בקטנה:
ירושלים: קבוצה בטופ של הכדורסל  הישראלי מזה שני עשורים משחקת  45 עונות בליגה הראשונה, עם התקציב השני בגודלו לאחר מכבי תל אביב(ועם ספונסרים מפורסמים כגון : נחום מנבר, גיאדמק, ואגייאר ועוד..), ללא כל תואר אליפות אבל עם רקורד מרשים של  15  העפלות לפיינל פור ( הודחה בחצי הגמר 9 פעמים, ובגמר 6 פעמים), 20 עונות באירופה, עם  שתי העפלות לרבע הגמר ושתי העפלות לחצי הגמר וכאמור העפלה אחת לגמר בו זכתה בגביע היולי"ב עונה 2003/04.

הישגים: מחזיקת גביע המדינה 4 פעמים, מחזיקת גביע היולי"ב.

  קוז'קרו בדרך לסל   (מנהלת)
גלבוע גליל ירושלים:
17 נצחונות לגלבוע לעומת 29 הפסדים,  מתוכם 11 נצחונות בבית ו-12 - הפסדים  ובחוץ 6 נצחוות  לגלבוע
ו -17 הפסדים
.

הירושלמים:
ירושלים הצמאה נואשות לתואר אליפות , שהביאה לכך את קטש שהביא עמו כנדוניה שחקנים מובילים בעונת האליפות  של גלבוע גליל (עונה 2009/10 ) את בריין רנדל, ואת דאוול שגם הלך בסיום העונה שעברה לבקעה ובמקומו הגיעו כדיר ויזרעאלי לחזק את מחנה  האקסים הצפוני.
חיזוק בולט נוסף לירושלמים, הזרים, הסנטר ג'ון תומס  עתיר שנים, ניסיון וקבוצות (גם ביקור לאחרונה ב-  NBA),  ובעוד שחקן זמני מהNBA  - אייברי בראדלי שחקנה של בוסטון , ולוק ג'ונסון עם ניסיון ב – NBA וגם באירופה.

גלבוע גליל:
תקציב צנוע,שחקנים צעירים(פרחי, טישמן, יאן מרטין, שירן ראובן, צ'ייסון אלן), בסיס ישראלי נאמן בני האזור(גורדון, יבזורי וקוז'יקרו) ושחקנים זרים סולידים ומוכשרים(פלס, טרוויס וג'ונס) , דוגלים בסבלנות ובנשימה ארוכה.
מה יהיה:
יהיה חם...אפילו מאוד...ירושלים, סמל לקבוצה קצרת רוח, ויש האומרים כי בדרכה שלה  נוהגת ומחקה את הראוותנית  של מכבי תל אביב.
לעומתה גלבוע  גליל הצנועה מהפריפריה שלא בוחשת,  והולכת  בדרך הזו בנחישות לאורך שנים רבות, והפלא ופלא למגינת לבם של רבים מגיעה  גם להישגים.

יהיה חם גם בגלל המפגש עם הרכז לשעבר גוני יזרעאלי שהותיר את  הקבוצה עם תחושות כעס  על הנטישה לאחר שבעונה שעברה חרקו שיניים וירקו דם , אבל חיכו לשחקן בסבלנות שיחלים מפציעתו הקשה.

ואירופה אמרתי...במסיבת העיתונאים , בנוסף לכעסם הרב של ראשי הקבוצה אוחיון ועטר על מוסדות הספורט בארץ לאור התעלמותם ושאננותם לנוכח החלטות בלתי ספורטיביות שמנעו מהקבוצה לממש את השגיה הספורטיביים, ולקפח את אוהדי הקבוצה שצמאים לכדורסל טוב....
אבל על זה נאמר אח...אח...הסולידריות והערבות ההדדית!!!.
ולבסוף...היעלה התלמיד על רבו?..
ובכן, בעונה שעברה באופן מפתיע פרשנים קטנים כגדולים, עלה התלמיד על רבו ולובין קטש את עודד בחצי הגמר ועמד במבחן התוצאה כשקבוצתו סיימה כסגנית האלופה בעונתו הראשונה... לקטש זוהי עוד הזדמנות להוכיח מי השועל האמיתי ..