ברק חקלאי
 
לא ייאמן. שחקניו של דני פרנקו שמטו יתרון של 18 נק' במהלך הרבע השלישי והפסידו את המשחק בשנייה האחרונה עם סל מחדירה של רודני גרין (22 נק'). התעלות של רוברט' היית' (21 נק'), ריץ' מלצר (20 נק'), מורן רוט (19 נק' ו-10 אס') וג'יימי ארנולד (17 נק' ו-7 רב') לא עזרה לסגולים-צהובים. למרות ההפסד הקהל המקומי יכול להיות מעודד מהיכולת אותה הציגו בחוריו.

מי זוכר שבגלבוע/גליל היו מאוכזבים מיכולתו של רודני גרין במשחקי טרום העונה ושקלו את החלפתו, לבסוף הם החליטו להשאיר אותו והערב זה השתלם להם בגדול עם סל נצחון ענק של הגארד המצוין.
 
חולוניה עלתה על הפרקט עם מורן רוט, רוברט היית', ג'יימי ארנולד, קאסיב פאוול וריץ' מלצר. האורחים פתחו עם גל מקל, ג'ק מקלינטון, רודני גרין, עידו קוז'יקרו וטיילר וילקירסון.
 
הגנה לא הייתה עם פתיחת המשחק. מורן רוט בחדירה יפה העלה את המקומיים ליתרון קטן, 10-12, לאחר ארבע דק'. רוט המשיך בתצוגה, סל ועבירה שלו הקפיצו את היתרון החולוני לשבע, 16-23.
שתיים קלות של ליאו ליונס צמצמו את ההפרש ל-3 בלבד עם סיום הרבע, 21-24.
 
האין הגנה נמשך כאשר גלבוע/גליל מתקשה ללא מוביל כדור נוסף. שלשה מטורפת של מלצר עם הקרש מהפינה עשתה, 28-32. איבוד כדור נוסף של גל מקל הכריח את ליאור ליובין לקחת פסק זמן דחוף כדי לאפס את שחקניו, 3 דק' מפתיחת הרבע השני. החבורה מהעמק איבדה את הראש ושלשה של רוט הפכה את היתרון כבר לדו ספרתי, 28-38 (15). למרות היתרון הברור של המארחים הם לא הצליחו להגדיל את הפער, הפגזה של ג'ק מקלינטון הורידה את היתרון של הסגולים-צהובים רק ל-4 נק', 39-43, שתי דק' לסיום המחצית הראשונה. ג'יימי ארנולד עם נקודה מהקו הוריד את הקבוצות להפסקה ביתרון של חולון, 43-48.
 
רוברט היית' (14 נק'), ג'יימי ארנולד (11 נק') ומורן רוט (10 נק' ו-7 אס') רתחו בחצי הראשון אצל חולון. בגלבוע/גליל רק ג'ק מקלינטון קלע בדו ספרתי עם 13 נק' (3/4 מחוץ לקשת).
 
שני המאמנים דיברו בעיקר הגנה בחדרי ההלבשה אך רק שחקניו של דני פרנקו יישמו את הרעיון ופתחו בסערה את החצי השני עם ריצת 2-9, שלוש דק' בתוך הרבע השלישי, 45-57. שום דבר לא הלך לאורחים לעומת המקומיים שלא הפסיקו לשטוף את המגרש. פוסט אפ קליל של ארנולד העלה ל-18 הפרש, 46-64, חמש דק' בתוך הרבע השלישי. דווקא אז משהו כבה בחולון וריצת 10-0 של גלבוע/גליל הורידה ל-8 בלבד, 56-64 (17). רוט הצליח להחזיר את היתרון לדו ספרתי ומקל סגר את הרבע עם שלשה, 62-73.
 
מקל שאומנם המשיך לאבד לא מעט כדורים הצליח בשלשה נוספת לצמצם לשבע נק' בלבד, 64-76, שמונה דק' לסיום ההתמודדות. דאנק של קרטר חמש דק' לסיום צמצם ל-3 נק' בלבד לחולוניה, 75-78. היית' מהמצטיינים של המארחים במשחק לקח את העניינים לידיים שלו והעלה לשמונה הפרש, 76-84, 4:00 לסיום ופסק זמן של ליובין. מקל חדר פעם אחר פעם והצליח במסירות יפות למצוא את חבריו לקבוצה, שלשה משוגעת של אנטון קזרנובסקי הורידה ל-2 נק' בלבד, 87-89, 1:20 לסיום. מישהו אמר קזרנובסקי ולא קיבל? שתיים מדויקות מהקו של הישראלי השוו את התוצאה, 89-89, דקה לסוף. מלצר החטיא שלשה קשה ורודני גרין הפנטסטי העלה את גלבוע/גליל ליתרון ראשון במשחק מאז הדקות הראשונות של רבע מס' אחד. פרנקו לקח פסק זמן כדי לארגן את בחוריו למהלך אחרון במשחק, 23 שניות לסיום.

ארנולד עם עוד סל טיפוסי השווה ל-91:91, כשנותרו שמונה שניות ופסק זמן של ליובין. רודני גרין עם מהלך מהסרטים ניצח עבור גלבוע/גליל את המשחק כשחדר לסל וסיים עם לייאפ מדהים, 93-91, גלבוע/גליל.
 
רודני גרין: "יש לנו צוות אימון נהדר שהכין אותנו טוב מאוד למשחק ואני מאושר שניצחנו. לקחתי את הכדור האחרון עם בטחון ואני שמח שזה נכנס פנימה".
 
ליאור ליובין: "תמיד האמנו, השחקנים הביאו את זה, אני לא יודע מה גרם לזה להגיע, אני שמח שזה יצא. אי אפשר להיות יותר גרועים ממה שהיינו בחלק מהמשחק. אמונה תמיד צריך בכל דבר בחיים, רק צריך לוודא שהיא שם. ההגנה שלנו לא תספיק באירופה, אני מקווה שמשחק כזה עם מוטיבציה יעזור לנו בעתיד. יש הרבה התאמות לקראת אירופה ונצטרך להצליח לעשות את זה. אני מאוד עייף".
 
דני פרנקו: "קיבלנו 31 נק' ברבע האחרון, ניסינו להתאים את זה אבל זה לא הצליח. דברים לא עבדו לנו ברבע האחרון. הם קלעו באחוזים מצוינים לשלוש מה שהם לא עשו בכל המשחק. הובלנו כבר ב-18 הפרש ומיהרנו יותר מדי. החבר'ה התלהבו יותר מדי ונרגענו מהר מאוד וזה הפריע למשחק. אם היינו סבלניים יותר זה היה נראה אחרת. אנחנו נהיה יותר טובים בהמשך, גם היום שיחקנו טוב וחבל שבעטנו בדלי והפסדנו את המשחק".
 
גל מקל: "באתי למשחק קצת פצוע, יש לי מתיחה במפשעה. זו פציעה שצריך להיזהר איתה כי יש לנו שני משחקים בשבוע. קשה להגיע למשחק בידיעה שאתה לא יכול לתת את ה-100% שלך. גם רודני פצוע אבל הלוואי שיהיה פצוע ככה בכל משחק וינצח לנו את המשחקים. יש לנו התמודדות קשה מאוד ביום שלישי ואם ננצח אותו זה ייתן לנו דחיפה אדירה. מאוד מפריע לי שהמשחק יהיה במלחה, המועצה בגלבוע עבדה קשה מאוד, האולם מוכן וזו החלטה שטותית. נקווה לעשות את העבודה במלחה ושהאוהדים שלנו יבואו לעודד אותנו".