אז איפה מתחילים

תרשו לי לנצל את הפגרה החצי מתוכננת (שבוע מנוחה) וחצי כפויה (רקטות בדרום) של הקבוצה, ולא לנתח משחק כזה או אחר, אלא לספר קצת על עצמי.
אני מניח שאתם מרשים לי, אז בואו נתחיל.
ילד קטן ברמת הגולן, שנות ה80 המאוחרות.
טלוויזיה - אין.
עיתונות ספורט - גם לא.
אינטרנט - מה זה?
אז מה נשאר? קצת רדיו, הרבה שמועות, והרבה דימיון. ידעתי שיש בכדורסל קבוצה בשם מכבי תל אביב, ושהיא מפליאה את מכותיה ברשעים של אירופה. אני לא אשכח איך אחד החברים שלי, זה שהיה מקור הידע הכמעט בלעדי שלי על העולם הגדול (לסבא שלו הייתה טלוויזיה), הסביר לי שמייקל ג'ורדן ומייק מיצ'ל זה אותו שחקן, אלא שבאמריקה הוא משחק עם שם אחד, ובארץ עם שם אחר.
גדלנו קצת, ה80 המאוחרות הפכו ל90 המוקדמות, ויום אחד בכיתה ד, עברה בבית הספר השמועה. "הקבוצה שלנו לקחה אליפות ממכבי תל אביב".
מי זו הקבוצה שלנו? לא ברור, עד היום מכבי הייתה הקבוצה שלנו, אבל למה להיתפס לקטנות? ניצחנו ודי.
בשנות ה90 המאוחרות ובתחילת המילניום כבר הייתי אוהד כשר כדת וכדין. נכנס לפורום "הרפת האדומה" (זכרונו לברכה), נוסע מדי פעם למשחקים, ואפילו לוקח איתי את אחי הקטן מדי פעם באוטו של אמא לכפר בלום. את הפעם האחרונה שראינו שם משחק לא נשכח לנצח, כנראה. גילי מוסינזון, עם סל דרמטי בסיום מנצח את מכבי תל אביב. ליאור אליהו בדיוק עבר באותה עונה לצהובים, ואצלנו שיחק ילד צעיר בשם עומרי, או אולי רועי, כספי. לא ממש זוכר.
המעבר לגן נר הציב בפנינו דילמה. הולכים עם הקבוצה? נשארים עם גליל עליון-קצרין בליגה ג?
בסוף הוחלט ללכת על גם וגם. מעודדים את הקבוצה עם הסופורטרס (אגב, חן, סופורטרס, לא אולטראס. רק בשיר הם אולטראס), אבל שומרים פינה חמה בלב לגליל עליון - "המקורית", ומקווים שתחזור הביתה יום אחד.
מה הספקנו מאז? אליפות אחת, כמעט הדחה של מכבי בחצי גמר פיינל פור שנה קודם (אם מקל רק היה רץ קדימה עם הריבאונד ההוא... קראחו!) וקרוב למאה אלף קילומטר עם הקבוצה. (לא משנה אם אתה בא מהגולן או מירושלים, גן נר זה כמעט שעתיים נסיעה, ועוד לא חישבתי את כביש שש).
אבל יותר מהכל, זה השיחות האלה, כמעט כל שבוע, שחוזרות על עצמן בווריאציות כאלה ואחרות:
- מה הולך צוד?
- סבבה.
- אתה בא היום ל(סרט / פאב / משמרת בעבודה / כל דבר אחר)
- אין סיכוי אחי, יום ראשון היום.
- עוד פעם אתה והכדורסל הזה? מה, אתה דפוק? אין לך חיים? מה אתה מוצא בזה?
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...