מחזור5 ליגת לוטו: ניצחון חשוב ביותר בראשון לציון
בגלבוע מצאו רכז
ניצחון בליגה הבלקנית? יש. ניצחון בליגה? יש. ניצחון חוץ בליגה? עכשיו גם יש.   אלטשולר שחם" גלבוע/גליל גברה 83:88 על מכבי ראשון לציון ורשמה בפעם הראשונה העונה ניצחון מחוץ למגרשה הביתי בגן-נר. כל זה כמובן במסגרת המחזור החמישי בליגת לוטו.
הרכז החדש התאקלם מהר ואף  להט עם 22 נק'
שלושה משחקים תרו בגלבוע אחר רכז. בשבועיים האחרונים הוא סוף סוף נמצא. כריס תומאס המשיך הערב (ראשון) לקבל את המפתחות מליאור ליובין וגלבוע קיבלה ממנו ניהול משחק מצוין עם 22 נקודות וחמישה אסיסטים, בדרך לניצחון 83:88 בראשון. רומאו טראוויס הוסיף 18.
טראוויס היה בלתי ניתן לעצירה בפתיחת המשחק עם 9 נקודות מה-13 הראשונות של גלבוע ו-11 בכל הרבע הראשון. הערב הוא גם שיפר את האחוזים מהשדה מ4 מ-13 בשבוע שעבר (31%) ל-7 מ-9 (78%), הערב הוא גם שיפר את האחוזים מהשדה מ4 מ-13 בשבוע שעבר (31%) ל-7 מ-9 (78%).
עידו קוז'יקרו ממשיך להיות כוח משמעותי בהתקפה של גלבוע, הערב עם 12 נקודות, 10 מהן במחצית השנייה. בינתיים הוא העמיד מספרים כפולים בטור הנקודות בארבעה מתוך חמישה משחקים ששיחק העונה. ואת זה הוא עושה עם 74% מ-2 (שלישי בליגה).
קלעו לגלבוע/גליל: כריס תומאס 22 נקודות, 5 ריבאונדים ו-5 אסיסטים, רומיאו טראוויס 18, קורטני פלס ועידו קוז'יקרו 12 כ"א, ג'וזף ג'ונס 9, יאן מרטין 7, נמרוד טישמן 5, דגן יבזורי 2 ואופיר פרחי 1.
 ליובין: "באנו מוכנים".
המאמן המנצח, ליאור ליובין, אמר בסיום: "באנו מוכנים, עשינו עבודה טובה והיינו מאוד מרוכזים בהתחלה. היה ברור שיהיה מתח ועבירות בסוף, והרבע האחרון היה אתגר מנטלי, ואני שמח שעמדנו בו. האמנתי בישראלים שלנו. דגן נפצע וזה היה משמעותי, אבל הישראלים לקחו את ההזדמנות וזה היה חשוב. דגן קיבל מכה או מתיחה, משהו כואב לו הוא לא באמת יודע מה".
אופיר פרחי המשיך את דברי מאמנו: "ההשתלבות שלי עד עכשיו היא בסדר גמור, לא רק שלי אלא של כל הישראלים החדשים, נותנים לנו לשחק. זה יכול להיראות הרבה יותר טוב, אבל עד עכשיו אין תלונות. אני מרגיש בשל יותר, שנתיים לשחק זה לא כמו להיות שנתיים בסגל של קבוצה בליגת העל, עשיתי הכנה טובה לעונה ואני מקווה שעוד יראו את זה. השנה הליגה הרבה יותר צמודה, משחק בית או חוץ, צריך לעבוד כמו מטורפים כדי לנצח, זה נותן לנו ביטחון בדיוק עד יום ראשון, לא נהיה שחצנים וננוח".