הגיע זמן טישמן

ראיון עם השחקן  הכשרוני הצעיר שהגיע לפני שנתיים למועדון והעונה  יקבל את המושכות לידיו ומסומן כשחקן העתיד של נבחרת ישראל.


קצת על נמרוד טישמן:
את "טיש" כפי שמכנים אותו בגלבוע ניסו במועדון הצפוני להחתים בפרקים שונים בחייו כמה פעמים, עליו אומרים שהוא מזכיר מעט את גל מקל מעט את דורון שפר והרבה את קטש.
נמרוד טישמן  החל לשחק כדורסל בהפועל תל אביב משם עבר לשחק בהפועל גבעתיים ובכיתה י"א הצטרף למכבי  ת"א עמה זכה בשני דאבלים, ובאותה שנה אף זכה באליפות ביה"ס התיכוניים.
למרות הופעה פושרת בנבחרת הקאדטים, עונה לאחר מכן בנבחרת הנוער למרות שנשרה לדרג  ב'  לנמרוד היה טורניר מוצלח  עם 18.3 נק' 2.3 חטיפות, 9.7 זריקות עונשין ואפילו שלשה וחצי למשחק והציג בנוסף מהלכים ברמה גבוהה.
ירכז עונה שלישית בגלבוע

באותו קיץ. ניסו בגלבוע להחתימו לראשונה אבל הטאלנט הצעיר עזב למכללת פלורידה ממנה נפרד לאחר עונה וחזר לארץ.
מנבחרת הנוער המשיך טישמן לנבחרת העתודה  ובאליפות אירופה רשם 6.5 נק למשחק.
עם שובו ארצה שוב נעשה נסיון נוסף להחתימו בגלבוע, אבל  טישמן בחר בפרויקט של מכבי ת"א במגידו בליגה הלאומי שם שותף ל 25 דקות ותרם 9 נק בממוצע למשחק  ושיפר את קבלת ההחלטות ואת משחק ההגנה ואת הקליעה.
כאמור לפני שנתיים חתם נמרוד טישמן  בגלבוע גליל, והעונה ינסה למלא אחר הציפיות והוביל את הקבוצה.

ש: איך זה לפתוח שנה שלישית בגלבוע?: 
אני מרגיש כמו בבית, עברתי שנתיים טובות ויפות וזה נותן עוד יותר חשק להמשיך ולהתקדם, נורא נהנה פה בגלבוע, נורא נהנה לגור פה, והאמת שאני מאוד מצפה ומתרגש לקראת העונה הבאה.

ש:אתה מודע לזה שהשנה מצפים ממך שתקח את המושכות ותוביל את הקבוצה, ואפילו סומנת על קברניטי הקבוצה כשחקן העתיד של נבחרת ישראל?
אני מודע לציפיות ואני מוכן ומזומן לעונה הצבתי לעצמי מטרות גבוהות ולקבוצה, ואני מוכן לעמוד בציפיות האלה  וזה מחמיא לי שרואים בי  בהנהלה ובקבוצה  כמישהו שיכול להתפתח במועדון ולהגיע רחוק, אני מרגיש השנה שאני עם ניסיון של שנתיים במועדון ושיש לי יותר אחריות,  ומתוך כך  אני מרגיש שאני צריך לקחת על עצמי יותר ולעזור לאחרים להתחבר, ולקחת יותר מנהיגות ולעזור לקבוצה להתחבר ולעזור גם להנהלה, ואני די שמח על כל שיש לי את ההזדמנות הזו .

ש:איך זה לעבוד עם שרון דרוקר?
ת:
פעם ראשונה שאנחנו עובדים ביחד, אני מאוד נהנה מהאימונים, היא דורש המון ותובעני לגבי  וזה אומר שאכפת לו ממני והוא מעריך אותי, אני לומד ממנו המון מהניסיון הרב שיש לו, השחקנים מאוד מעריכים אותו, אני די מחכה למהלך העונה אתו, נראה שהעונה תהיה טובה.

