אקס גלבוע גליל קטש ורנדלגלבוע גליל יוצאת למשחק חוץ קשה נגד האקסים : עודד קטש, בריאן רנדל, דיון דוואל  בהפועל ירושלים במלחה.
בריאן רנדל הוא כמובן האיש ממנו יש לפחד. הפורוורד המצוין, שהוביל את האלופה אשתקד, רושם בירושלים   16 נק' ו-8 ריבאונדים לערב, ונראה כמו הדבר היציב היחידי בקבוצה מהבירה. דוואל לעומתו, מסתפק בכמעט 7 נק' ו-3 ריבאונדים לערב. וויל סולומון (שמסתמן כמו אחת הסיבות לדחיקתו של נעימי החוצה) רושם 13 נק' לערב. 
הפועל ירושלים מגיעה למשחק במצב לא אידיאלי בלשון המעטה. הקרע בין ההנהלה לנעימי מסוקר בכל כלי תקשורת אפשרי, הקבוצה כבר עם שני הפסדים, למכבי ת"א ובני השרון, וניצחון ביתי בודד על מכבי אשדוד. בעיה מרכזית של הקבוצה היא אחוזי העונשין הנמוכים (60%), שבאים לידי ביטוי בשני מובילי הכדור, סולומון (69% מהקו) ואוחיון (33%).
מאזן המשחקים ב-20 השנים האחרונות הוא 29-17 לטובת ירושלים. כשבחמש השנים האחרונות ניצחה הגלבוע רק פעמיים בליגה. כמובן שלאלה מתווסף ניצחון אחד חשוב מאוד בחצי הגמר של השנה שעברה. 79-69 שכולו מחצית שניה נהדרת ו-3 שלשות סופר חשובות של דגן יבזורי, שכבר חימם את הידית בשני נגד אשקלון, עם 5 מ-7 מחוץ לקשת.
קרב מעניין צריך להיות בין שני הרכזים הישראלים. גל מקל, שלהט ביום שני נגד אשקלון עם כמעט טריפל דאבל, של 11 נק', 11 אס' ו-7 ריבאונדים, יפגוש את מי שהיה לפניו במשבצת הרכז המוביל של הגליל – יוגב אוחיון. אם נעימי ירכז  ליד אוחיון במשחק אנחנו לא יודעים, אך יהיה מאוד מפתיע אם יוגב לא יהיה זה שיקבל את המושכות נגד קבוצת נעוריו. השניים נפגשו פעמיים במדי קבוצותיהם הנוכחיות, בשתי הפעמים מקל היה עדיף סטטיסטית, אך לכל אחד מהם ניצחון אחד והפסד אחד.
במשחק האחרון נגד הגליל, אוחיון שיחק 38 דקות, סיפק 10 נק', 4 ריב', 2 אס', 0 איבודים ואף סחט 5 עבירות משחקני הגליל. המשחק ההוא נגמר רע מאוד מבחינתה של הקבוצה הצפונית, שלמרות שהובילה בכניסה לרבע המכריע, הפסידה אותו 31-9 והובסה במשחק כולו.
דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שאף אחד מהם לא היה המוביל הבלעדי של קבוצתו במפגשים הקודמים, כשלמקל היה לידו את פארגו, יזרעאלי ואייזאה סוואן. לאוחיון היה את נעימי ופו ג'טר. הפעם לאוחיון יש את סולומון, והוא גם מקבל את ג'ייסון ריץ' לעזרתו. מקל לעומת זאת יקבל את ג'ק מקלינטון, כשבמשחק נגד אשקלון ראינו באיזו מהירות השנים יודעים לייצר נקודות. מעניין יהיה לראות איך מקל, שהתחיל את העונה הרבה יותר טוב מבעבר, יקבל עליו את האחריות להוביל את האלופה לניצחון יוקרתי במלחה.
דבר נוסף שאמור להקל על מקל לפרקים מתבטא ביכול המצוינת שמראה רודני גרין (הזר הראשון למי ששכח, שחתם העונה). מתחילת העונה מספק גרין  האתלטי ממוצעים של 19 נק', 4 ריב', 82% מקו העונשין ובעיקר נקודות קלאץ' חשובות, כמו 5 הנקודות הרצופות שקטעו את הקאמבק של אשקלון ביום שני שעבר. האלופה חייבת את גרין במיטבו בכדי להוציא משהו מהערב במלחה. בשנה שעברה זה נגמר 101-96 לאלופה, תסריט שגם הפעם, בהחלט ישאיר את הצפוניים מרוצים. בכל מקרה, כמו שאמר דגן יבזורי – "יהיה מעניין".