לאחר פתיחת עונה טובה אבל בהמשך צולעת עם הפסדים מהדהדים שדרדרו  את הקבוצה לתחתית הטבלה אל פי הפחת של הליגה הלאומית, ערך מועדון החקלאים האדומים חריש עמוק בסגל לקראת הסיבוב השלישי, וזאת לאחר שבמועדון הפנימו שיש לעשות התאמות לחזק את הסגל הנוכחי לקראת קרבות ההישרדות בתחתית שאופיין אחר לגמרי, קרבות שמילת המפתח בהן נחישות, אגרסיביות וקשיחות מנטלית שינצחו את המשחקים על החיים ועל המוות(באופן ספורטיבי כמובן).

אחת מנקודות התורפה הבולטות של הסגל הייתה הרכות בהגנה ובעיקר בצבע, עם ממוצע ספיגה  של 80.57 למשחק (ממוצע שבוא נאמר את האמת היו גם היו משחקים בהם  צוות ברק  חטף על הראש בהפרשים דו ספרתיים ואף יותר).
בכדי לטפל בכך הובא הביגמן מרכוס לואיס שלמרות שלא שיחק כחודש ועדיין לא בשיא כושרו, הסנטר מנפק מאז הגעתו מלבד קשיחות ונפח בצבע גם נק' חשובות. לואיס  (28, 2.05) החליף את  ויין צ'יזם ששוחרר.
לואיס הגיע לגלבוע מהליגה הדרום קוריאנית שם העמיד ממוצעים של 8.8 נקודות ו-6.8 ריבאונדים, לואיס שיחק גם בצרפת, ספרד ו- ונצואלה.
לואיס, ראשון המחליפים בגלבוע

שינוי נוסף שנעשה במטרה לשפור את הסקור הנמוך למשחק 75.3 נק' , מנמוכים בליגה , הוא הבאתו של הפורוורד הכישרוני דיאון ברוקס (2.01, 23) שמזכיר במעט את יצירת מצבי הקליעה בצבע של רומיאו טראוויס  הזכור לטוב.
ברוקס הוא בוגר מכללת דייוידסון,  שמגיע מנאפולי מהליגה האיטלקית השנייה עם ממוצעים של 18 נק' ו-9 ריבאונדים למשחק  , עם הגעתו של ברוקס שוחרר מסגל הקבוצה ג'רמיה וילסון שאומנם פתח טוב את הליגה אבל בהמשך לא שמר על יציבות  וביקורת נמתחה על משחקו הרך בהגנה.
 
בנוסף התחזקה הקבוצה גם בגזרת הישראלים לאחר שהמתאזרח הגבוה פלין קליימן (27,2.06) שמשחק בעמדת ס.פרווורד בתקווה שיתן למאמנים ברק פלג ושי סגלוביץ קצת יותר עומק ואויר לנשימה מהספסל.
קליימן גם מכיר את הליגה הישראלית, הוא פתח בעונה שעברה באילת , עבר לגליל העליון וחזר מהשאלה לקבוצה הדרומית בתחילת העונה אבל פציעה השביתה אותו לתקופה ארוכה ולאחר שהחלים הוא חזר לארץ לגלבוע, לקליימן יש בנוסף גם ידית לשלוש.

 
חיזוק אחרון  בגלבוע, סטנלי בורל  המנוסה

עוד חיזוק משמעותי למועדון החקלאים האדומים הוא סטנלי בורל (1.91) שמגיע ממינסק שבבלרוס עם ממוצעים של 10 נקודות ו-3.1 אסיסטים למשחק.
בורל המנוסה הובא לגלבוע לאחר שזמן רב הורגש חסר מבוגר אחראי בקבוצה לסגל הצעיר של צוות ברק, בורל  משחק בעמדות גארד פוינט וגארד ובקבוצה מצפים שייקח את המושכות וינווט את המשחק של החקלאים האדומים וישלוט בקצב ובעיקר שיספק את התמיכה המוראלית והחוסן המנטלי ברגעי משבר עם המומנטום השלילי שאותו במשחקים הקריטיים הסגל הצעיר לא צלח.
סטנלי הוא בוגר מכללת אקסבייר (שיתף פעולה עם אקס הפועל ירושלים, ג׳וש דאנקן), בורל שיחק בעונה שעברה בבני הרצליה.

מבחן חשוב למידת ההצלחה לשינויים שנעשו בפגרה הקצרה לחיבור של השחקנים ומידת ההצלחה להתאמות יהיה ביום שני (23/02/15) כאשר גלבוע גליל תפגוש בחוץ במשחק תחתית חשוב מעין כמוהו את אשדוד עם צביקה שרף השועל שראה דבר אחד או שניים בכדורסל , משחק שמגיע בעיתוי טוב לסגל הקבוצה עם שחקנים החדשים שנחתו בגן נר בפגרה הקצרה שנוצלה להכנות ולגיבוש בין היתר לקראת הסיבוב השלישי של העונה.