סיכום הדרבי ומבט לעבר הגמר סל
מצטער על האיחור. ככה זה שעסוקים במעבר דירה. ככה זה ששבוע שלם לפני הדרבי אתה לא ישן, אוכל, נושם ומטורף לקראת המשחק. מישהו שקשור למועדון תופס אותי שעה לפני המשחק ואומר לי – "תירגע, מה אתה במתח, כולה משחק" – אז בשבילי זה לא היה סתם משחק ואני בטוח שגם לעוד כמה אנשים לא.
את האווירה הרגשנו כבר בהתחלה – כיאה למשחקים רגישים הקהל נכנס רק 50 דקות לפני, אבל את המתח אפשר היה לחתוך בסכין. החבר'ה עולים מחדר ההלבשה ולפי בקשתו של אבישי תוך התעלמות מופגנת מג'רמי אנחנו (רונן ואני) שמים מזרחי שמעיר קצת את החבר'ה. אתם יודעים מה – אולי גם את פארגו שבאמת הגיע למשחק.
ככל שנוקפות הדקות העצבים עולים. גור פורת לא מתחשב בחברות איתי, עם ירון ועם אנשים בקבוצה ועושה מה שהוא רוצה. שעפולה עולה ליתרון אני כבר לא מסוגל להסתכל ליציע שלהם או ליציע האח"מים שהיה גדוש בראש העיר ופמלייתו. אפילו רנדל שבדרך כלל רגוע מפתיע בעבירה בלתי ספורטיבית שמחזירה את עפולה לעניינים.
4 דקות לסיום ובעפולה כבר יודעים שהם נגד רמת גן אבל לא מראים סימני וויתור ואז מגיע כרגיל ג'רמי – האיש שעל המצח שלו כתוב: "זה לא נגמר עד שאני אחליט שזה ייגמר" ובשלשה גדולה חורץ את הגורל. דוגי ודיון מוסיפים וחותמים את גורל המשחק.
מה שכן, לא היה לי נוח ולא הבנתי למה כל השכנים מעבר לכביש נדחפו למועדון בשביל לראות את המשחק בין חיפה לירושלים שבכלל לא קשור אליהם. עודד וליאור שמבינים שבסוף קיבלנו פחות או יותר מה שרצינו כבר נראים יותר מחוייכים, ועודד מרשה לעצמו לזפזפ לרגע ליורו-ספורט כדי לראות משחק ביליארד משעמם ועוד מכריז: "זה הכי חשוב".. כולם מתפוצצים מצחוק..
           
אז ביום שני מחכה לנו אשקלון. לא מבין למה כל המשחקים לא יכולים להיות באותו יום ולמה לא מתחשבים בנוער שחלק מהם משחקים, וחלק מהם נוסעים לאירוע כזה או אחר של איגוד הכדורסל. אז מה מצפה לנו?
מורן רוט ינסה להוכיח לעודד שהוא ראוי להיות בנבחרת אחרי שלא זומן השבוע. הוא יתגרה, יעשה פרובוקציות לגל וגוני או כל גארד אחר שישמור עליו.
בריאן טולברט אוהב את גן נר ולא יפחד לקחת את הכדור ברבע האחרון ברגעים המכריעים אם יהיו כאלו.
קורי קאר וג'רון רוברט יוכיחו שהתעודת זהות הכחולה כן מגיעה להם..
עומר סניד וברוק סיילס ירצו לנצל את הבשר והאתלטיות שלהם כדי לנסות לחגוג בצבע.
בקיצור – יהיה לא קל, אבל זה טיבו של הגמר-סל וגם בעונה שעברה זה הסתיים בכמעט הזמנה לא.ק.ג. אז שיהיה סוף שבוע נעים, אנחנו מוכנים ומזהירים – זה לא לבעלי לב חלש, נשים בהיריון וכאלו שיש להם קוצים בישבן..