בקטנה:
אחת מהקבוצות הותיקות והבולטות בנוף הכדורסל הישראלי (נוסדה - 1947), שתרמה לענף את צבעוניות וקנאות האוהדים , וממותגת כסמל לנחישות, ולדרמות מסוגים שונים כגון ירידת ליגה ועלייה בסערה ירידה , אליפות, משברים כלכלים והליכה על הקצה, והרואיות הזכורה לטוב עונה שעברה לאחר שלמרות משבר בריחת הספונסרים ובריחת השחקנים מהקבוצה, נתנו החולונים פייט מדהים עם סגל ללא עומק ואף הגיעו לפלייאוף .
 
הישגים: אליפות המדינה ב- 2008, גביע המדינה: 2009 , אליפות הליגה הלאומית: 2006, 2007 גביע הליגה הלאומית.
היסטורית מפגשים:
26 ניצחונות לעומת 11 הפסדים, מתוכם 14 ניצחונות בבית ו - 3 הפסדים , ובחוץ 12 ניצחונות לעומת 7 הפסדים.

 
מורן רוט מביט במגל במקל שקולע עוד סל
החולוניה:
לאחר עונה שבעונה שעברה עשתה חולון עם דני פרנקו והמנוע הבלתי נגמר מורן  את הבלתי יאומן והתברגה למאבקי הפלייאוף העליו,נעשה חריש  עמוק בקבוצה עם פיני גרשון שחיידק הכדורסל שב דגדג לו הוא חזר והפעם  כמנהל מקצועי עם דן שמיר כמאמן וסגל שחקני בית מצוין ונאמן וזרים  מבטיחים כדאנסטון עומד מאזן האימה המרשים של חולון על שתי ניצחונות והפסד לבקעה עם שימו לב!! 90.7 סלים למשחק (119 מול בני השרון) ו40 ריבאונדים בממוצע...ועם  77 נק' ממוצע ספיגה למשחק.
גלבוע גליל:
חטפנו בגן נר ממכבי ת"א.. נתנו בראש  לירושלים ובדרך להפסד למכבי חיפה בנשר (ניצלנו מהפסד מביך) ניצחנו ביורוהולד את מורנר.
נכון שתחילת הליגה בד"כ מאופיינת בחוסר יציבות עד ההתחברות  של הסגל ..והתחזקות בעמדה כזו או אחרת., פתיחת מאזן האימה של חולון כבר בתחילת העונה מעמיד בפני הצוות המקצוע לובין את פלג  אתגר עצום לעבור עוד מהמורה בדרך ליציבות ולמסלול שיעלה את הקבוצה מעלה לעבר הפלייאוף.

מה יהיה:
חולון במומנטום עצום..עם צוות  מקצועי ומנוסה מאוד ועטור תארים גם בליגה  וגם באירופה, קהל אוהדים דוחף ודומיננטי בכל אולם , שחקן שהוא אחד מפלאי הטבע בכדורסל הישראלי מורן רוט.
לובין שקט כהרגלו...בלתי לחיץ,  ינסה שוב להפעיל את קור רוחו השועלי לעצור את מורן רוט ואת ברייאנט דאנסטון ושון דניאל מעמודי התווך של חולון. מטרת  לובין ופלג תהיה להראות שההפסד  מול חיפה נבע מעייפות ועומס משחקים.
מניסיון העבר המפגשים עם חולון תמיד אופיינו באנרגיות אדירות מצד שתי הקבוצות ומחנות האוהדים, דרמות לא יחסרו..והתחושה היא שהולך להיות עוד ערב כדורסל  מסקרן ומעניין במיוחד.