מסתמן בפיינל פור: גלבוע/גליל מול ירושלים
כמו ירושלים, גם גלבוע/גליל לא התקשתה לעלות ליתרון 0-2 וצריכה עוד נצחון כדי להעפיל לפיינל פור שני ברציפות (צילום: רועי עידן)
6/5/2010
 
 
גלבוע/גליל ניצחה 17-29 ברבע השני. כל שאר הרבעים היו שקולים מאוד, אבל זה הספיק לאורחים מהצפון לנצח ולהתקרב לכדי נצחון אחד מהפיינל פור. שוב היו אלה כדיר ורנדל (16 נק' כ"א) שמצאו פרצות מתחת לסל האשקלוני, הפעם גם הקליעה מבחוץ עבדה מצוין (10 מ-25) ולאשקלון לא היה שום סיכוי לעצור את גלבוע/גליל.
 
מורן רוט ועומאר סניד, שני שחקני המפתח של אשקלון, לא הגיעו לסדרה ואחרי שקלעו 5 נק' יחד במשחק הראשון, קלעו 15 נק' הערב יחד אבל עם 3 מ-18 מהשדה. תוסיפו לזה 54% קבוצתי של אשקלון מהקו ותבינו למה האשקלונים קרובים מאוד לסיים את העונה, כמה שבועות מוקדם ממה שתיכננו.


 
רבע ראשון שקול התאפיין ב-12 שינויי הובלה. אחרי נדנדה ממושכת הצליחה אשקלון לעשות ריצה של 0-7 עד ליתרון 16-21 אבל שתי שלשות רצופות של דוואל ומקל הפכו את התוצאה וסניד סגר את הרבע מהקו בשוויון 22-22.
 
הנדנדה נמשכה עד הדקה ה-13 אבל אז החלה גלבוע/גליל להשתלט על המשחק, מקל וכדיר העלו את קבוצתם ליתרון 37-44, פארגו ודניאלס המשיכו את הריצה עד ל 39-51 בתום הרבע השני.
 
אשקלון ניסתה לצמק בתחילת הרבע השלישי עם שלשות של קאר ובקסטר אבל יבזורי ופארגו קלעו שלשות, רנדל וכדיר דייקו מהקו והיתרון נשאר בשלו, 56-67 לגלבוע/גליל עשר דקות לסיום.
 
גוני יזרעאלי פתח את הרבע הרביעי בשלשה, קאזין העלה את גלבוע/גליל ליתרון 14 ולאשקלון לא היתה תשובה, דוואל קלע 5 נק' רצופות שלא איפשרו לאשקלון להוריד את ההפרש מדו ספרתי, ברוקס סיילס קלע סל ופאול, מורן רוט התעורר וקלע 2 נק' אבל השעון תקתק וג'רמי פארגו סגר את הסיפור עם עוד 4 נק', 73-84 בסיום.