עמדו במבחן
הפועל גלבוע גליל ניצחה את מכבי אשדוד 85:75  במשחק לא גדול של שתי הקבוצות שאופיין לעיתים במשחק מפוזר ולא מדויק עם איבודי כדור והחטאות בכל צד ולמרות המשחק האגרסיבי של אשדוד 36 עברות לעומת 19 של גלבוע , ומעט עזרה, שריקות השופטים לעברות טכניות לעיתים מחמירות מדי 2 מתוכן  לקלי בסה"כ 5 לאשדוד.

ואם נתמצת זאת בקיצור רב, אשדוד עשתה לגלבוע חיים קשים מאוד, ומה שניצח את המשחק שהיה ברובו צמוד בעיקר ריצת 32:21 ברבע האחרון, מספר החדירות הגדול לצבע של שחקני גלבוע שניצלו את האגרסיביות של אשדוד ושלחו את שחקניו של ברק פלג לקו מספר פעמים רב יותר עם אחוזי דיוק גבוהים:
גלבוע זרקה 38 זריקות וקלעה 30 סה"כ 71% לעומת 17 זריקות עונשין  ומתוכן 10 קליעות של אשדוד.
ריבוי זריקות העונשין לחובת אשדוד שלחו גם בסופו של דבר את שלושת הזרים של לובין עם 5 עברות מחוץ למשחק.
ובל נשכח את האקס פקטור של המשחק הפעם אנתוני גודס, שתרם בעיקר אחריות וקלע בדרך ב 16 דקות 16 נק' מתוכן 2 שלשות.
אלכס יאנג פורח, קלעהפעם 22 נק'
קואוצ' פלג יכול לשמוח בניצחון החשוב שמעלה את קבוצתו מעלה, ולהיות מרוצה גם במישור האישי לאחר שגבר במשחק הרשמי הראשון (ניצח כבר בהכנות) נגד את מי שהיה לו מורה בגלבוע שתי עונות ליאור לובין, סיבה נוספת לפלג להיות מרוצה מאלכס יאנג שממשיך את יכולתו משבוע שעבר וקולע גם הפעם בסקור גבוה 22 נק'.

ברק פלג:"היה ברור לנו איזה משחק זה הולך להיות משחק שמאוד חששתי ממנו לפניו התברר לי שצדקתי אחריו, אבל אני מקווה שזהו עוד מבחן קטן של בגרות שהקבוצה עוברת  לדעת להתמודד עם משחקים מהסוג הזה וגם לנצח אותם, אני מאוד שמח בשביל השחקנים שיכלו לבוא לידי ביטוי היום, ושמח בכלל בשביל הקבוצה ואומנם חלק באו לידי ביטוי היום פחות, אבל אנחנו במין מרתון ארוך ואני בטוח שנצטרך אותם בהמשך, ואני בינתיים מסתכל למטה ושואפים למעלה, לגבי אנתוני גודס לא תכננתי שהוא ישחק היום אבל החלטתי לזרוק אותו למים הקרים לכמה דקות והוא בהחלט נתן את מה שציפיתי ממנו, ושוב הוא עדיין בהתאקלמות וצריך לתת לו את הזמן.

אנתוני גודס:
התחלנו את המשחק בקצב קצת רגוע, אבל נשארנו עקביים והמשכנו לשחק קשוח, כולם המשיכו לשחק באנרגיות הנכונות, אני מרגיש מצוין ושמח לחזור לשחק בישראל בקבוצה צעירה עם אנרגיות טובות וזוהי חוויה טובה בשבילי.
אנתוני גודס לראשונה במדי הגלבוע הוסיף אחריות ו - 16 נק' ב - 16 דקות על הפרקט
רבע ראשון
הרבע הראשון נפתח עם טישמן ציזם וילסון יאנג טישמן ומנקו, צ'יזם קובע 2:0 לגלבוע אבל אז הופסק המשחק בשל תקלה טכנית בשעון ה – 24 וחודש לאחר כ – 10 דקות.
עם חידוש המשחק המתאזרח הג'ינגי' מאשדוד זאק רוזן מראה את היכולות מהשלוש וקובר  2 שלשות טובות וקובע  7-12 לאשדוד. שוכמן עולה למגרש לסגור את רוזן, אלכס יאנג וגם ווין צ'יזם לא נבהלו  ומריצים  את הגלבוע  לריצת 2-12  ומסיימים לגלבוע את הרבע עם יתרון 14-19.

רבע שני:
שוכמן פותח את הרבע השני, למרות שרוזן נסגר אשדוד טובה וחדה יותר,  יהוא אורלנד הוכיח שלא נס לחו וקובע מהפך עם שתי שלשות 30:27 לאשדוד, טישמן ואנתוני גודס שטועם דקות ראשונות על הפרקט במדי הקבוצה ומראה מקצת מיכולתו לאחר חדירה לצבע מחזירים את היתרון לגלבוע ומורידים את הקבצות בתוצאה 35:33 לגלבוע גליל.
 
וילסון  עם דאבל דאבל קלע 13 נק והוריד 13 ריב'

רבע שלישי:
גם ברבע השלישי המשיכה אשדוד להקשות על שחקניו של ברק פלג, המשחק המשיך להיות צמוד מאד וסל רדף סל, הנדנדה נמשכה, איוואן אסקה נכנס לפעולה ושמר על היתרון של אשדוד והיה מאד גורם יעיל  בהתקפה של אשדוד,  זאק רוזן המשיך להפעיל את הידית עם עוד שלשה ומאזנו עלה כבר ל-13 נקודות, גלבוע קצת נרגעה, אבל אלכס יאנג בחולצה האדומה השאיר את צוות ברק במשחק, בסיום הרבע 53-54 לאשדוד לקראת 10 דקות אחרונות מותחות

רבע רביעי:
המשחק המשיך להיות צמוד ומותח גם ברבע האחרון, גודס היה פעיל מאוד, וברנדווין שמוכיח למאמנו את יכולותיו במשחקים האחרונים ברגעי הקלאצ' צולף שלשה חשובה 4 דקות לסיום שמעלה שוב את גלבוע ליתרון של 5 נקודות, 70:65 אבל שחקניו של לובין לא ויתרו ורוזן שוב עם שלשה חשובה משווה את התוצאה.
בדקות קריטיות אלו לרוע מזלו של לובין שחקני גלבוע משכילים לסחוט עברות והזרים הטובים שלו יוצאים מהמשחק ב – 5 עברות, ראשית אסקה שקלע 21 נק, קלי שעשה נזקים לגלבוע וגם לאשדוד עם העברות טכניות שחטף לאחר שהוזהר על ידי השופטים והאריס. 
ללא הכלים הכבדים של אשדוד הסיום היה כבר שייך לאדומים וילסון מהקו החזיר את היתרון לקבוצה של ברק פלג והמהלך המנצח היה של אנתוני גודס שעם סל ועבירה סגר את הסיפור. בסיום 75-85 לגלבוע גליל.

לגלבוע גליל: יאנג 22, גודס 16, וילסון 13 (13 ריב'), ברנדווין 10, צ'יזם 9, מנקו 8, טישמן 4, שוכמן 2, שגב 1.
 לאשדוד: אסקה 21, רוזן 16, האריס 11 (9 ריב'), קלי 11, אורלנד 9, בן שימול 4, אליאספור 3.