חיים אוחיון : "אין דברים כאלה...לקחת אליפות בדרך הזאת..אין דבר כזה"
ליאור לובין: "מאוד מפתיע עד כמה שזה כייף..זה מסוג הדברים שאתה יכול לחלום עליהם"
 
אמש בגמר גביע אליפות הליגה הבלקנית  זכתה הפועל אלטשולר שחם גלבוע גליל בגביע האליפות לאחר משחק מול לבסקי סופיה הבולגרית ששיחקה מצוין ואף הובילה לאורך רוב שלבי המשחק בהפרש דו ספרתי.
המשחק שהתעלה למשחק ברמה אירופית גבוהה מאוד הן הגנתית והן התקפית, הסתיים באופן דרמתי לאחר הארכה  וזאת לאחר שברבע האחרון התעלו שחקניו של לובין והצליחו בכוחות אחרונים לכרסם בעקשנות ובדחיפת הקהל הגדול בהפרש בין הקבוצות,עד לכדי שתי נקודות.
הקפטן גורדון מניף גביע שלישי
 בשניות האחרונות של המשחק, היכל שלם עצר את נשימתו לאחר  עבירה על קורטני פלס הפורוורד האתלטי  מגלבוע גליל, וזה, בקור רוח מקפיא הטיב לקלוע באופן חלק את שתי קליעות העונשין ולכפות הארכה למשחק.
בהארכה לאחר פתיחה צמודה נטלו שחקני הגלבוע את המושכות והובילו לסיום המתוק שהשאיר את גביע אליפות הליגה הבלקנית בגלבוע.
 מהלך המשחק:
מהלך המשחק:
רבע ראשון שקול וצמוד מאוד ובו ההובלה עברה מצד לצד הסתיים ביתרון 17-21 ללבסקי סופיה, כאשר  שתי שלשות רצופות של דוגי "הידית" עוד העניקו יתרון 11-15 לגלבוע/גליל אבל הבולגרים סיימו את הרבע בריצת 2-10.
 

הבולגרים עלו ליתרון  28-21 בתחילת הרבע השני. ושמרו על יתרונם לאורך כל הרבע. שתי שלשות של פרחי החזיקו את גלבוע/גליל באיזור וג'ונס קבע 38-39 בלבד לבולגרים.  הול סגר את הרבע ביתרון סופיה 38-41. קורטני פלס סיים את המחצית הראשונה עם 2 נק' וללא סל שדה.
 

שלשה של הול העלתה את הבולגרים ליתרון 40-46 בתחילת הרבע השלישי, מהלך נוסף של הול קבע יתרון 11 לזכות סופיה, 40-51.  יתרון השיא הבולגרי נקבע  שלוש דקות לסיום הרבע כאשר  הול קבע 47-59 לזכות קבוצתו. בסיום הרבע 64-53 ללבסקי.
שלשות של יבזורי וטראוויס קירבו את גלבוע/גליל עד 66-70 ארבע דקות לסיום.  הבולגרים עלו שוב ליתרון משמעותי, 68-75 קצת פחות משתי דקות לסיום משלשה של הוואל,  גלבוע/גליל עם הגנה טובה וסדרה של קליעות עונשין טובות התקרבה עד 73-75 חצי דקה לסיום. ג'ונס חסם את הול ופלס סחט עבירה והשווה מהקו 3 שניות לסיום. ארון הארפר עוד הספיק לזרוק אבל הכדור לא נכנס. הארכה.
 

המותחן נמשך גם בהארכה. ג'ונס פתח בסל והעניק לגלבוע/גליל יתרון ראשון מאז הרבע הראשון, דימיטרוב השווה, פלס וג'ונס שמרו על ההובלה של קבוצתם, הוואל השווה עם שתיים מהקו, טראוויס הלוחם הנהדר קבע 82:85 אחרי סל ועבירה,  ואסיל אבטימוב הענק צימק לנקודה, ג'ונס עם שתיים מדוייקות מהקו קבע 84:87 לגלבוע/גליל.  סופיה ירדה לפסק זמן ומיד אחריו דימיטרוב איבד כדור, טראוויס היה יכול לסגור את המשחק אבל עשה עבירת תוקף והכדור חזר לבולגרים.  הול החטיא ובצד השני קורטני פלס דייק וקבע 84:89, הוואל פספס שלשה ובגלבוע החלו החגיגות.

לגלבוע/גליל:  רומאו טראוויס 22 (9 ריב'), ג'וזף ג'ונס 22 (12 ריב', 3 חסימות), דגן יבזורי 14 (8 אס'), קורטני פלס 14, נמרוד טישמן 7, דגן יבזורי 6, עידו קוז'יקרו ויאן מרטין 2 כ"א, כן שיחק אבישי גורדון.
הרבו ללבסקי סופיה: הול 20, הארפר 18, הוואל 10, גאורגייב 9
סטטיסטיקות
 
 
תמונות מהמשחק
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...