אתה יושב באולם הפחים בחולון והישבן נדבק לכסא. עוד רגע נביא מגבת ונחשוב שאנחנו בחמת גדר. ליגת העל 2010, ובעיר החמישית בגודלה בארץ עדיין לא שמעו על מזגן. לפחות השירותים כבר משופצים. ועוד דבר – איפה שמעתם שראש מועצה צריך לשבת ביציע ולא על הפרקט. בסופו של דבר שפונים למי שצריך אז הכל מסתדר כמו שצריך.. אפילו כבל מאריך הביאו לנו.

רק הגנה
קטש החליט לעלות בלי 'שר ההגנה' רנדל ודווקא עם קאזין שהצליח לתת מעט גוף לתומאס, אבל אחרי 4 דקות קטש העדיף להחליף ולהעלות את מוסקוביץ' שבדקות המעטות שקיבל בנוקיה הראה שיש על מי לסמוך. אלישי הגיע מאד מפוקס למשחק כפי שיתברר בהמשך, ואחרי 5 דקות יתרון קל לנו ופסק זמן חולוני ראשון. אפרופו – מי שראה את המשחק בטלוויזיה שינסה להסביר לי פעם אחת ולתמיד את תנועות הידיים של דורסמן.. המשך המגמה שמי לא שומר או לא ממושמע בהתקפה נמשך, וכך ראינו רכבת חילופים בשלב מוקדם מאד של המגרש. רק ההגנה תנצח..
האקס המיתולוגי וקצת סטיסטיקה
דווקא סשה בראטיץ', אקס גליל שעלה מהספסל המקומי הוביל את הקבוצה שלו למהפך זעיר בתחילת הרבע השני עד אשר הגיעה שלשה של דוגי ששברה מומנטום. רק בעיית עבירות ששלחה את חולון לקו, השאירה את המשחק צמוד עד למחצית למרות השליטה שלנו במשחק – במחצית 3 לחולון. ושימו לב לנתון הבא: חולון עמדה במחצית אחת 23!! פעמים על הקו, מול 3 פעמים בלבד שלנו. אם תראו לי נתון סטיסטי דומה בכל ליגה בעולם, אני מוכן להזמין אתכם לארוחה.
ביטון, קופל והשוטרים
במהלך המשחק בוצעה עבירה גסה על גוני. אוהד שלנו שישב סמוך לפרקט העיר בצורה מוצדקת לשופטים מדוע לא נשרקת שריקה לעבירה בלתי ספורטיבית. כרגיל דעתנו על מר ביטון לא השתנתה. האיש מתעקש להיות לא נחמד ולהתעסק במי ייתן לו כבוד ומי לא. במקרה הזה הוא פשוט פנה לשוטר וביקש שיעלה את האוהד שלנו ליציע. אתם הבנתם את זה? מי שיקבל ממני צל"ש הוא דווקא אבנר קופל יו"ר המנהלת שראה את האירוע ואפילו שאל מדוע מעלים אוהד ליציע בלי סיבה מוצדקת וגם בערוץ הספורט עסקו בסוגייה הלא ברורה והמשפילה..
ג'רמי רוצה אבל לא תמיד יוצא, רנדל ואלישי דופקים כרטיס
ג'רמי שבמחצית הראשונה היה מעט מאופק ועם 3 עבירות עלה למחצית השנייה עם המון אנרגיות ומתוך מחשבה של לקחת את המשחק על עצמו הן בהוצאה לפועל והן בניהולו. לפעמים זה עבד, ובהרבה פעמים זו הייתה השתוללות מיותרת. אחרי 4 דקות קטש החליט לעשות סטופ ושלח למגרש את גל ודיון על חשבון ג'רמי ודוגי. דווקא בצל חוסר היציבות של שחקני החוץ שלנו, בלט משחק הגבוהים של רנדל וכדיר שהשאירו אותנו במשחק ברבע השלישי שגם הסתיים ביתרון שלנו.
 
 
דניאל, תעשה טובה ותפרוש..
כל שנייה ששחקן כמו שון דניאל, אולי השחקן הכי מיוחצ"ן בכדורסל השיראלי, נמצא על המגרש היא עוול. נמאס לכתוב על זה, אבל השחקן מתעסק אך ורק בברוטאליות ובפרובוקציות ועוד יש לו טענות לכל מה שזז. הגיע הזמן שמישהו יעשה סדנת חינוך לילד הפעור..
ככל שיתגרו בו כן יהיה יותר טוב..
לקראת פסח נזכרתי במשפט "ככל שיענונו כן ירבה וכן יפרוץ". אוהדי חולון התרכזו בלהציק ולהתגרות באלישי וגם בבת זוגו אלין, ודווקא בגלללם זה גרם לו להיות יותר טוב ולעשות סלים קלים עם תנועה ללא כדור בצבע ולהגיע לקו פעם אחר פעם. מנגד גם בראטיץ' לא נגמר והשאיר את החולונים במשחק.
הולכים עם הניסיון
בדקות ההכרעה קטש הלך על מי שהוא הכי סומך והכניס את אבישי למשחק. כמו שחשבתי ואף אמרתי למי שישב לידי, המשחק די הוכרע מקליעות העונשין. חולון הלכו לשחקנים בלי הביטחון כמו יוניר, ודווין מיצ'ל שישב רבות על הספסל ושנכנס איבד ברצף שני כדורים. למרות החטאות של גל וגוני מהעונשין, אבישי היה שם גם כדי לחטוף את הכדור הכי חשוב וגם לסגור עניין מהקו.
ולקינוח..
הייתם מאמינים שקבוצה אדומה תאכל במעוז הצהובים ב-206? גם אני לא האמנתי, אבל זה מה יש ועוד נכנסתי עם חולצה אדומה.. לפחות היה טעים..
חגי פלק