מאת: יאיר קלס

קטש פתח עם שלושה ישראלים בחמישיה והזעיק דאבל אפ בכל פעם שהכדור נכנס להאנטר בצבע. ירושלים ניצלה זאת, הניעה כדור בחוכמה ומצאה בעיקר את טרי סימונס שצלף בקלות מחוץ לקשת והעלה את ירושלים ל- 20:14 בתום הרבע הראשון.

ירושלים פתחה חזק גם את הרבע השני ועלתה ל-9 הפרש. גליל/גלבוע איפסה את הידית ובשתי שלשות חזרה לעניינים עד לשתיים הפרש בלבד. ירושלים העלתה הילוך בהגנה, חטפה כדורים ופתחה שוב מרחק בטחון. דקות טובות של אלישי כדיר שמרו את המקומיים במשחק וגג אדיר על יוגב אוחיון שעלה לדאנק הקפיץ את האולם בגן נר, רגע לפני שדוואל בפאוול וסל מדהים שמר על מתח באוויר. שתי שלשות רצופות של ג'טר בסוף שעון קבעו 42:32 לירושלים במחצית.מקל, משחק טוב שלו לא עזר לגלבוע/גליל (צילום: חגי אהרון)

גל מקל עלה מפוקס למחצית השניה, הבריק בקבלת ההחלטות וקבר שלשה יפה על ג'טר. שריקה הזויה לצעדים של כדיר עצרו את המומנטום הרגעי של גליל/גלבוע, קטש השתולל והספסל המקומי ספג מאסתרון עבירה טכנית. הבחורים של גודס נהנו מיום קליעה טוב מבחוץ והמשיכו להחזיק ביתרון. שלשה של אייזיה סוואן הלחיצה את ירושלים שירדה לפסק זמן וחזרה ממנו עם עוד תרגיל להאנטר בצבע שסיפק את הסחורה. שלשה של יבזורי בסוף שעון קדמה לג'אמפ טוב של סוואן ולשלשה גדולה של דאוול שצימקה לנקודה בלבד. מקל הוציא מהאנטר עבירה רביעית ובחדירה נוספת ניגש שוב אל הקו כדי לקבוע שוויון 53. איזייה סוואן סחט עבירה עם הבאזר לתום הרבע השלישי ודייק פעמיים מהקו כדי לתת לקטש יתרון 59:57 בפתיחת הרבע האחרון.

שני מהלכי פאול וסל בהתקפה של ירושלים נלוו בסטופים יפים בהגנה ועבירה בלתי ספורטיבית של פארגו שוב העלתה את היתרון הירושלמי. דקות רעות של יזרעאלי עלו לקטש בהפרש, ויוגב אוחיון ניצל זאת כדי להוציא את רנדל מהמשחק בעבירה חמישית ולהעלות את האדומים מהבירה ל-11 הפרש. השלשות של גליל/גלבוע לא מצאו את הטבעת וירושלים המשיכה לשחק חכם בהובלתו של אוחיון. ירושלים התעללה בגליל/גלבוע ונעימי ניצח על החגיגה האדומה בדרך לנצחון חוץ מדהים, 68:88 ולמקום שני בליגה.


ירושלים שלטה מתחת לסל הגליל (צילום: חגי אהרון)