אחד ההחלטות שעמדו בפני הצוות המקצועי שנייה ורבע לפני שמתחילים את האימונים ויוצאים לדרך היא מי יקבל את התואר הקפטן?
התשובה המתבקשת הייתה כמובן עמית (לא גל) שמחון, הגארד שמתחיל איתנו את עונתו השנייה במועדון, נחשב לסמול פורוורד אתלטי ומוכשר בעל ידית נהדרת מחוץ לקשת ויכולת חדירה מרשימה מתאים כמו כפפה ליד לכל מה שהמועדון מייצג- טיפוח של שחקנים ישראלים צעירים ומבטיחים.

שמחון החל לכדרר את דרכו  למעלה במחלקות הצעירות של הפועל גבעתיים והפועל ת"א ומשם המשיך לנוער מכבי ר"ג שם החל את דרכו גם כשחקן בוגר. שמחון עבר עוד מספר תחנות בליגה הלאומית בלב השרון ובהוד השרון ומשם קפץ לליגת העל שברזומה ישנן הפועל ירושלים, ברק נתניה והפועל אשקלון.
עוד בטרם החלו האימונים הרשמיים (יום ג' פעמיים כי טוב), דואג עמית יחד עם חבריו נמרוד טישמן ובר ראובן להסיר חלודה באימונים אישיים עם מאמן הכושר החדש אור שוורץ, אז ניצלנו הפוגה בין הנפה לדחיקה לכמה שאלות שעלו בקנה.
שמחון - הקפטן הבא של גלבוע גליל
עמית שמחון  איך עברה עליך הפגרה?
"סה"כ הפגרה עברה בסדר גמור.האמת שלאחר המנוחה התחלתי שוב להתאמן חזק, ואני מרגיש די רעב ומוכן ואנחנו השחקנים הישראלים כפי שאתה יודע התחלנו להתאמן עם אור שוורץ ,בעיקר אימוני כושר,ריצה, להסיר את החלודה של הפגרה".
כיצד הגיע הבשורה שאתה הוא הקפטן החדש?
"לפני כשבוע שרון דרוקר התקשר אלי ובקש ממני להיות קפטן הקבוצה ובין היתר הסיבות שהוא מנה זה  שהוא מאמין בי והרשמים שהועברו אליו מאנשי הקבוצה על התפקוד שלי בעונה שעברה היו טובים מאוד. זה כמובן מחמיא לי מאוד וגם מרגש, להיות קפטן ולהוביל את הקבוצה".

כעת שהמושכות בידך,  איזה סוג של קפטן יש לגלבוע גליל?
"אני באופיי טיפוס חברי ואני מתחבר לכולם, אני בראש וראשונה רוצה לחבר את השחקנים וליצור כימיה בריאה. שואף שנפתח את העונה טוב, לא כמו בעונה שעברה שלקח לשחקנים להתחבר
ולהסתגל. רוצה לעזור כקפטן ולהוביל את החברים שלי לקבוצה להילחם בכל משחק ולעשות את המקסימום להגיע להישגים ובעיקר לחבר את השחקנים לקהל".
כשחקן שנמצא שנה שנייה בגלבועעד כמה אתה נותן חשיבות להגעת הקהל לאולם?
"עוד בעונה שעברה דברנו בינינו השחקנים על האוהדים שלא מגיעים ושזה די חסר וכשחקן אין ספק שלאוהדים שמעודדים ודוחפים יש כוח והם בעצם השחקן השישי".
ומה אתם השחקנים מוכנים לעשות למען המטרה הזו?
"אנחנו מוכנים לעשות כל דבר שיגרום לאוהדים לבוא ועודד ואני כקפטן במיוחד מעבר לחוויית הכדורסל. אני רוצה לנצל את ההזדמנות לקרוא לאוהדים לבוא בהמוניהם ולמלא את האולם, הם יראו השנה חבורת שחקנים צעירים, רעבים ולוחמים שאוכלים את הפרקט , שחקנים שבכול משחק יעשו את המקסימום בכדי לנצח".
 
החיזוק הכי גדול העונה הוא בעמדת המאמן. מה את יכול לספר לנו על שרון  דרוקר?
"אומנם לא מכיר אותו באופן אישי, אבל משיחות שלי עם קולגות ואנשים מהתחום אני יודע שהוא מאוד מוערך ואני מצפה בקוצר רוח לפתיחת האימונים להתחיל לעבוד עם שרון".
 
מה הן השאיפות שלך כשחקן כדורסל בכלל ובאופן אישי? 
"קודם כל כקפטן לראשונה בחייו אני רוצה שהקבוצה תצליח, אני רוצה שאני וחברי נמרוד טישמן שלו זו העונה השלישית בקבוצה נדחוף ונצליח להצעיד את הקבוצה קדימה ומכול הלב, זו השאיפה שלי שהקבוצה השנה תצליח עוד יותר ונספק  גאווה והנאה לאוהדים.
באופן אישי מקווה שהשנה עם האחריות שיש עלי ועם מאמן כמו שרון דרוקר מקווה לעשות עוד קפיצת מדרגה ולהתקדם כשחקן.
כי כשחקן כדורסל באיזשהו מקום אני משחק גם מתוך תחושה של הגשמת החלומות של אחי ז"ל שנפטר בגיל 14 ששיחק ואהב כדורסל ולא זכה להגשים את חלומו".


מי שימש או משמש לך כמודל למשחק?
"לא מישהו במיוחד, אני נוהג לצפות המון במשחקי N.B.A משתדל ללמוד מהטובים, אני מאוד אוהב את לברון, את כוח הפריצה שלו".
מי האיש ששימש לך כמנטור והשפיע עליך בחיים ?
במקרה שלי מדובר בהורים שלי שמשמשים לי בנוסף "מנטורים" והם  מלווים אותי מהרגע שלמדתי לכדרר. הם מגיעים תמיד גם כשאני על הספסל וגם בהצלחות הם בכול משחק נוכחים, הם אפילו ליוו אותי למשחקי האוניברסיאדה בסין. אין כמוהם, התמיכה שהם נותנים לי היא פשוט חבל על הזמן".
ספר קצת על עצמך – על עמית שמחון מחוץ לפרקט?
"אני בחור די פשוט מגבעתיים, שאוהב לבלות עם החברים שלי שחלקם שיחקו איתי כדורסל במהלך השנים. בגדול עמית שמחון הוא בחור ידידותי וחברותי מאוד".

מה הכי מצא בעיניך בגלבוע?
"אנשי המועדון, האווירה,  אני מאוד אוהב אנשי המועדון באמת אנשים טובים.ובכלל כל האווירה מסביב האזור הכפרי והטבע, אני חושב שבניגוד לעיר בגלבוע יכולתי להתרכז בכדורסל נטו. אני מרגיש שקפצתי עוד מדרגה, משום שכל האווירה עזרה לי מאוד להתקדם, גם ההשתתפות בליגה הבלקנית הוסיפה לי. ההתעסקות עם הכדורסל בגלבוע שונה מההתעסקות בעיר שיש בה המון גירויים, חברים. פה יש סביבה תומכת, בגלל כל הסיבות שמניתי זה דרבן אותי להמשיך במועדון ועם מוטיבציה גדולה לעוד שנה".