חצי הכוס הריקה

לפני שנים רבות שיחקתי כדורסל בליגת נוער מחוזית, טיילנו לנו בכיף בכפרים יישובים
וערים – אפילו יצא לנו לנצח בכמה משחקים.
הרבה מהמשחקים האלו לא יצאו מהראש אפילו שעברו כל-כך הרבה שנים (המספר שמור במערכת), בייחוד המפלות הקשות הן זיכרון צורב, כואב ומעצב.

באחד ממשחקי החוץ המאמן החליט שהחמישייה הראשונה לא מתאמצת מספיק  והחליף את כולם.
באותו השלב במשחק הובלנו ב 5 נקודות ומכאן העניינים התחילו להתדרדר, החמישייה לא חזרה לשחק יותר ושחקני הספסל קיבלו בראש 60 יתרון.
 
אז, לאחר המשחק,חשבנו כולנו שזה היה אקט מוגזם מצדו של המאמן, אבל אם תשאלו אותי היום זה היה שיעור מעולה בצניעות, מחוייבות ומשמעות הסמל והקבוצה.
למה אני מספר לכם כל זאת ?! כי ברגעים המביכים שם בנוקיה כשליובין ניסה לא לצאת יותר מידי מובך חשבתי על המעשה ההוא של המאמן.
לפעמים חשוב להעביר מסר החלטי וברור, לפעמים צריך להציב גבולות ועובדות גם במחיר של תבוסה כואבת.

עבר סיבוב שלם של משחקים בליגת לוטו וכבר חשבנו שגליל-גלבוע במקום אחר מהמפגש הראשון (והמאכזב) בגן-נר, אחרי הכל סיימנו את הסיבוב במקום השני.
המשחק הערב מול מכבי היה ממש כמו שידור חוזר לצערנו, רק שהפעם באנו אם ציפיות יותר גבוהות ומחשבות חיוביות שיהיה כאן לפחות לפייט.
אז חשבנו...

מתי התחלתי להיות קצת מודאג ?
זה היה אחר הצהריים כשעברתי אל מדורי הספורט באינטרנט וראיתי כתבות כמה אנחנו גדולים, ליובין גדול, ההנהלה שלנו מדהימה, בקיצור כמה אנחנו לא ירושלים.
אז זה לא שהכל לא נכון, אבל למה נידרש כל הפירסום הזה ועוד בשלב כל-כך שברירי של העונה שבו כל ניצחון יכול להעלות אותך והפסד להוריד אותך.
הדאגה הקלה התחלפה לחרדה בפתיחת המשחק בנוקיה ובמחצית (חטפנו 58 נקודות על הראש) מד ההיסטריה והדיכאון היה בשיאו.

אני, שתמיד מבקש להסתכל על הצדדים החיוביים, לפרגן, להתאזר בסבלנות אפילו אני מרגיש שנידרש אחרי משחק נפל כזה לצרוב במערכת הפנימית של כל אחד מאיתנו שזה לא מקובל.
צריך להסתכל לאמת בפנים, לראות בפעם הזאת את הצדדים השליליים, ללמוד מהם ולעשות הכל בכדי שמפגן כזה של חוסר מחוייבות ואנרגיה לא יחזור עוד.

ונקודה לאוהדינו -  גם הזריקה המסורתית של נייר טואלט לפארקט, גם היא כבר מזמן לא במקום וברור לכולם שתגרור אחריה קנס כספי.

טוב... אחרי שיצא קצת קיטור אפשר ללכת כל אחד לדרכו עם מחשבות על חצי הכוס הבעייתית, החצי שתמיד לא נעים להסתכל עליו, אותו החצי שמקשה להירדם בלילה.
נא להתעורר בבוקר עם מחשבות בונות לקראת גביע המדינה בשבוע הבא מול הפועל ת"א – לא יהיה קל למי שמהרהר בסוגיה.

לילה טוב וניפגש בשמחות.
 
כתבות נוספות:
מופע חנוכה
זוכר את נובמבר ...
עוד יום בעבודה
להתאהב בך מחדש