21/3/2010
בכורה נהדרת לאריק דניאלס שהוביל את גלבוע/גליל לנצחון על בני השרון. אשקלון ניצחה את עפולה, ראשון את נתניה (צילום: דוד כהן)

רבע שלישי מדהים בו ניצחה 5-30 העניק לגלבוע/גליל נצחון חשוב על בני השרון. הזר החדש אריק דניאלס השתלב נהדר וכבר אחרי יומיים בארץ קלע 20 נק'. ג'רמי פארגו קלע 13 נק' ומסר 10 אסיסטים וכל הקבוצה מהגלבוע נהנתה מערב של 13 שלשות ב-48%.
 
פי ג'יי טאקר קלע בפעם השלישית בשלושת המשחקים שלו בארץ 19 נק', אבל שון ג'יימס שהצטיין במשחק מול גלבוע/גליל בסיבוב הראשון שיחק הפעם 11 דקות בשל פציעה ותרם 3 נק' בלבד. השרונים שמראים חוסר יציבות גדול העונה הגדילו הפעם לעשות והראו חוסר יציבות מטורף גם במשחק עצמו עם שתי מחציות שונות לגמרי.
 

 
המשחק התחיל בקצב מהיר. בני השרון עלו ליתרון 2-7 לאחר שני סלים של קלנסי ושלשה של בלצ'ר. טאקר לא פגע בדקות הראשונות אבל שאר הקבוצה הגיעה למשחק וארז כץ עשה פוסט אפ קליל על סוואן וקבע 4-9 לאורחים. אריק דניאלס עלה לראשונה לפרקט אבל בני השרון המשיכה לשלוט במשחק ושלשה שניה של בלצ'ר במשחק קבעה 8-16 לקבוצתו. טאקר שמסר קודם את האסיסט לבלצ'ר מצא הפעם את כץ בחוץ לשלשה שקבעה 8-19.
דניאלס רשם נקודות בכורה בארץ מחוץ לקשת, בעקבותיו גם דוואל שיפר את הידית וקלע שלשה משלו. דווואל כמעט קלע שלשה נוספת אבל החטיא 5 שניות לסיום וטאקר הצליח למסור אסיסט על מגרש שלם לקלנסי שקבע 14-23 לבני השרון בתום עשר דקות.

טאקר קלע נקודות ראשונות במשחק אבל דניאלס החל להיכנס למשחק והוריד ל-4 הפרש. שלשה של סטיל קבעה 21-28 לבני השרון אבל גלבוע/גליל כבר נכנסה לעניינים ועם ריצת 0-6 הורידה לנקודה ושלחה את דן שמיר לבקש פסק זמן. שלשה של דניאלס המצוין הביאה אותו ל-14 נק' כבר בדקה ה-15 ושמרה את גלבוע/גליל קרובה. עוד שתיים של דניאלס (7 מ-8) השדה העלתה את גלבוע/גליל ליתרון ראשון במשחק. דניאלס ירד לספסל, מקל ורנדל רשמו עבירה שלישית כ"א וירדו גם הם לשבת ליד קטש וליובין. בני השרון חזרה להוביל 37-39 שתי דקות לסיום הרבע. יבזורי השחיל שלשה ששוב הפכה, אבל גם יצחקי קלע שלשה בצד השני ושמר על יתרונה של בני השרון. חטיפה של פארגו ואסיסט שלו לדאנק של דוואל קבעו שוויון. עד ההפסקה שתי הקבוצות לא קלעו. 42-42 בתום המחצית הראשונה.
  
עודד קטש: "ברבע הראשון לא שיחקנו כמו שתיכננו, הגנתית לא באנו ברבע הראשון, עלינו בחצי השני כמו שצריך, לא הופתעתי מדניאלס, הוא שחקן עם יכולות מאוד מאוד גבוהות, הוא עושה את הדברים בפשטות, הוא חכם וידע תוך יומיים בדיוק מה צריך לעשות"