טיילו בכפר סבא בדרך לשמינית הגמר


בכל שנה ניתנת הזדמנות לקבוצות מהליגות הנמוכות לנסות לייצר סינדרלה מפתיעה ולאוהדיה לחזות בקבוצות כדורסל מליגת ווינר עם הכדורסל האיכותי שלהם.
קרה בהוד השרון, ולא כך קרה בכפ"ס, לא כוחות, שליטה חד צדדית של הקבוצה מהפריפריה הצפונית למרות חסרונו של המתאזרח דיאלייגרו, בגלבוע שיחקו לפרקים עם הרכב על טהרת הישראלים הצעירים כשדן אביב  שהצטרף לפני כשבוע מהאקדמיה מקבל דקות ראשונות על הפארקט ואף קולע 2 שלשות ונקודת עונשין, אלכס יאנג ממשיך לצלוף שלושות  ארבע מתוך ארבע והפעם במאזנו רק 18 נקודות.
נכון שהבדלי רמות היו בולטים ולכפר סבא אף חסר המתאזרח  פרדי גולדשטיין , אבל הקבוצה מהשרון גילתה חולשה נוראית, ונראה היה ששחקניה לקו בפחד בימה כולל הזרים כשרק בדקה השביעית למשחק  גאל כליפה את קבוצתו ורשם סוף סוף 2 נקודות ראשונות לכפר סבאים.

סוף דבר גלבוע גליל עולה לשמינית הגמר בקלילות ותמתין להגרלה שתתקיים ב 24 לחודש, משחקי השמינית יתקיימו מאוחר יותר ב -21 בדצמבר.
 
הידית של הגלבוע מסיים עם 15 נק'
 
רבע ראשון
גלבוע פתחה עם טישמן, רפי מנקו, קינדל דייקס צ'יזם ווילסון ריצה של 10:0 לגלבוע וכפ"ס מזעיקה פסק זמן, דקה שביעית סוף סוף סל לכפ"ס כליפא סוחט תשואות מהקהל המקומי שלא מצליח לדחוף את שחקניו ומבול הסלים של גלבוע  נמשך, יאנג  מחמם את הידית דקה לסיום עם שלשלת צ'אקה.

בסיום הרבע הראשון – 23:4 לגלבוע.
רבע שני
עם פתיחת הרבע השני כפר סבא עשתה סימנים של מומנטום חיובי כלשהו, סל מהיר של  כליפא מכפ"ס מעלה את מאזנם ל 6 נק', ונדמה שהמשחק מאבד מעט מהקצב שלו והפך מפוזר עם זריקות לא מדוייקות בעיקר של כפ"ס, ברנדוויין נכנס ומתחיל לעשות סדר במגרש והיתרון של גלבוע צומח כבר ל 45:13 ברק פלג מכניס את שוכמן, 3 דקות לסיום ואליו מצטרפים איתי שגב  שי זלץ ודן אביב הצעיר עם דקות ראשונות בגלבוע שקולע שלשה ראשונה.
בסיום הרבע השני 49:17 לשחקניו של ברק פלג , יאנג כבר עם 15 נק'.
 
קינדל דייקס ליהטט והפגין מעט מכישוריו האתלטיים (צילום עופר רענן)

רבע שלישי
עם פתיחת הרבע השלישי הורידה הקבוצה האדומה מהגלבוע מעט את הרגל מהגז, ופתחה את הרבע בפיזור רגעי עם כמה חסימות נאות של שחקני כפר סבא אבל לאחר התעשתות המשיכה גלבוע לדרוס ואת הרבע הזה מקשט הכישרון הענק מהעמק איתי שגב עם דאנק והאלי הופ יפיפיים.
התוצאה בסיום הרבע השלישי: - 79:27  לגלבוע

סיום המשחק
ברבע האחרון הפרש כבר טיפס מעבר לחמישים הנקודות, ברק פלג מרשה לעצמו לשלב על הפארקט הרכב על טהרת הישראלים עם דקות משחק לצעירים שביניהם  שי זלץ ודן אביב שקולע במשחקו הראשון בקבוצה 7 נקודות מתוכן שתי שלשות, קפטן הקבוצה טישמן סוגר 7 אסיסטים
בסיום 99:47 לגלבוע גליל.
 
ברק פלג מתדרך את חניכיו לקראת הרבע האחרון על רקע השור האדום שהגיע לכפ"ס (צילום עופר רענן)


קלעו לגלבוע:אלכס יאנג עם 18 נק', צ'יזם עם 13 נק', טישמן וברנדוויין עם 12 נק' כ"א , דאייקס עם 10 נק' שגב 8 נק' ווילסון, מנקו ודן אביב הצעיר עם 7 כ"א, זלץ 3 נק'
קלעים בולטים לכפ"ס: קולמן והובר  9 כ"א