עובדים במלצרוט

ריץ' מלצר ומורן רוט הם הסטטיסטיקה של חולון

מאת: אלק משוב


 וורן קרטר עולה עם מלצר, מקלינטון, יבזורי וניר כהן מביטים (צילום: אלק משוב)
גלבוע גליל רחבה וחזקה יותר מחולון. זה כבר נאמר ונראה על המגרש לא פעם. במשך העונה המאזן בין השתיים עומד על 4-1 לטובת האלופה ולא במקרה. בסטטיסטיקה זה מתבטא באופן ברור יותר מאי פעם.

במשחק האחרון בגן-נר לחולון היו שלושה שחקנים ששיחקו מעל 38 דקות במשחק. שניים מהם – מורן רוט וריץ' מלצר, ישבו לנוח על הספסל דקה וחצי ודקה בהתאמה לאורך כל המשחק. נתון משמעותי ללא ספק, בייחוד שהיחידי בגליל ששיחק מעל 30 דקות הוא וורן קרטר עם 33:45. יחי ההבדל הקטן.


מורן רוט וריץ' מלצר הם ללא ספק המפתח של חולון. אם להוציא את הקהל כמובן. השניים מספקים יחד נתונים מדהימים יחסית לקבוצה. במשחק האחרון הם היו שווים לקבוצה 43 מתוך 73 הנקודות הכלליות, 8 מתוך 11 האסיסטים ו12 מתוך 32 הריבאונדים. אם לא די בכך הם גם הלכו לקו העונשין 19 מתוך 40 הפעמים שכלל הקבוצה ביקרה בו.
לשם השוואה, כל שחקני הגליל הלכו יחד 15 פעמים לקו.

 ארבעת השחקנים ששיחקו הכי הרבה אתמול. קרטר, רוט, מלצר ובן דוד (צילום: אלק משוב)
שני שחקנים לא אמורים לנצח סדרה עבור קבוצה. וודאי לא כשהם משחקים כמעט כל המשחק רצוף. בגליל היו חמישה שחקנים במשחק שקלעו בספרות כפולות. בחולון, כאמור, אלה רק השניים המוזכרים מעלה.

בסה"כ החמישיות במשחק נפרדו בתוצאה צמודה יחסית, 67-64 לגליל. אך הספסל שהפציץ 22 נקודות לעומת 9 בלבד של חולון, היה שווה ניצחון ב-16 הפרש. הרבה תודות לקורטני פלס ועידו קוז'יקרו שסיפקו 17 מתוך ה-22 הללו. הספסל של ליובין באופן ברור רחב ואיכותי בהרבה מזה של חולון.

הנתונים הללו מרשימים אף יותר אם נזכור את העובדה שליאור ליובין השאיר שלושה שחקנים על הספסל לאורך כל המשחק (ביגס, קזרנובסקי ובן צבי) ואבישי גורדון שיחק 4 וחצי דקות בלבד. בחולון השחקנים המובילים של הגליל יגיעו רעננים יותר וחדים יותר, בתקווה שלא להיגרר למשחק חמישי.