כמה טוב שחזרנו הביתה..
איזה כיף היה לחזור לאולם בגן נר. יציע חדש, הרגשה חדשה, וחזרה לעמדה הישנה כאשר ברקע אני שומע את כולם אומרים לי: "כמה טוב שחזרת הביתה, כמה טוב לראות אותך שוב"..
שכל אחד יעשה את העבודה שלו
לכל מי שחיפש ביקורת כזו או אחרת על המשחקים בחולון, נגד אריס וכו' אציין שלצערי הייתי בגליל ולכן לא הספקתי. ממה שהספקתי לראות במשחק נגד חולון ברבע האחרון השינוי המשמעותי בקבוצה היה שהשחקנים התחילו להקשיב ולהבין שכל אחד מהם צריך לעשות את מה שמבקשים ממנו ומה שהוא יודע, ולא להמציא את המשחק מחדש. ברגע שהדברים האלו נעשים, המתכון לניצחון הופך להיות פשוט יותר. אני לא בא להשתמש במשפט – 'תעשה את מה שלמדת באימון' אלא רק בא לחדד את המסר: שכל אחד יעשה את העבודה שלו – המאמן שעומד על הקווים, השחקנים שימלאו את ההוראות המקצועיות ויהיו ממושמעים טקטית, וכל מי שמסביב – תקשורת, מנהלים וקהל – יעשו את מה שהם צריכים לעשות על הצד הטוב ביותר.
רק ביחד ננצח
ההבדלים ביכולת הקבוצה במשחקים מול חולון ומול נתניה (את אריס לא ראיתי) היו ביכולת לבצע את הוראות הצוות המקצועי. כאשר היה משחק סוליסטי בהתקפה, ובמיוחד של שחקני החוץ, הייתה פגיעה בשטף המשחק, וכאשר הכדור עבר הרבה ידיים קרו דברים טובים. אני שמח שגם הזרים וגם הישראלים הוכיחו שגם ביום לא טוב של רודני גרין שהסתבך בעבירות, אפשר לקבל אקסטרה מהאחרים ובמשחק נגד נתניה היו אלו וורן קרטר, ווילקירסון שחזר לעצמו ובעיקר נהנתי לראות את מק-ג'ק, מקלינטון גם בפעולות טובות בהתקפה, ובעיקר במשחק לחימה בהגנה.
בפינת הכחול לבן נהניתי מהשיפור במשחק של גל מקל ברבע האחרון, מהדקות הטובות של קזרנובסקי, ומהביטחון של אבישי. ועוד דבר אחד קטן שאהבתי לראות – דקה וחצי לסיום, המשחק כבר גמור ועידו קוז'יקרו לוחש באזני הצוות המקצועי בקשה לשתף את צעיר השחקנים זיו בן צבי שנכנס להופעת בכורה בליגה.
התובנות השבועיות
כבר אמרתי לכם שאקוניס לא טועה – רק המאמנים מתחלפים, אבל בני השרון שוב מנצחת בנוקיה ובעצם שוב דן שמיר.
טפירו לא נגמר – עוד ניצחון לאשדוד, עוד שתי נקודות יחידות שלו, אבל גם נקודות הניצחון.
אלעד חסין – 'אל יתהלל חוגר כמפתח'. כבר נגמרו האצבעות לספור את כל הראיונות שלו מתחילת העונה, וככה גם את ההפסדים הרצופים..   


כתבות נוספות: