היציע המרכזי 41

יש פה סידרה:

אחרי שני משחקים, די קלים יש לומר, מול חולון (סיום הליגה הסדירה ומשחק מס 1') הייתה תחושה שהעסק הולך להיות יחסית קל.
כבר התחילו דיבורים בין האוהדים על אירגון חגיגות העלייה לפיינל פור והערב אפילו הרשינו לעצמנו להגיע באיחור אופנתי של רבע למשחק בחולון.
האם גם השחקנים נידבקו בשאננות הזאת קצת ? לא בטוח כי עד אמצע הרבע האחרון נראה ששוב מתחילה לה בריחה אל עבר ניצחון (אבל זה רק נראה...)
משחק מס' 2 הוריד את כולנו בחזרה למציאות – נצטרך להקיז הרבה זעה בדרך, חולון באו להיאבק ואפילו לנסות לקחת את הסידרה.

שחקנים הלכו ושחקנים באו במקומם וגלבוע-גליל היא ללא ספק קבוצה איכותית ועמוקה, אבל אם יש משהו שלא השתנה זו התלות הגדולה במקל.
ומקל את הערב הזה ירצה למחוק מהרזומה.
מי שעוד לא הגיע לסידרה הוא קורטני פלס, שלי נידמה שהאיש בכלל משחק פצוע, בהגנה הוא תותח אבל בהתקפה הוא לא פוגע.
החטאת ההטבעה של פלס 40 שניות לסיום הייתה משהו שלא מהעולם הזה – כמה חבל לנו שזה קרה בנקודה כל-כך קריטית במשחק.
מי שמחפש בפלייאוף הזה כדורסל איכותי ומהנה כנראה לא מבין לאן העסק הולך, מדובר בלחץ עצום שגורם לשחקנים לא להביא את המיטב שלהם – ינצח מי שילחם חזק יותר ויעשה פחות טעויות.

למרות הכל בואו ננסה ביחד למצוא בכל זאת נקודות אור
מי שפה בהחלט, כמו כמעט בכל משחק, הוא קארטר ששוב הוכיח שיש לו את זה, יבזורי ממשיך להפגין יד מדהימה משלוש וגם קילנגס'וורת בסדר (רק שיפסיק לדבר כל-כך הרבה עם השופטים – כל משחק הוא על סף עברה טכנית).

אין ספק, האכזבה גדולה, אולם אחרי הכל מדובר בסך הכל בהפסד אחד מתוך הסידרה אז נא לחזור לפרופורציות.
ומה יותר מתאים ממנוחה, מחשבה ומציאת האנרגיות הקבוצתיות מחדש בזמן של יום הזיכרון ויום העצמאות – הימים שמחזירים את כולנו לקרקע על מה חשוב באמת.
בסך הכל המטרה היא לנצח כקבוצה ופחות חשוב מי התבלט ומי יהיה פחות משפיע במשחק.
אני מזמין את כולם לקרוא מה אמר עוזר המאמן שלנו בכתבה ב – yent לפני כמעט שנה.
לפני זה רקע קצר למי שלא מכיר, ברק פלג, שחקן מהגדולים שהיו לנו ב 15 שנה האחרונות, שיחק אפילו בנבחרת ישראל, אותו ברק שירת 4 שנים בסיירת מטכ"ל ורק אחר-כך התפנה לכדורסל ("איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא").
אז כה אמר ברק:
"כילד הייתי מוכשר, סקורר, קולע המון נקודות. לא הייתי שחקן הגנה גדול והייתי חלש פיזית. החבילה שאיתה באתי אפשרה לי להסתכל על הכדורסל ועל הקבוצה כמו על צוות ביחידה, ברמת האינטימיות, ברמת הזמן שבו אתה מבלה יחד, ברמת המשימות המשותפות. אחת המשימות שלי תמיד היתה לנסות לחבר את הקבוצה. כמובן שזה יותר קשה, כי כל אחד בא ממדינה אחרת ומרקע שונה, אבל לא היתה בי לרגע אחד קנאה על זה ששחקנים אחרים ששיחקו לידי הצליחו יותר ממני"
בשבוע הבא חוזרים לגן-נר, אחרי החוויה המאוד מפוקפקת באולם הפחים בחולון.
האולם לא מתאים לליגת העל והקהל החולוני מספק מופע שלא תמיד מותאם לילדים תמימים שבאים מהצפון הרחוק (לתשומת לב ההורים שבינינו), לצערנו יהיה שם עוד ביקור ב 15 לחודש.
זמן הפלייאוף הוא גם זמן התגייסות האוהדים לדחוף הקבוצה לניצחון, וביום חמישי חייבים ניצחון.
הכל תלוי בנו.

אדום עולה ! אדום התייבש מהאין מזגן בפחים !