קבלו את אלופת הליגה הבלקנית לעונה 2013
בתום משחק מותח ומורט עצבים שהיה מעין שחזור דרמטי של גמר הבלקנית בעונה החולפת וכלל שתי הארכות שבסופן גברה הפועל אלטשולר שחם גלבוע גליל על הקבוצה הבולגרית המצוינת לבסקי סופיה בתוצאה 87:89, רקים סאנדרס נבחר כמצטיין של המשחק עם 30 נק' ו 17 ריב'. יניב גרין שפתח חלש את המשחק השתפר משמעותית ברבע האחרון ואף קלע בהמשך מהעונשין נקודות קריטיות , גרין תרם 16 נק'.
שמחה גדולה לאחר קבלת הגביע
המשחק נפתח בצורה מהוססת מצד גלבוע/גליל, שהלכה על ראקים סאנדרס, שלבדו החזיק את הקבוצה בעניינים עם 12 נקודות ברבע הראשון (30 בסך הכל וגם 17 ריבאונדים בערב גדול) והוליך ל-17:18. לבסקי סופיה חזרה למשחק והצליחה להפוך התוצאה ברבע השני, עם שיפור בהגנה וסלים קלים שסייעו לה לברוח ל-27:36. סאנדרס המשיך ו צלף עוד שלשה, וגם דגן  יבזורי איפס סוף סוף  את הידית וקלע מחוץ לקשת, ולהפסקה ירדה גלבוע/גליל בפיגור 41:33.
בהמהלך הרבע השלישי דאגו יניב גרין וג'מאר סמית' דאגו לצמק את היתרון של הבולגרים לנקודה בלבד, אבל הבולגרים שוב ברחו והוליכו 52:58 בסיום הרבע. הקהל המקומי הפעיל לחץ קולני, אבל שחקני גלבוע/גליל לא נשברו. ריצה נהדרת של הבחורים של לובין בפתיחת הרבע הרביעי הפכה את התוצאה ל-58:60, עם אסיסט של יבזורי לגרין, אבל פאבל איבנוב קלע שלשה ומרקו מרינוביץ' הגדיל ל-60:63, גלבוע שוב חזרה לעניינים לאחרשאיזנה מקו העונשין עם קליעה אחת של סאנדרס ועוד שתיים של גרין שדייק מהעונשין  ושלח את שתי הקבוצות להארכה.
ההארכה  עם יתרון של גלבוע/גליל אחרי שלשה של סמית' וסל של גרין, אבל הבולגרים לא הרימו ידיים והפכו ל-69:71 אחרי שלשה של נמניה פרוטיץ' וסל של מלאדן פאנטיץ' הגבוה. ומי אם לא סנדרס שענה עם דאנק בצד השני וסמית' הגדיל את היתרון מהקו ל-71:75. מספיק? כנראה שלא. לבסקי הצליחה להשוות שוב, ובמהלך האחרון נמרוד טישמן החטיא והגמר הדרמטי נגרר להארכה נוספת.
 
הפעם גלבוע/גליל עלתה נחושה יותר ולא נתנה ליתרון לברוח מבין הידיים. יבזורי צלף שלשה, סאנדרס המצוין שוב חדר בקלות כדי להוסיף עוד שתיים וההפרש צמח ל-77:86. מכאן לבסקי כבר לא הצליחה לחזור, גלבוע/גליל שמרה על מרחק הביטחון וחגגה אחרי 50 דקות מתישות תואר אירופי נוסף עם 79:87. ממש מכבי תל אביב של הליגה הבלקנית.
קלעו לגלבוע/גליל עליון: ראקים סאנדרס 30 נקודות (17 ריבאונדים), יניב גרין 16, ג'מאר סמית' 14, דגן יבזורי 9, קני הייז ומיטשל וואט 8 כל אחד, נימרוד טישמן 2, עמית שמחון ויועד בית יוסף שותפו ולא קלעו.
הרבו ללבסקי סופיה: מרקו מרינוביץ' 18, מלאדן פאנטיץ' 17, נמניה פרוטיץ' 13.
תגובות:
עוזר המאמן ברק פלג אמר נרגשות: וואו אחד ענק, בתום 5 ימים אינטנסיביים קבלנו גמר עם פלאשבק לעונה שעברה. יש כאן שחקנים שאנחנו קוראים להם ילדים והם מלאי תשוקה למשחק והם אינם מוכנים לוותר בשום רגע. הבאנו כבוד לגלבוע ועוד השיג להיסטוריה המרשימה של המועדון.. אנחנו שמחים ומחכים לשוב לארץ

הקפטן דגן יבזורי הוסיף: כל שנה זה הופך להיות יותר קשה, בשנה שעברה נצחנו לאחר הארכה השניה נזקקנו לשתיים, למרות שלא שיחקנו טוב ידאנו לצאת מזה ואני גאה בחברי ושמח שגם משחק כזה אנחנו יודעים ומצליחים לנצח

סיכם יניב גרין: זה הוא ללא ספק המשחק הכי קשה שהייתי שותף בו בחיי. ככה זה בחיים מה שהכי קשה להשיג הוא בסופו של דבר הכי מתוק. זהו ניצחון של רצון עז ונחישות למרות משחק לא טוב. עשינו זאת בעבודה קשה