מסורת כבר אמרנו!!
האליפות של גליל עליון בעונת 92/93 הייתה הצעד הראשון של הקבוצה הצפונית למועדון הגדולות של הכדורסל הישראלי, ומאז כמעט בכל עונה, גם לאחר שנאלצה לנדוד לגלבוע, הקבוצה של עמית גל, וכעת גם של חיים אוחיון וירון אוחיון, הנציגה הצפונית נמצאת במרכז העניינים.
ביום שלישי, תגיע לגן נר אריס סלוניקי הגדולה למשחק במוקדמות היורוקאפ וזה בהחלט אבן דרך במועדון הצפוני. זהו יום חג לתושבים בגלבוע. מי האמין שאחרי שנתיים בליגת העל הגלבוע יזכה לחוויה אירופית, כאחד שלקח חלק בחיבור עם גליל עליון אני יכול להודות שלא היה לי ספק שעמית גל מביא איתו גם מסורת ורוח גלילית.
אני מקווה שאירופה תהפוך למסורת, כדי להישאר במרכז הבמה ולצבור ניסיון חייבים לשחק באירופה כל שנה. קחו לדוגמא את הפועל ירושלים, שזוכה לביקורות לא מעטות על דרכי הניהול שלה, הקבוצה תפתח בפעם ה-19 ב-20 השנים האחרונות עונה אירופית. אז נכון, לעתים ירושלים השתתפה במפעלים משניים ביותר, כמו היורו-צ'אלנג', אך לאורך מרבית השנים דווקא רשמה הישגים משמעותיים והציגה יכולת מרשימה במפעלים מכובדים, כמו היורוקאפ בו תשתתף העונה ובו הגיעה בעונה שעברה לרבע הגמר. מסורת כבר אמרנו!!
לסיום מסר קטן לאוהדים, השבוע נסעתי לראות את הקבוצה האהובה עליי הפועל תל אביב כדורסל במשחק העונה בקרית טבעון. האווירה הייתה פשוט מדהימה, אוהדי הפועל מגיעים לכל משחק בארץ כולל נהריה ובארי, לצערי אחרי האליפות ההיסטורית בגלבוע גליל לא חל השינוי ועדיין האולם בגן נר לא מלא. האוהדים בעמק מאוד מפונקים וחבל. מסורת כבר אמרנו!!!

הכתוב הינו טור דעה