קלסיקו מקומי  - הקהל ניצח על הרבע האחרון

גלבוע/גליל המשיכה הערב (ראשון) את רצף הניצחונות בליגה לוטו עם ניצחון על היריבה לצמרת עירוני אשקלון.

כ-1800 צופים מילאו את ההיכל בגן נר. ליאור ליובין אחרי המשחק:" אין ספק ששיחקנו רע הערב, ברבע האחרון היו לנו 8 איבודי כדור ורק בזכות הקהל הנפלא שהגיע הערב הצלחנו לשמור על הניצחון בבית".

הקהל היווה פקטור ודחף ברבע האחרון

לאחר חזרתם של דגן "הידית "יבזורי מפציעה וקורטני פלס מארה"ב מהלוויית אחיו הצעיר טורי, בגלבוע  מצב הרוח השתפר עוד יותר ערב המשחק .. והדבר ניכר בפתיחה המצויינת ברבע הראשון , שלא סימן כלום להמשך ...המשחק הפך צמוד וככל שהדקות נקפו כך גברו דפיקות הלב במחנה האדום.
רבע אחרון  היווה שיא השיאים למשחק זה באיבודי הכדור שישה איבודים בזה אחר זה כבשלוש הדקות האחרונות של המשחק אפשרו שחקני גלבוע אשקלון מספר הזדמנויות אינסופי לחזור למשחק ולנצח אותו.
אבל טיפת אלת מזל  גדולה וגם אשקלון  שעדיין לא התאוששה מפציעתו הקשה של ריימאר מורגן נתנו הנצחון לגלבוע גליל ולאשקלון הפסד שלישי רצוף

המשחק התחיל בשליטה של גלבוע גליל  עם ג'וזף ג'ונס כהרגלו בצבע, אבל דווין מיטשל האשקלוני שמר את האורחים במשחק כמעט לבדו, טראוויס עם פאול וסל העלה את גלבוע/גליל ליתרון שיא 18-במשחק 10 שנשמר עד לסוף הרבע כשאשקלון לא מצליחה להישאר צמודה , דאנק של קילינגסוורת' עם סוף הרבע צימק ל24-17.

ברבע השני נשמר היתרון של הגליל על 34-24 כשקוז'קרו הוותיק הוא ששומר עליו, אבל קילינגסוורת' ומיטשל הובילו את אשקלון לריצת 9-0 כשהמארחים עוד ניסו לקלוע שלשה עם הבאזר אבל אשקלון הצליחה למחוק  היתרון של גלבוע והשחקנים ירדו במחצית לחדרי ההלבשה כשהלוח מורה על שיוויון 37 .

עם פתיחת המחצית השנייה לימונד הצטרף ליכולת הטובה של שני הזרים שלו והוביל את אשקלון ליתרון 53-45 אבל טראוויס שבא גם היום לעבודה הוסיף למטוטלת שנעונד המשחק החזיר לאשקלון באותו מטבע צורה והוביל את הקבוצה שלו לריצת 10-0 ומחזיר בכך את היתרון לגלבוע 55-53 בתום הרבע השלישי.

המומנטום של המארחים המשיך גם בפתיחת הרבע האחרון והם עלו ליתרון 68-59 ארבע דקות לסוף אבל אשקלון לא ויתרה ולחץ אגרסיבי נהדר שלהם על כל המגרש גרם לאיבודי כדור רבים אצל המארחים אותם ניצלו כדי לחזור לפיגור רק של  72-70 בלבד ועם כדור ביד אבל לא השכילו ולא ניצלו זאת כדי לחזור עד הסוף מה עוד שעידו וקוז'יקרו המשיך ביכולת נהדרת סגר את הסיפור עם פאול סל והיתרון גדל ל - 75-70 ולמרות שללימונד ניתנה עוד הזדמנות אחרונה אבל אשקלון לא הצליחה להתקרב ובסיום כאמור  79-76 לגלבוע גליל.


ליאור ליובין הוסיף: "שיחקנו רע מאוד על אף שהתחלנו טוב. בכל ריצה שלנו נרדמנו ונתנו להם לחזור. הם עלו ליתרון ואז נוצר משחק צמוד. היינו יכולים לסגור אותו לפני, אבל יצאנו ממש מהקצב. הרבה דברים קרו שלא אפיינו אותנו בחודש האחרון, נצטרך להתאמן טוב יותר".

שחקנה הוותיק של גלבוע גליל עידו קוזיקרו שסיים עם 14 נקודות אמר: " אנחנו קודם כל קבוצה, גם בשלבים שהינו לא טובים ידענו לחזור ולנצל את הביתיות, אני נהנה מאוד לשחק בקבוצה הזאת ובכלל אני נמצא בתקופה מאוד טובה, תודה לקהל שהגיע ומקווים להמשיך בשרשרת הניצחונות, יש לי עוד הרבה מה להוכיח. כשנשאל אם הוא מתגעגע לנבחרת, ענה: "על הנבחרת נדבר עוד כמה חודשים".

קלעו לגלבוע/גליל: רומיאו טראוויס 23 נקודות ו-8 ריבאונדים, דגן יבזורי 15, עידו קוז'יקרו 14 ו-9 ריבאונדים, ג'וזף ג'ונס 9, כריס תומאס 8 ו-6 אסיסטים, קורטני פלס 7 ונמרוד טישמן 3.