חניכיו  של ליאור ליובין שהפסידו פעמיים בביתם בתקופה האחרונה, 65:85 גדול על מכבי חיפה המתפוררת שאוהדיה קראו לאלעד חסין להתפטר בסיום. גברו על הירוקים לא ניצחו בששת.

 

 פתחה עם: גל מקל, דגן יבזורי, טיילר ווילקרסון, ג'ק מקלינטון ועידו קוז'יקרו. גלבוע גליל  עלתה עם סיליבאן לנדסברג, דריק לואו, מרקו קילינגסוורת', פרנק רובינסון ואלישי כדיר.

 

רבע ראשון - 18:19 למכבי חיפה
האורחים מחיפה פתחו טוב יותר. קילינגסוורת' ורובינסון העלו הגיעו בקלות לטבעת והעלו את חיפה ל-0:4. בצד השני העלה גל מקל את קבוצתו על לוח התוצאות. אבל היתרון בדקות הפתיחה נשאר בצד של חיפה כשאלישי כדיר, שהוביל את גלבוע לאליפות בעונה שעברה, רושם נקודות ראשונות נגד האקסית. נקודות של סילבן לנדסברג נתנו לחיפה יתרון 4:10 אחרי חמש דקות אבל מקל ויבזורי הכניסו את האלופה לעניינים והשוו ל-11:11 עם שלשה וקליעות מהקו.

 

מהלך של סל ועבירה מריבאונד התקפה של וורן קרטר נתן לגלבוע יתרון ראשון במשחק (15:16). קילינגסוורת' ספג עבירה שניה בשלב מוקדם מאוד של המשחק אבל מחליפו, רוברט רות'בארט, החזיר את היתרון לחיפה וקבע את תוצאת הרבע הראשון, 18:19 לאורחים.

 

רבע שני - 35:38 לגלבוע/גליל
הרבע השני החל עם חסימה גדולה ומפתיעה של הרכז המחליף של חיפה,דרו האוזמן, על ג'ק מקלינטון מהגלבוע. חסין העלה לרבע השני חמישיה שכוללת את דרק לואו ו-4 ישראלים (האוזמן, כדיר, רות'בארט ולנדסברג) והחבורה הצעירה החזירה למאמנה על הקרדיט עם ריצת 2:9 ב-3 הדקות הראשונות של הרבע.

 

ליאור ליובין הזעיק פסק זמן כדי לעצור את המומנטום של האורחים וזה עבד. וורן קרטר, האיש הבולט בגלבוע עד כה, צימק את התוצאה ל-31:30 עם 8 נקודות אישיות. סשה בראטיץ' שנכנס בשורות החיפאים עצר את המומנטום של המקומיים עם סל ועבירה מריבאונד התקפה. אבל שלשה של טיילר ווילקרסון השוותה בשנית ובסיום הרבע 35:38 למארחים.

 

רבע שלישי - 56:64 לגלבוע/גליל
המחצית השניה התחילה עם נקודות של כדיר, שהיה חלש במחצית הראשונה אבל בצד השני דאג עידו קוז'יקרו להשאיר את הגלבוע ביתרון עם 6 נקודות רצופות. .בצד השני, ההתקפה של חיפה נראתה תקועה וגלבוע ניצלה זאת כדי לברוח ליתרון 43:52 עם שלשה ראשונה במשחק של מקלינטון. חסין לקח פסק זמן בהול אבל הקבוצה שלו עלתה לא מרוכזת למחצית השניה.

 

אסיסט של לואו לקילינגסוורת' עצרה בצורת של שלוש דקות ללא סל של האורחים,שחזרו אט אט לכושר קליעה בהתקפה(בעיקר בזכות משחק טוב של לואו). אלא שאחוזים רעים של חיפהויכולת התקפית טובה של גל מקל וטיילר ווילקרסון השאירו את הגלבוע בפער ביטחון שנע בין 6 ל-10 נקודות עד לסיום הרבע השלישי. סל של לואו עם הבאזר קבע 56:64 בסיום הרבע.

 

רבע רביעי - 65:85 לגלבוע/גליל
קילינגסוורת', מהבולטים בשורות חיפה, ספג עבירה רביעית בהתקפה הראשונה של הרבע הרביעי. מקל המשיך להתעלל באורחים, שלא הצליחו להוריד את ההפרש, לא מעט גם בשל יכולת שיפוט חלשה במיוחד של שלישיית השופטים (הבדלי, מועלם ושמש). ההתפרקות של חיפה הגיעה כחמש דקות לסוף עם שלשה של יבזורי  כשלאחריה מיד הגיעה חטיפה של הקלע המצוין, שהובילה לעוד שתי נקודות קלות של מקל ,בדרך ליתרון שיא של 17 נקודות (61:78) כארבע דקות לסוף.

בנקודה זו האלופה לא התחשבה והמשיכה לדרוס את האורחים עד הסיום כשאפילו זיו בן הצבי הצעיר משתתף בחגיגה עם 2 נקודות בכורה בליגת העל. בסיום,  65:85 מרשים למארחים