שחורציאניטיס הבלתי עציר, בעזרת יכולת טובה של ליאור אליהו הובילו את הצהובים לניצחון על האלופה, שמצידה הציגה קהל מסור שלא הפסיק לעודד עד לשריקת הסיום.
רודני גרין בלט אצל האלופה עם  21 נק'.
(אלק משוב)
המשחק בין האלופה מהצפון לסגניתה המארחת יצא לדרך לעיני כ-4000 צופים, נציגות גאה של כמה עשרות אוהדים מהצפון צבעה את היציע בדגלים אדומים לבנים. גלבוע/גליל פתחה עם גל מקל, ג'ק מקלינטון, אבישי גורדון, טיילר ווילקרסון ו - וורן קרטר. אחרי כמה איבודי כדור מכבי החלה להכתיב את הקצב. ג'רמי פארגו (צפוני לשעבר) הזין את ליאור אליהו, שלא הציג סנטימנטים לקבוצת נעוריו, ומהר מאוד נפתח יתרון בטוח לצהובים, 17-4. מקל לקח אחריות ובעזרת מקלינטון הפער ירד ל-7, אך בסיום הרבע מכבי כבר ב-24-14.
רבע 2: האוהדים מהגלבוע לא הפסיקו לשיר ולהחיות את יציע 4 עם דגליהם והרעישו ועודדו בדומיננטיות שלא נפלה ממחנה  אלפי הצהובים באולם. אך מכבי, בעזרת שחורציאניטיס הענק שהיה כאמור בלתי ניתן לעצירה וסיים עם 16 נקודות, ברחה לפער גדול. רודני גרין, שקלע 21 בערב, הראה את הצעד הראשון המצוין שלו. בסיום המחצית זה 49-33.
ברבע השלישי מכבי שיחקה על שחורציאניטיס וברחה שוב. מקלינטון צמצם ל-15 עם שלשה, אך פניני החזיר את הפער אל מעבר ל-20 הנקודות, והרבע השלישי נגמר ב-81-57. ברבע הרביעי האווירה נרגעה, הנקודות זרמו משני הצדדים. אלישי כדיר, שעבר העונה מהגליל למכבי ראה דקות משחק לראשונה ממש לקראת תום המשחק ומכבי שמרה על הפער הגדול, בסיום 102-75. עד לסיום, הדגלים האדומים – לבנים המשיכו להתנופף ללא קשר למצב הקבוצה במגרש, והשירה הגאה של האוהדים הצפוניים הזכירה לצהובים האיזה צד נמצאת הנשמה (וגם הצלחת).
גלבוע\גליל יכולה להיות מעודדת מכך שגל מקל שוב הראה שהוא לא חושש לקחת אחריות, והרגיע את המשחק ברגעים קשים. גם רודני גרין, כאמור, היה בערב טוב, ועידו קוז'יקרו מתחיל להראות שוב ביטחון. הערב הוא לא חשש לתת גוף מול הענקים של מכבי, נגד הקבוצות האחרות בליגה זה ישתלם לאלופה.