אריס סלוניקי מגיעה לגן-נר אחרי פתיחה טובה בליגה היוונית, כשהיא עומדת במקום הרביעי לאחר 4 משחקים, עם מאזן של 3 ניצחונות והפסד בודד.
ההיבט הישראלי של הקבוצה הוא כמובן המאמן שרון דרוקר. מי שהפסיד לגלבוע\גליל את האליפות אשתקד כעוזר מאמן של פיני גרשון חוזר העונה עם אריס לגן-נר. דרוקר נחשב למאמן מאוד מוכשר ומבטיח בישראל, אך לטענת רבים לא מספיק מוערך, זה מתבטא בעובדה שהוא עוד לא קיבל את מכבי תל אביב. לפני שנתיים, כשהגיע כעוזר מאמן לפיני גרשון, נטען בכלי התקשורת שזהו בעצם מהלך שנועד להכינו לעמדת המאמן הראשי, אך עבר הזמן, הלכה לאיבוד האליפות ודרוקר חזר לאירופה, במקום  שהוא מצליח להתבטא היטב. אולי טוב יותר מכאן.
דרוקר אימן עוד ב-2002-2003 את הפועל גליל עליון, לפני שעבר להפועל ירושלים וזכה עימה בגביע יול"ב, הישג שעד היום נחשב מהגדולים של קבוצה ישראלית (שהיא לא מכבי) באירופה. ב-2005 אימן את אוראל גרייט הרוסית, עימה זכה ביורוקאפ צ'אלנג'. ב-2006 עבר לאוסטנד הבלגית, זכה עימה באליפות בלגיה ובגביע הבלגי, כשבזמן הזה הספיק גם לאמן בריטאס וילנה הליטאית ובפורטיטודו בולוניה האיטלקית. בתום התקופה, ב-2008, הגיע למכבי.
דרוקר הביא איתו מישראל את מי שהחזיק על גבו את בני השרון בעונה שעברה, ולפני 3 שנים הוביל את חולון לאליפות. פי ג'יי טאקר, שחקן שעד היום לא ברור מה הביא אותו לליגה הישראלית. פעמיים. טאקר מוביל את אריס בליגה עם 18 נקודות ו-9 ריבאונדים למשחק, הוא מוביל בנקודות גם את כל קלעי הליגה היוונית נכון לעכשיו. הבא אחריו ברשימה של אריס הוא כריסטוס טאפוטוס היווני עם 13 נקו' ו-8 ריבאונדים, גם כן מאזן לא רע. נראה שלגבוהים של הגליל מצפה עבודה לא פשוטה באיסוף הכדורים החוזרים מול השניים הללו, שביחד אוספים 17 ריבאונדים למשחק.
אחר כך מגיעה רשימה של לא פחות מ-6 שחקנים שקולעים בין 7 ל-9 נקודות למשחק, חלוקה בהחלט יפה של נקודות, מה שמראה על עומק הספסל של היוונים, עוד נקודה שכדאי לשים אליה לב. אם כי צריך לציין שהסטטיסטיקה הזו מעט מטעה שכן מדובר רק על 4 משחקים ראשונים של תחילת העונה, וחלק מהשחקנים שותפו רק בשניים או שלושה מהם. עם זאת אפשר להסיק משהו על אופי הקבוצה שיכולה לייצר נקודות משלל שחקנים ולא מסתמכת על שחקן אחד.
את היורוקאפ היוונים התחילו עם ניצחון ביתי על מאריופול האוקראינית 88-75. במשחק הזה הסיפור בהחלט שונה מהליגה היוונית, כבעצם מדובר במשחק של איש אחד. פי ג'יי טאקר שמו. האמריקאי המצוין הוביל את קבוצתו במשחק ענק עם 28 נקודות, ללא אף איבוד ובאחוזים מצוינים. אחריו ברשימה היה דג'אן בורובניאק עם 17, אך ניכר שלעצור את טאקר כנראה תהיה המשימה המרכזית של האלופה הישראלית. 
אצל האלופה המשחק האחרון בזאגרב נתן תקוות להמשך, כשהניצחון היוקרתי בקרואטיה מעמיד את הגלבוע בעמדה מצוינת עם פתיחת הקמפיין, ומשכיח במעט את ההפסד הצורם למכבי ראשל"צ. רוחות חיוביות מגיעות מכיוונו של ג'ק מקלינטון שסוף סוף הגיע וסיפק 18 נקודות עם 4 שלשות נהדרות מול הקרואטים. עובדה משמחת נוספת מהמשחק ההוא היא כמובן שלא פחות מ-6 שחקנים קלעו בספרות כפולות, כשהבולט ביניהם, כמעט כרגיל, הוא רודני גרין, עם ערב ענק של 11 נקודות, 9 ריבאונדים ו-8 אסיסטים. עם נתונים כאלה, בנוסף לתמיכה של קהל גדול מהצפון, שימלא את היציע החדש, גם ליוונים המצוינים יהיה קשה מאוד לצאת עם נקודות.