 
ש:מה דעתך על הסגל שנבנה?
נראה שהולכת להיות קבוצה לוחמת וקבוצתית ונטולת אגו, ושרון דרוקר מחדיר בנו כל הזמן שזה יהיה המפתח להצלחה של הקבוצה, הפרגון הוא הדדי, אומנם זאת רק התחלת העונה אבל אני מרגיש שאנחנו משתפרים ממשחק למשחק  ואני רואה את זה במשחקי האימון שעברנו עד עכשיו וזה ניכר אפילו באופן ישיר בהתחברות שלנו,  נכון שזה לא אומר כלום על הבאות והריצה  בעונה היא ארוכה וקשה ויהיו עוד משברים שעדיין לא נתקלנו בהם, ובכלל החברה כאן הם אחלה אנשים, עובדים קשה, שרוצים את הצלחת הקבוצה ואני מאוד אופטימי לגבי השנה הזו.

מה הציפיות שלך לעונה הקרובה האישית וברמה הקבוצתית?
ברמה הקבוצתית בליגה המטרה לקחת אליפות אבל צריך לעשות את זה צעד אחר צעד וקודם צריך לסיים בחמשת  המקומות הראשונים, ואם נגיע לשם אני חושב שלא נסתפק בזה ונסמן את המטרה הבאה, ובנוסף אנחנו רוצים להגן ולשמור על כתר האליפות של הליגה הבלקנית בפעם השלישית,
הליגה הזו מאוד עוזרת לנו, היא מגבש אותנו, היא נותנת לשחקנים צעירם שמשחקים פחות עוד דקות משחק, משחק נוסף בשבוע עושה לנו רק טוב, ומי שחושב שלקחת אליפות בליגה הזו זה דבר קל  ,טועה לחלוטין, המשחקים נערכים במגרשים קשים, אנחנו מרגישים אחריות מחויבים להגן על התואר ולהביא כבוד למועדון.

ש:מה דעתך על הזרים החדשים, על דראגו פשליץ?
הזרים שהגיעו יש להם כבר ניסיון באירופה, הם אחלה אנשים, ודראגו נקשרתי אליו
מהרגע שהוא הגיע, שחקן עם המון נסיון אירופאי וגם ביורוליג, ומסביר לנו הרבה לי ולחואקין לעמית ולבר ראובן, יש לו המון נסיון וסבלנות, ובכלל זה מאוד יפה שהביאו גם זר מקרואטיה שנותן לנו עוד משהו לחבורה שמתגבשת , גם ישראלים גם מתאזרחים וגם אמריקאים וקרואטי, נוצרה  מין חברות כזו  בין השחקנים, ואני חושב שדראגו הולך לעזור לנו מאוד העונה.

איך היה מחנה האימונים בפולין?
אני חושב שלמרות התוצאות של 3 הפסדים לקבוצות פולניות חזקות המחנה היה טוב כי אני מרגיש שהיה לנו שיפור ממשחק למשחק ומאז אנחנו ממשיכים להשתפר, זה היה ממש בהתחלת האימונים ואז גם דרגו רק  הגיע (דראגו פשליץ) ואנשים למדו להכיר אחד את השני, אכלנו ביחד, ראינו סרטים ביחד, מחנה כזה זה דבר בריא לקבוצה, ואין ספק שהמחנה תרם לנו ועזר להתגבש ולהשתפר.

ש:איך התחושות לפגוש את ליאור לובין שאימן אותך בשנתיים האחרונות?
 (הראיון התקיים טרם המשחק בו נצחה חולון את גלבוע)

האמת זה  שאני מאוד מתרגש לקראת המשחק, ליאור הוא אדם שאני מאוד אוהב ומעריך, הוא הביא אותי בעצם לקבוצה, למדתי ממנו המון, הוא לקח אותי אותי כסוג של פרויקט, הוא תמיד דחף אותי.
המשחק נגד חולון וליאור פיקנטי כי ליאור היה בעצם במועדון 5 שנים, וכולם כולל הנהלה מאוד אוהבים ומעריכים אותו, אבל אני בא במטרה לנצח ואני מקווה שזו תהיה בסיום התוצא, וחוץ מזה  אני מאחל לו בהצלחה חוץ מהמשחקים נגדנו.