שני הפסדים, שלושה קהלים

כשהגעתי להיכל נוקיה לפני המשחק נגד מכבי, התרשמתי מכמות האוהדים בצהוב. חשבתי לעצמי שכל הכבוד להם שהם מביאים אלפי אוהדים למשחק ליגה.
עם תחילת המשחק התבררה התמונה האמיתית: עשרות אוהדים בשער 9 מעודדים באופן פעיל, בעוד שיתר אלפי האוהדים באו לראות כדורסל, כמו שהיו הולכים לקונצרט, בידור של יום ראשון. הם לא מעודדים באופן פעיל, לכל היותר מוחאים כפיים בהטבעה יפה של אליהו, מנשנשים איזה פופקורן בדרך, מסבירים לילד מה קורה במשחק. שלא תבינו לא נכון, אני לא מותחת ביקורת, רק מציינת את העובדות, כפי שנראו מעיני. עומתם, אוהדי קבוצתנו, אשר לידם ישבתי (יותר נכון עמדתי), שרו ועודדו לאורך כל המשחק. מ"שיר החקלאי" המציין את תחילת המשחק ועד "שיר החקלאי" המציין את סופו (קיצו, לא שחורציאנידיס), היו אולי 2 דקות של שקט, בתחילת המחצית השנייה. ב- 2 דקות אלה עלה ההפרש מ- 20 ל- 30. נראה לי שאז נפל האסימון שאנחנו חוטפים על הראש. אבל אוהדינו הנאמנים לא נתנו לזה להפריע להם והמשיכו עם שירת "העמק הוא חלום" וכדומה.
ההיכל התעורר בערך בסביבות 35 הפרש ואף אוהדי הקונצרט (והיה זה קונצרט מתוזמר היטב), החלו למחוא כפיים באופן תדיר יותר.
חשבתי לעצמי שהקבוצה צריכה את אוהדיה כשהיא במינוס 30 ולא כשהיא בפלוס 30. מה, לא ככה?
שבוע לאחר מכן הגעתי למשחק הגביע בהדר יוסף. כבר עם הכניסה לאולם היה ברור שזה עולם אחר. אמנם מדובר באולם קטן, אבל מתוך 1,400 אוהדי הפועל שהיו במשחק, לפחות 1,000 עודדו באופן פעיל, שרו ביחד את שיריהם ונתנו לקבוצה שלהם אנרגיות מטורפות. אין ספק שהקהל של הפועל היה חלק מהניצחון עלינו, לא פחות מכל שחקן על המגרש.
חוץ מזה היה גם כדורסל (אם אפשר לקרוא לזה ככה). על זה דיברו וידברו אחרים, רק אומר שכשיוגב אוחיון (שכח מאיפה הוא בא?) או מתן נאור לוקחים ריבאונד מתחת לסל, אולי מישהו אחר לא מספיק רצה...
אין ספק, מדובר בשני הפסדים כואבים, אבל מה שיותר כואב לי (ולעוד אוהדים שדיברתי איתם) זה שנדמה שקיימת אדישות אצל השחקנים, אני רוצה להאמין שזה רק נדמה...
דבר אחד ברור: הפועל עשו לנו בי"ס והראו לנו איך מגיעים למשחק מול יריבה עדיפה.
כתבות נוספות:
שני הפסדים, שלושה קהלים
אוהד/ת טלוויזיה
מה זה אוהד
סבלנות
עשור של אדום עולה