ליובין: "אני לא חושב שזה הפסד מביך"
גלבוע/גליל הפכה הערב (ראשון) לקבוצת ליגת העל השלישית בשנתיים האחרונות שמודחת על ידי הפועל תל אביב, אחרי מכבי חיפה והפועל חולון בשנה שעברה. קבוצת האוהדים מהלאומית נתמכה על ידי אווירה מחשמלת בהדר יוסף, הצליחה להעלים כמעט לחלוטין את יתרון האיכות הברור של סגנית האלופה.
יבזורי מנסה להפחיד
בר מהפתיחה ניתן היה לזהות כי האוהדים המקומיים שהרעידו לאורך כל המשחק את הדר יוסף, הולכים להיות פקטור משמעותי בקרב הזה בין ארז אדלשטיין לליאור ליובין. המארחים פתחו טוב יותר ורצו ברבע הראשון אך דווקא ברבע השני נרגעו והשחקנים של ליובין לקחו את המושכות. למחצית ירדו הצפוניים ביתרון נקודה, 31:32 בעיקר הודות לגוזף ג'ונס שסיים עם 22 נקודות, 8 ריבאונדים ו-3 אסיסטים.
סל של הידית מן העמק (דגן יבזורי) קבע שיוויון 54:54 אחרי דקות התקפיות חלשות בשני הצדדים. מהלך ענק של האדומים מת"א התחיל בחסימה בצד אחד וסל ועבירה בצד השני של שולבראנד. היתרון כבר גדל ל-7 שתי דקות לסיום אך שלשה של יבזורי וסל מהיר של תומאס צימקו במהירות ל-61:59, 51 שניות לסיום. אז הגיע מתן נאור עם שלשה ענקית שסגרה את הסיפור בדרך ל-61:69. עשר הדקות האחרונות היו ניצחון הלב והנשמה של המארחים שבעזרת האוהדים שדחפו קדימה ונתנו לאדומים מת"א עליה לרבע הגמר.
ליאור ליובין: "אני לא חושב שזה הפסד מביך כי הפועל קבוצה טובה ולהגיד שזה הפסד מביך זה להעליב קצת את הפועל, את הקהל שלה ואת המועדון. זה הפסד מאוד כואב רצינו להתקדם בגביע, זאת הייתה אחת המטרות שלנו העונה ללא ספק. זה הפסד מאד כואב ואנחנו מאוד מאוכזבים. הפועל הכינה לנו מלכודות בלואו פוסט. קלענו באחוזים חלשים מ-3, זה בטח משפיע על משחק שהוא כל כך צמוד וזאת הייתה הנקודה העיקרית".
קלעו לגלבוע/גליל: ג'ונס - 22, אלן - 11, תומאס - 10, יבזורי - 8, טראוויס - 4, טישמן - 2 נק'.