תכירו את המאמן החדש של גלבוע גליל אריאל בית הלחמי


את אריאל בית הלחמי הכרנו בגלבוע בעיקר כאיש שמדריך  את ספסל היריבה, תזזיתי, מקפץ וצועק מנסה לדרבן את שחקניו, אבל עם ידיים משולבות בשלווה וקור רוח בניגוד לטמפרמנט האנרגטי שהקרין.
אז מי זה אריאל בית הלחמי, המאמן שלראשונה בחייו לובש אדום וינסה לחולל שינוי ולהשאיר את הגלבוע בליגת ווינר סל.
בית הלחמי, שועל קרבות ותיק שידוע כמאמן סמכותי מאוד בעל ניסיון רב של כחמש עשרה שנות אימון  בליגת ווינר סל  בהם זכה פעמיים כמאמן העונה בגבעת שמואל ובאשקלון ובמקביל אימן גם במסגרות נבחרת ישראל כעוזרו של צביקה שרף ולאחר מכן אימון נבחרת העתודה ובין היתר  גם עסק בטיפוח  שחקני דור העתיד של ישראל במסגרת האקדמיה לכדורסל של וינגייט.
אריאל בית הלחמי לראשונה באדום

בית הלחמי גדל בגבעת שמואל, אימן שנים במחלקת הנוער של הקבוצה ואף מונה לעוזר מאמן הקבוצה הבוגרת בשלב מאוחר יותר.

את תחילת הקריירה שלו כמאמן ראשי החל בעונת 98/9 לאחר שהחליף את אילן קובלסקי בגבעת שמואל באותה עונה, ירד עמה ליגה אבל לאחר עונה אחת בלבד הצעיד אותה חזרה לליגה הבכירה, ובמשך 4 עונות תקע עמה יתד  כשעקומת השיפור של הקבוצה עלה מעונה לעונה באופן מרשים.
בעונת 2002/3 הצעיד בית הלחמי את גבעת שמואל  לשיאה והעפיל עמה לחצי גמר גביע המדינה ולחצי גמר הפלייאוף בליגה הסדירה .
לאחר גבעת שמואל עבר בית הלחמי לאמן את הפועל אשקלון ועזר לה להתמקם בליגת העל.
בעונתו השנייה עם אשקלון כבר הוביל אותה לבית חצי גמר הפלייאוף לאחר הניצחון בסדרה על נהריה, ובמקביל הוביל את אשקלון להשתתפות במפעל אירופי לראשונה בתולדותיה.
לאחר שלוש עונות באשקלון עבר לאמן בית הלחמי  שנתיים את נהריה ולאחר מכן המשיך לקבוצות נוספות, בני השרון, הרצליה, חזר לאשקלון והעונה הוזעק החליף את ברק פלג במטרה להציל את העונה.

בית לחמי, המכונה בפי השדרנים והפרשנים  "מאמן הצווארון הכחול" משום יכולתו הפנומנלית להוציא את המקסימום מסגל שחקנים בקבוצות קטנות,  ידוע כמאמן שאצלו ההגנה היא הבסיס להכול, בית הלחמי הצהיר בראיונות  לא אחת כי  אצלו הכול מתחיל מההגנה שצריכה להיות קשוחה ויציבה  גם בימים פחות טובים של הקבוצה. הגנה טובה תוביל למתפרצות ולנקודות קלות בצד השני של המגרש, תוך כדי שמירה על משחק התקפה קבוצתי בין השחקנים.
בגלבוע מקווים שעם פילוסופית המשחק הזו,  ועם כישוריו של המאמן המנוסה שיחסר בנוסף  ישראלי בסגל, את איתי שגב המסיבי עד לסוף העונה וימצא לכך פתרון לכך במגבלות החוק הרוסי, וכולם מקווים שהקבוצה תתחיל לשחק בהתאם למעמדה בתחתית ותיפסק הרכות הבלתי נסבלת בצבע, והקבוצה תתחיל סוף סוף לנצח אפילו בשיניים.