האתלטיות גברה על הנסיון
 
גלבוע/גליל חזרה להרשים ובתצוגת תכלית ניצחה בקלות 81-92 את עירוני אשקלון (צילום: דוד כהן)
 
צילום: דוד כהן
גלבוע/גליל לא הגיעה בשיא הכושר לפלייאוף אבל עם תחילת הסדרה היא נראית מוכנה לגמרי ואפילו הזכירה את הימים היפים של תחילת העונה. הקבוצה של קטש שלטה מהשניה הראשונה ועד האחרונה ואף הובילה ב-25 הפרש במהלך המשחק.
מורן רוט סיים ערב עגום ללא נקודות, עומאר סניד קלע 5 נק' וכששני שחקני המפתח שלה לא במשחק, עירוני אשקלון לא יכולה לנצח בגן נר. אשקלון לא הצליחה לעצור את משחק הפנים של גלבוע/גליל והראתה רכות לא מוסברת, דווקא בזמן פלייאוף שמחייב הרבה יותר
אגרסיביות ונחישות.
גליל פתחה טוב ואחרי חמש דקות הובילה 5-13 לאחר ארבע נק' של כדיר ושלשה של מקל. גלבוע/גליל שוב ושוב הלכה למצ'אפ של כדיר מול סניד שידוע כשומר לא מהמשובחים. כדיר העלה את גלבוע ל-10 הפרש. קאר בשתי פעולות טובות, שלשה ולאחר מכן אסיסט לסיילס, הורידו ל 10-15 בלבד לגלבוע/גליל.
עודד קטש, העלה הערב את דיון דוואל בחמישיה וזה החזיר לו עם 7 נק' בשבע הדקות הראשונות וקבע 10-20. קאר צימק בסל נוסף ואז הספסל האשקלוני קיבל עבירה טכנית לאחר התפרצות של בית הלחמי לאחר שלטענתו עבירה ברורה על סוכר לא נשרקה. רנדל הנהדר עצר לבדו את ההתקפות האשקלוניות ושלשה של סווואן קבעה יתרון שיא לגליל, 12-25. קאר המשיך להיות האיש היחיד של אשקלון בהתקפה ושלשה שלו החזירה את ההפרש ל-10. כדיר חתם את הרבע הראשון בשתיים מהקו, 15-27 לאחר עשר דקות.


 
בריאן רנדל המשיך להראות כמו גבר בין ילדים ועם הנקודה ה-16 שלו במשחק העלה את גלבוע/גליל ליתרון 30-55 בפתיחת הרבע השלישי. כמעט ארבע דקות בתוך הרבע השלישי דחפה אשקלון כדור ראשון אל סיילס פנימה וזה סחט עבירה שלישית מרנדל וקלע מהקו שתי נק' ראשונות של אשקלון ברבע. אריק דניאלס עלה לראשונה הערב על הפרקט ודאנק שלו קבע 39-61 לגלבוע/גליל.

אשקלון ניצלה מספר החטאות של היריבה ועם מיני ריצה קלה צמצמה עד 46-64 משלשה של סיילס וחדירה של בקסטר, מה שאילץ את עודד קטש לקחת פסק זמן ולהחזיר את כדיר למשחק אחרי שהות ממושכת על הספסל אבל בדקה החצי האחרונות אף קבוצה לא הוסיפה נקודה, 46-64 בתום שלושים דקות.

גם כשאשקלון התעוררה בהתקפה היא עדיין לא הצליחה להוריד את הפער כשספגה שלשות מידיהם של יבזורי וסוואן. ברוקס סיילס ביום טוב הגיע ל-20 נק' והוריד את ההפרש ל-15. אבל רנדל המשיך להנות מהחופש מתחת לסל האשקלוני ודוואל קיבל כמה שניות טובות כדי לכוון ולקלוע מבחוץ, שוב עשרים הפרש, 59-79. שלוש דקות לסיום אשקלון נזכרו לשחק כדורסל ושלשה של בקסטר לאחר הנעת כדור יפה של אשקלון קבעה 71-85 בלבד ועודד קטש שוב לקח פסק זמן כדי למנוע הסתבכות של קבוצתו בשתי הדקות וחצי שנותרו. אשקלון הצליחה לצמק עד 81-92 בסיום אבל אפילו לרגע אחד במשחק לא סיכנה את הנצחון של גלבוע/גליל

 

עודד קטש: "באנו עם אנרגיות חדשות, באנו מרוכזים, באנו עם דברים חדשים שעבדו טוב, עשינו צעד קטן, זה רק אחד-אפס, הנצחון הזה לא אומר כלום על המשך הסדרה. יש לנו עוד הרבה עבודה"
 
אלישי כדיר: "הדבר החשוב הוא ששמרנו על יציבות לאורך כל המשחק, קל זה לא יהיה בהמשך, אשקלון קבוצה מאוד טובה, נעבוד על עוד דברים להמשך, אני מקווה שנמשיך להיות אגרסיביים"