גל מקל מול עומר סניד בפלייאוף בגן עונה שעברהמשחק הבית ראשון לעונת 2010/11 מפגיש בגן-נר את הקבוצה מולה החל המסע אל  האליפות דרך הפלייאוף המושלם בעונה בעברה(מאת א.משוב) 
האלופה תפגוש במחזור הפתיחה (שני 20:30) את הקבוצה מאשקלון, מולה החלה את מסע הפלייאוף המושלם בשנה שעברה. מסע, שכזכור התחיל בסוויפ 3-0 על הקבוצה הדרומית, המשיך עם ניצחונות על הפועל ירושלים ומכבי תל אביב ונגמר בהנפת צלחת היסטורית לגלבוע.
מאזן המפגשים עם אשקלון, נוטה לזכותה של האלופה מהצפון, אם כי לא באותם אחוזים. הגליל מחזיקה במאזן 10-7 לטובתה מול עירוני אשקלון, החל  מ-2003, כשבמשך הזמן הזה, המאמן הנוכחי של אשקלון, אריאל בית הלחמי, מחזיק ברזומה שלו לא פחות מ-10 מפגשי ליגה מול הגליל (וכמובן אותם 3 הפסדים בפלייאוף). בסה"כ המאזן הפרטי של בית הלחמי מול הגליל עומד על 7-6 לרעתו. זאת בגלל 4 הפסדים לאלופה בשנה שעברה. ברור כי הוא ירצה לתקן את המאזן הזה השנה, ובהחלט יש לו קבוצה טובה, שמסוגלת לעשות בעיות לכל קבוצה בליגה, כמו שנראה במשחק מול מכבי ת"א.
אשקלון אמנם התחילה את העונה עם שני הפסדים ונמצאת במקום האחרון, אך הקבוצה שנראתה מול מכבי תל אביב במחזור שעבר היא בהחלט לא קבוצה שיש לזלזל בה. רק יכולת בלתי עצירה של סופוקליס שחורציאניטיס הענק, ובריחה ברבע האחרון, הביאו לאשקלונים הפסד הגדול, שבפרקי זמן מן הרבע השלישי עמד על 5 נק' הפרש בלבד.
השנה התחלף כל הסגל באשקלון שמציגים מחדש את ראשון טרנר המצוין והוותיק (35), שנתן עונה נהדרת בקבוצה לפני שנתיים והעמיד ממוצעים של 19 נק' ו-10 ריבאונדים. טרנר עזב למנורקה הספרדית אשתקד (בשורותיה משחק היום רביב לימונד אקס מכבי ת"א), וחזר השנה לקבוצה כדי להשלים סגל חזק מאוד עם טים פיקט המצוין, גייב פרואיט, תומס טירל ודזמונד פרמר.
בנוסף, מתהדרת הקבוצה הדרומית  בשלד ישראלי פשוט נהדר. שלד אשר כולל את ליאור ליפשיץ ודרור חג'ג', כששניהם ביחד על הפרקט  הקבוצה מפתחת משחק ריצה מצוין, ועל כך תעיד מכבי תל אביב שקיבלה מהאשקלונים 87 נקודות על הראש. גם ארז מרקוביץ' ירצה להוכיח שיש חיים אחרי ירושלים, ולמרות העונות החלשות בראשל"צ וחולון, עדיין יש לזכור שמדובר באחד משחקני הפנים הישראלים החזקים שהיו בליגה.
האלופה מהגלבוע תנסה ליהנות מהעובדה שבמשחק רץ כמו שאשקלון נוטה לפתח, אין באמת הגנה או נוכחות מתחת לסל, חסרון שאמור לשרת את טיילר ווילקרסון המצוין, בתקווה שימשיך את היכולת היעילה שלו לייצר נקודות קלות. גם וורן קרטר ואנטון קזרנובסקי שנותנים תפוקה קבועה מדי ערב יכולים להשתמש ביתרון הזה.
במשחק רץ, לעומת זאת, גל מקל הוא המפתח להצלחה. משחק מסודר שלו, והגליל נראים נהדר. אפשר לראות שרודני גרין שבנוסף לתפוקה הגבוהה שהוא מניב משחקו הופך אט אט משוחרר יותר, ועם הנקודות של ג'ק מקלינטון מחוץ לצבע, יצור הנקודות של הגליל יכול להיות פשוט מצוין,
ועם אולם מלא בגן-נר, לקבוצה מאשקלון סיכויים נמוכים מאוד לצאת עם ניצחון וזו ההזדמנות לקהל לקבל את האלופה המתחדשת.