היציע המרכזי- טור סיום העונה של תמיר אסטרוגו

03/06/2024  | חדשות
סיכום עונה: דברים שחייבים לזכור
 
סיום מושלם לעונה סוערת ברקע המלחמה – עליית ליגה במשחק 5 דרמטי, זכייה באליפות במשחק שגם הוא היה מותח עד רגעיו האחרונים. והמשותף? קור הרוח והמזל שהיה בצד שלנו, ותמיכת הקהל שנתן הופעה שלא נראתה פה מאז סדרת הגמר מול מכבי ת"א (ושאם לא לחץ הזמנים אז בין המשחקים הייתה נגמרת גם היא באליפות מתוקה).
הרבה עברנו בעונה הזו, על הפרקט וגם מחוצה לו, ונזכיר כמה מהם אותם צריך שניקח לשנים קדימה בעונה שהיא השראה להתמדה, אמונה בדרך ומחויבות של כל גורם וגורם במערכת המשומנת שהיא גלבוע גליל.
 
  1.  
משחק המפנה היה ללא ספק ההפסד לנהריה. 28 שניות היו על השעון ו-5 נקודות לנו על לוח התוצאות, והחבר'ה עשו כל טעות אפשרית שקיימת בספר 'דברים שאסור לעשות בשניות אחרונות של משחק' ומפח הנפש היה גדול. מודה, לא ישנתי באותו הלילה.
ומשם החלפת מאמן, ו-11 ניצחונות רצופים, ומקום רביעי, ו 3-0 בסדרה קשוחה מול ראשון לציון, ועד לאליפות.
מסקנה: הנקודה הנמוכה ביותר יכולה להיות ההזדמנות הגדולה ביותר, והיא אכן הייתה כזו (וירידת הליגה הייתה כזו – ממש כמו בפעם שעברה).
 
2.
שינויים שעשינו השנה (והיו עוד) – שחרור הזרים עקב ההחלטה לשחק בלעדיהם, החתמות של הרגע האחרון כדי למלא חוסרים, החתמה של אליז'ה הירש, אזרוח של ג'וש אולדריץ', החלפת מאמן.
מה שלא הצליח לנו בענק בעונת הירידה (11 זרים ו-2 מאמנים עברו אצלנו) העונה התברר כבינגו אחד-אחד.
הכל נעשה בזמן ובמקום ובלי לחץ (כמעט). הייתה למקבלי ההחלטות הסבלנות להאמין בצוות הקיים וגם לעשות את הנדרש וההכרחי להצלחה.
כל שינוי הגביר והרים ושידרג את הקבוצה עד לקבלת חבורה לוחמת ואיכותית שהתבררה כקבוצה שהגיעה הכי בריאה ומוכנה למאני-טיים. והראייה – צלחת אליפות נוספת שמתנוססת בגאון בחדר המנכ"ל.
מסקנה: זה לא ה'שינוי', זה ה'שינוי הנכון'. וזו חברים אומנות הניהול. ואנחנו, הוכח, בידיים טובות.
 
3.
הרבה חוזקות יש לנו כמועדון שחשבנו שיבואו לידי ביטוי בליגה הלאומית – מתקן ברמה גבוהה, צוות מעטפת רחב ומנוסה, תקציב מהגבוהים בליגה ואוהדים רבים ותומכים שמגיעים לכל מקום ובהמונים.
וכל זה לא עמד לנו בחצי מהעונה (ואולי קצת יותר). הגדיל לעשות המשחק מול כפר קאסם בה פער המערכות היה לטעמי הבולט ביותר ובכל זאת על הפרקט החבורה המנוסה בירוק עשתה לנו בית-ספר עם משחק שכולו עורמה וחוכמה.
כפר קאסם, ומעלה אדומים, ואחרים גרמו לנו להזיע בליגה שוויונית שרק משחקים בודדים מפרידים בה בין הצלחה לכישלון. ואנחנו לקחנו ללב אבל גם לקחנו את השיעורים שקיבלנו לשפר את עצמנו כל הזמן ובכל דבר.
מסקנה: ניצחון והצלחה הם תוצאה של יכולת ההתמדה והעבודה הקשה והלמידה בין ההפסדים. ואת התוצאה של זה אפשר וצריך לבחון (רק) בסוף, אם כי הנטייה הטבעית היא לרוץ להסיק מסקנות (זוכרים שחשבנו שיורדים ליגה...).
 
4.
וכל הטוב הזה הגיע אלינו במהלך מלחמה קשה כשכל יום כמעט מביא איתו עוד ידיעה מעציבה ומטלטלת, וכל יום המחשבות והדאגות היו נתונות לחללים, ולפצועים, ולחטופים, ולמפונים מביתם. שימחה גדולה ועצב עמוק התערבבו, ואולי אפילו הגבירו זה את עוצמתו של זה. ובמקביל ה'ביחד ננצח' לצערנו הולך ונעלם ואנחנו חוזרים למאבקי העבר, ולוויכוחי העבר, ולשגיאות העבר. וגם ליאור ליובין נפטר וגם איבדנו את רן אושרי חברנו היקר.
הכדורסל ואהבתנו לגלבוע-גליל סיפקו את הבריחה המושלמת ('אסקפיזם') בתקופה הקשה הזו, אבל גם את הפרופורציות הנכונות למה שהשגנו בעמל רב בעונה שנזכור לתמיד כעונה מופלאה, וככזאת שמחזירה אותנו בהתרגשות גדולה למרכז הבמה בליגת העל.
בסוף-בסוף זה רק ספורט, גם אם חשוב ומרגש ומעצים וכזה שלפעמים נראה כדבר החשוב ביותר (הוא לא).
מסקנה: יש דברים שחייבים לזכור. יש שגיאות שאסור שיחזרו.
 
נתראה בליגת העל!
יאללה גלבוע גליל!
שבת שלום מהגלבוע והגליל (12.7.24)

שבת שלום מהגלבוע והגליל (12.7.24)

12/07/2024
ברוך הבא: טל פלד חתם לשנתיים בגלבוע גליל

ברוך הבא: טל פלד חתם לשנתיים בגלבוע גליל

11/07/2024
ממשיכים ביחד: הקפטן רועי נציה וג'וש אולדריץ' נשארים איתנו גם בעונת 2024-25

ממשיכים ביחד: הקפטן רועי נציה וג'וש אולדריץ' נשארים איתנו גם בעונת 2024-25

08/07/2024