הפועל גלבוע גליל יוצאת למשחק חוץ סופר חשוב באולם רוממה נגד מכבי חיפה שמאזנה השלילי כמו מאזנה של גלבוע  גליל. 3 הפסדים  ו - 2  ניצחונות.
גלבוע גליל גליל כמעט נצחה את הפועל תל אביב בחוץ בהדר יוסף בשבוע שעבר והפגינה משחק מצוין עד לרבע הרביעי.
חיפה הובסה  בנס ציונה  87:72
גלבוע ממוקמת במקום ה - 8 ומעליה במקום ה - 7 חיפה  , המפגש בין הקבוצות הוא קרב בין שתי קבוצות שמטרתן שינוי המגמה לאחר פתיחת עונה פושרת למדי.
ראש בראש  - מה אומרת ההיסטוריה:
גלבוע גליל פגשה את חיפה (כולל הגלגול של גליל עליון) 54 משחקים עם מספר ניצחונות גדול 37  ניצחונות לעומת  17 הפסדים לחיפה.
 
 
מאדום לירוק - הקפטן יבזורי 
אז מי זו מכבי בזן חיפה?
את חיפה מאמן  רמי הדר, אימן בעבר שליש עונה במכבי חיפה, רבע עונה בהפועל חולון ובשאר הזמן בליגה הלאומית וכעוזר מאמן בליגת העל.
סגל הקבוצה:
אל הישראלים הוותיקים בקבוצה( 2 עונות ואילך) הידית שצמחה במשמר עמק דגן יבזורי  שמשמש כישראלי הבכיר וקפטן הקבוצה , הסנטר הענק צ'ורבוביץ והסנטר/פ.פורוורד אנטון שוטבין שחזר מהשאלה, והאחים אריאלי טמיר ולירז שמשחקים באותה עמדה מס' 1 ומספקים איזושהי אטרקציה לליגה, לראשונה אחים באותה קבוצה מקצועית וגם באותה עמדה, הבכור טמיר חזר לקבוצה בימים אלו לאחר שחרורו של הזר ברודי אנגלי.
אליהם הצטרפו שחקני הבית , מהנוער  הגארד ניר נצר והגארד  יפתח זיו מקבוצת הבת  טבעון מגידו ובעקבות שחרורו של הפורוורד הקטור הרנדדס  כאמור עם אנגלי במטרה לזעזע את הקבוצה  לאור ההישגים, צורף הסמול פורוורד נתאל ארצי שחקן האקדמיה בשנתיים האחרונות.
בגזרת הזרים , אל הפ.פורוורד אייק אפוואיבו חבר דמונטז סטיט שזכור לנו מהפועל תל אביב שחזר לארץ לאחר עונה לא רעה בבלגיה, את סגל הזרים  חותמים ג'ף אלון שמשחק בעמדות ארבע וחמש והסמול פורוורד רנה רוז'ן .
 
בהכנה לליגה בכפר בלום זה נגמר בניצחון, ברוממה זו אופרה אחרת

ראש בראש מה אומרים המספרים:

חיפה עם 75 נקודות ספיגה ו - 71.6 נקודות למשחק, גלבוע גליל עם 81.1  ספיגת נקודות ועם 71.4 נקודות למשחק.
חיפה עם 34.8 ריב' ועם 21.6  עברות למשחק, 12.8 חטיפות, 3.4 חסימות, 16.6 איבודים ו – 16.8 אסיסיטים למשחק.
גלבוע גליל עם 40.2 ריבאונדים למשחק, 19.4 עברות 6.4 חטיפות, 14.6 חסימות ן -  12 איבודים למשחק.
מלבד יתרונה הברור  של חיפה כמעט בכל הפרמטרים מלבד הריבאונדים, פרט מעניין , וויין צ'יזם מוביל את חמישיית המובילים של הליגה עם 1.8 חסימה למשחק לעומת אלכס צ'וברביץ' עם חסימה אחת ממוצעת למשחק.
מה אומרים הפרשנים
החיפאים היא בהחלט קבוצה שבונה את המשחק שלה אגריסיביות לנוכח הסגל הפחות מוכשר השנה (יש האומרים עונה פיננסית), משחקה בנוי בעיקר על הקליעות של מיודענו דגן יבזורי ועל יום טוב של הניגרי אמריקאי  אייק אפוואיבו, שגם מוביל את רשימת הקלעים, של ג'ף אלן ודזמונד סטיט שמרבה לקלוע מן השלוש גם הוא, החיפאים משחקים בעיקר הגנתי ולוחץ על כל המגרש על פי בית מדרשו של רמי הדר שיישם את השיטה הזו כמעט בכל קבוצה אותה הוא אימן.
גלבוע גליל השנה מתברכת בשליטה בצבע, ממוקמת שנייה אחרי הפועל ירושלים,  שחקנים זרים אתלטיים ועם סגל שמתחיל להתחבר, צעיר ישראלי חסון וגבוה איתי שגב שינסה להראות המשכיות מהמשחק המצוין שלו נגד הפועל תל אביב.

לא יהיה קל ברוממה לאף אחת מהקבוצות