"אלטשולר שחם" גלבוע/גליל 91 - מכבי "אלקטרה" תל-אביב 98


18 נק' של דיוויד בלות'נטאל ברבע האחרון עם מאה אחוז מהשדה העניקו למכבי ת"א נצחון גדול בגן נר לאחר משחק נהדר והתקפי. מכבי ת"א קלעה 15 שלשות מ-19 נסיונות (79%) אבל גלבוע/גליל החזיקה מעמד שלושה רבעים עד ההצגה של בלות'נטאל.

תיאור המשחק באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א

בשורות הצהובים פתחו בתחילת המשחק אנדרסון, לימונד, ויזנייבסקי, לאזמה וגרין. המארחת עלתה עם סוואן, יבזורי, פארגו, כדיר ורנדל. לאמפה, נשאר על הספסל באזרחי ולא התלבש למשחק.

מכבי פתחה עם סל של גרין, אך המארחת הגיבה בהתקפות מתפרצות שסחררו את הצהובים בדרך ל- 6-2 אחרי 2 דקות משחק. מכבי, שהופתעה מן האינטנסיביות, הצליחה להדביק את הקצב בהמשך הרבע ואחרי שלשה של פניני גם השוותה ל- 10-10 אחרי 5 דקות, אך עם הגנה חולמנית כפי שהציגו הצהובים, לגלבוע גליל לא לקח זמן רב כדי לעלות שוב ליתרון. שתי שלשות של אנדרסון החזירו את מכבי לעניינים ואת היתרון למכבי, שעלתה ל- 25-18, וגם נהנתה מעבירות רבות שהדביקה לשחקני המארחת. גלבוע גליל הצליחה לצמצם לקראת סיום הרבע, לא מעט בזכות ההגנה החלשה של הצהובים, סל של פניני בשניה האחרונה קבע את תוצאת הרבע: 27-23 למכבי.

מכבי המשיכה להנות מנקודות של הישראלים ומשלשה של אידסון כדי לשמור על היתרון בפתיחת הרבע השני, ועלתה ל-34-31 אחרי 3 דקות ברבע. פניני השתלט לגמרי על ההתקפה של מכבי וצלף שלשה אחרי שלשה, אך המארחים לא נתנו למכבי לברוח ובחסות הרכות של הצהובים בהגנה גם לקחו את היתרון, 43-42, 4 דקות למחצית. אחרי סדרת שלשות (10/13 למכבי מה- 3 המחצית ה-1!) מכבי נתקעה בהתקפה, ומנגד לא הצליחה לעצור את התקפות גלבוע גליל שהגדילה את היתרון. שלשה של ויזנייבסקי בשנייה האחרונה של המחצית, הורידה את מכבי בפיגור מינימלי להפסקה: 54-53 לגלבוע גליל במחצית.

הקצב המהיר של המשחק נמשך גם אל תוך המחצית השניה, מכבי עלתה מעט יותר מפוקסת, שיפרה את ההגנה ועד מהרה עלתה ליתרון- 65-58, אחרי 3 דקות וחצי ברבע השלישי. פסק זמן שלקח עודד קטש נוכח הריצה של מכבי, עצר את הצהובים והוריד את ההפרש ל- 2 נקודות בלבד. הצהובים לא מצאו את הסל וההתלהבות של המארחים עשתה את שלה, שוויון 67-67, דקה לסיום הרבע.

גלבוע גליל עלתה בסערה לרבע האחרון, הפכה את התוצאה ועלתה ליתרון במהירות. מכבי הגיבה עם בלות'נטל, שירה 13 נק' רצופות והקפיץ את מכבי ל- 86-78, 4 דקות וחצי בתוך הרבע האחרון. ככל שהרבע התקדם, העצבים והמתח עשו את שלהם, איבוד כדור וטכנית שנפסקה לחובת פניני, אפשרו למארחים לצמצם ל- 89-83, 4 דקות לסיום המשחק. שלשה נוספת שקבר בלת'נטל כבר הפכה את הסיפור לכמעט גמור עבור הקבוצות, כשנותרה דקה לסיום ומכבי ביתרון בטוח. כמה איבודי כדור בשני הצדדים כבר הפכו את הסיפור לגמור. בלות'נטל הוסיף שתיים מהקו, ומכבי מנצחת: 98-91 למכבי ת"א, שנשארת לבד במקום הראשון בליגת ווינר.