ברק פלג  VS  ליאור לובין, היעלה העוזר על מאמנו?
במחזור התשיעי של ליגת ווינר תארח  גלבוע גליל  את מכבי אשדוד בביתה שבגן נר.
לכאורה עוד משחק ליגה ? לא כך הוא , משחק מוקש וקוץ בו, המשחק הזה הוא קודם כל מפגש בין קבוצה הנלחמת נואשות על חייה להיחלץ מהמקום האחרון , בסגל הקבוצה  יש ישראלים בכירים כמו אבי בן שימול, יהוא אורלנד וזק רוזן שביום טוב יכולים לעקוץ, מולה גלבוע גליל שהצליחה לעצור את רצף ההפסדים מול הרצליה  ומנסה ליצור כעת מאזן חיובי ולהמשיך לנצח ולהתברג במיקום גבוה בצמרת.
השבוע התחזקה הקבוצה בגארד שכבר הוכיח את עצמו בליגה הישראלי רנתוני גודס ויהיה מעניין לראות איך הוא משתלב.

ויש גם אספקט פיקנטי למשחק הזה בבחינת מפגש בין מי שהיה עוזר המאמן של ליאור לובין  שאימן במשך שנתיים את הגלבוע והיה שותף בנוסף כעוזרו של קטש לאליפות ההיסטורית של המועדון, הצמד פלג את לובין המאמן הצעידו את גלבוע גליל לגמר הפיינלפור  (נוצחו על ידי מכבי ת"א) ובנוסף זכו השניים פעמיים בגביע הליגה הבלקנית.
במשחק הזה פלג כבר מחלק הוראות על הקו עם פתיחת עונה סבירה, לעומת לובין שכאמור מדשדש עמוק בתחתית.
ברק פלג וליאור לובין בגלבוע
אז מי זו מכבי אשדוד?
המאמן ליאור לובי מוכר מאוד בגלבוע עם המון הערכה, אך מאז שעזב את הגלבוע לא ממריא יותר מידי , בין היתר הספיק לאמן את חולון ולעזוב  באמצע העונה, לשמש כעוזר המאמן של ארז אדלשטיין בנבחרת ישראל בקמפיין המוצלח באליפות אירופה האחרונה.
העונה קיבל לידיו את אשדוד וכעת עם מאזן שלילי של 7 הפסדים וניצחון אחד, כשבדרך חתך שני זרים מאכזבים מסגל הקבוצה ובימים אלו אשדוד במגעים מתקדמים עם הסמול פורוורד ג'יימס נאנלי   בתקווה שיעזור להוציא את העגלה מן הבוץ.

 
בגלבוע ינסו לעצור את איוון אסקה על סקור נמוך

סגל הקבוצה:
אל הוותיקים באופן יחסי בקבוצה הרכז דרור חג'ג (שנפצע בינתיים)  , זק רוזן הרכז המתאזרח שעונה קודמת שלו בקבוצה הייתה יחסית  טובה, וכיום קולע רק 5.6 נק למשחק ו – 3.4 אס',  והרכז הצעיר בן ה -  19  אור קהל, אליהם הצטרפו העונה יהוא אורלנד על תקן של שוטר(11.4 נק למשחק) שבוא ממברק נתניה שירדה ליגה, אבי בן שימול, רכז בכיר מהדור של יהונתן הלפרין כם ממצוא של 5 נק למשחק עד כה ו 4.7 ריב'.
עוד בסגל רם אליאספור , הסנטר הצעיר שגדל בירושלים והגיע לאשדוד מחולון במטרה לקבל עוד דקות משחק, היה אמור להיות הרוטציה של  דריוס רייס ששוחרר לאחרונה עם אדווין יובילס אחרי שלא סיפקו את הסחורה, ישראל חדש נוסף בסגל  הגארד נועם לייש, בוגר מחלקת הנוער ביזרעאל, שהגיע מקרית ביאליק  מהליגה הלאומית.
את הסגל הישראלי סוגר המתאזרח ג'רמי הול שמשחק  בעמדה 4 שאת רוב שנותיו עשה בקבוצות בליגה הלאומית.
הזרים שעומדים לרשותו של לובין כרגע  לאחר שחרור רייס ויובינס הם: קרטיס קלי, בעמדה 4/5 ומקולע 13.9 נק' למשחק  ולוקח 6.4 ריב, הגארד טארל האריס עם 12.5 נק למשחק, האיש הכי יעיל באשדוד איוון אסקה פ.פרווורד  (2.01) שהסקור שלו למשחק 16 נק ו  - 7.4 ריב'.
 
גלבוע – אשדוד ראש בראש:
אשדוד  קולעת ממוצע ש.75.6 נק' למשחק, לעומת 77 של גלבוע גליל, לוקחת 35.3 ריב' לעומת 41 ריב' למשחק של  גלבוע,  חוטפת פחות מהגלבוע 6.9 חט' לאשדוד לעומת 7.4 חט' שחקניה מוסרים אסיסטים ביתרון קל על הגלבוע 18.1 אס' לעומת 17.3 אס' של גליל, חוסמת פחות מהגלבוע  עם 2.6  חס' למשחק לעומת  3.9 חס' של הקבוצה מהגלבוע.

      2 נק' 3 נק' עונשין ריבאונדים עבירות   חסימות
שם הקבוצה מש נק % / זר % / זר % / זר הגנה התק סהכ של על חט אב אס של על
גלבוע גליל 8 77.0 42.0% 31.2% 65.9% 25.3 15.8 41.0 20.0 22.9 7.4 13.0 17.3 3.9 3.1
SCE אשדוד 8 75.6 46.9% 37.8% 73.7% 26.3 9.0 35.3 23.1 20.6 6.9 15.3 18.1 2.9 2.6
 
פרמטר די מפתיע הוא שהקבוצה שממוקמת אחרונה בליגה זורקת טוב יותר מהגלבוע בזריקות ל 2 נק' 46.9% לעומת 42% של הגלבוע ו 73.7% לשלוש לעומת 65.9% של הגלבוע.
אבל בל נחטא לאמת, תוצאות התבוסות לירושלים ולמכבי תל אביב מטות מעט ומסתירות  את היכולות האמתיות ואת  הממוצעים  למשחק של גלבוע גליל מול קבוצות  ברמתה או נחותות ממנה.
אז מה צפוי לנו:
על פי מאמן גלבוע גליל זהו אחד מהמשחקים הקשים של קבוצתו העונה,  אשדוד היא תקרת הזכוכית אותה חייבים שחקניו  לנפץ בכדי לפתוח במומנטום חיובי לעבר הפסגה.
אשדוד תעשה חיים קשים מאוד לגלבוע, ליאור לובין מכיר מקרוב את הנפשות הפועלות במועדון בגן נר וצפוי שיכין היטב את  שחקניו.
בשבוע שעבר האקס פקטור היה חואקין שוכמן הצעיר , מסקרן לראות האם  "שוכי" יחזור על תרומתו למשחק או שהפעם תבוא התרומה הנוספת מצידו של שחקן אחר.
אומנם הנבואה ניתנה לשוטים אבל נעז ונסתכן , אם גלבוע תנצח  זה יהיה בשיניים.