היציע המרכזי- תמיר אסטרוגו בראיון מיוחד עם עומר דודו, לוחם המילואים המוצב בגן נר שמתארח במשחקי הקבוצה

08/01/2024  | חדשות
עומר דודו – ביחד ננצח
 
 
עומר דודו הוא לוחם במילואים בפלס"ר גבעתי המוצב באזורנו במשימות הגנה על היישובים ועל גדר ההפרדה ומעבר לה לתוך הכפרים הצמודים ולג'נין.
"אנחנו 20 חבר'ה במחלקה ונשארנו יחד מאז הסדיר", עומר מספר. "ב 7.10 הוקפצנו לעוטף עזה והיינו שם בשבוע של תחילת המלחמה באבטחה על משימות אזרחיות באזור שהיה בבלאגן גדול ושהיו בו עדיין היתקלויות עם מחבלי חמאס".
לאחר שבוע בעוטף עומר והמחלקה חברו לגדוד שהוצב בגלבוע ומאז הם כאן איתנו ואף זכינו לארח אותם במשחקי הבית של גלבוע-גליל.
 
עומר בן 32, נשוי וגר כבר 6 שנים בתל-אביב עם אשתו. הוא מורה בתיכון אנקורי להיסטוריה ואזרחות. "קשה להיות כל כך הרבה זמן רחוק מהבית ומנותק מהשיגרה", הוא מעיד אך מוסיף על זה את התחושה החזקה שהוא וכל חבריו לפלס"ר עושים עבודה חשובה ביותר. בינתיים הוא מתגעגע לחזור ללמד וגם מציין שהתלמידים לא לומדים היסטוריה שזה מוסיף לרצון שלו לחזור בהקדם. עומר לומד לתואר שני בפילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב וכשישתחרר ישלים את שנתו האחרונה בתואר.
"הקהילה דואגת לנו בצורה נפלאה", הוא מספר. "מכינים לנו אוכל, עושים לנו כביסה, מזמינים אותנו להתפנק במקלחות ביתיות. זה מדהים. כל הגדוד מדבר על זה". עומר במקורו מהיישוב הקהילתי מתן שבדרום השרון. "גן נר ממש מזכיר לי את היישוב שבו נולדתי. זה נחמד מאוד. ובכלל יוצא לטייל בנחלים באזור ולראות כדורסל שזה שובר שיגרה ועוזר ברגעים הקשים שאנחנו עוברים במלחמה". ועל זה מוסיף "יש כבר אצלנו במחלקה שמדברים על לבוא לגור באזור".
 
משחק הניצחון הדרמטי מול נהריה היה המשחק השלישי בגן נר בו נכחו עומר והמחלקה. "בכל המשחקים שהייתי בהם גלבוע-גליל ניצחה", הוא מציין עם רמז דק לבאות (מתכוון להגיע גם בהמשך). "ממש כיף במשחקים. אנחנו מרגישים חלק. יפה לראות את הקהילתיות – מבוגרים, ילדים, משפחות. השחקנים צעירים ורואים שיש להם קשר חזק עם הקהל".
"לא האמנתי שינצחו את נהריה", הוא מודה,. "אפילו כבר אמרתי לחבר'ה שככה זה ולפעמים מפסידים. היה חבל לי בשביל כל הילדים בקהל שיצאו מאוכזבים. אבל פתאום משום מקום הגיע מבול שלשות ברבע הרביעי. זה מראה שלא מפחדים לקחת אחריות במאני טיים. יש רוח קבוצתית שמביאה ניצחונות".
הקשיתי על עומר והצבתי אותו בעמדת הפרשן. הוא נענה לאתגר – "כשהכדור אצל גואטה דברים טובים קורים, וגם לא לפחד לזרוק שלשות כבר מהתחלת המשחק", הוא מייעץ לגבי ההמשך, ומוסיף "הייתה תחושה שמפחדים לזרוק, וחוץ מזה חייבים-חייבים לשפר עונשין וסגירה לריבאונד".
 
לסיום עומר מבקש להודות בשמו ובשם המחלקה ('צוות וילצ'יק') לכל קהילת הגלבוע על האירוח והחיבוק החם שהיא מעניקה להם. "זה לא מובן מאליו," הוא אומר. "אתם מרגשים. מקווה שתעלו ליגה".
שבת שלום מהגלבוע והגליל (12.7.24)

שבת שלום מהגלבוע והגליל (12.7.24)

12/07/2024
ברוך הבא: טל פלד חתם לשנתיים בגלבוע גליל

ברוך הבא: טל פלד חתם לשנתיים בגלבוע גליל

11/07/2024
ממשיכים ביחד: הקפטן רועי נציה וג'וש אולדריץ' נשארים איתנו גם בעונת 2024-25

ממשיכים ביחד: הקפטן רועי נציה וג'וש אולדריץ' נשארים איתנו גם בעונת 2024-25

08/07/2024