מאחורי הסלים – חגי פלק
אפתח בברכות לצוות המקצועי ולשחקנים ששמו את 'חרפת' ההפסד לבני השרון מאחוריהם, וגם את משחק האימון נגד ירושלים ועלו במטרה אחת ברורה – לנצח בכל מחיר את המשחק באשדוד, כדי להכניס רוח חדשה לקראת הסיבוב השלישי.
4 צברים על המגרש.. לראות ולא להאמין. בעצם כן..
הצטרפתי למשחק החל מהמחצית השנייה. ידעתי כי לא משנה מה תהיה התוצאה, אלא יותר משנה איך יהיה המשחק. ראוי לציין את הדרבי הפרטי שהיה בין וורן האח הגדול מצד אחד שהיה מצויין, למרות האחוזים מקו העונשין, לבין אחיו הקטן יהושע שנתן משחק הירואי גדול שבסוף לא הספיק לאשדוד, ושמחתי לראות סוף סוף שמשחקים עליו בשיטת ה-go to guy. קרטר ממשיך להוכיח שבוע אחרי שבוע, שהוא הרכישה אולי היחידה השנה בקבוצה שהוכיחה את עצמה. אני ממשיך להיהנות גם מקורטני פלס, שחקן ללא אגו שנותן מעצמו עבור הקבוצה, בעיקר בפן ההגנתי, ושצריך לתרום בהתקפה, הוא עושה זאת.
אבל מה שהכי אהבתי לראות, הוא שאולי אחרי הרבה זמן, ליאור ליובין סוף סוף התחיל לסמוך על 'הישן והטוב' ושם על המגרש בשלב מסויים ואפילו לאורך זמן 4 שחקנים 'צברים' על המגרש. ראינו סוף סוף איך שיתוף הפעולה בין גוני וגל רק תורם לקבוצה, את הנחישות, המנהיגות וההקרבה של אבישי, את האכפתיות של עידו גם שנדמה שהמשחק כבר בכיס, את אנטון שעולה מהספסל ולא מפחד להקריב עבירות כדי למנוע סל.
אינני יודע ואני מקווה מאד שהשחקנים קוראים את מה שכתוב כאן. מבחינתי מה שכתבתי בשבוע שעבר חילחל לאזניים ולעיניים של כולם. במשחק הזה היה הכל – מחוייבות, אחריות, חיבור אישי וקבוצתי, מנהיגות ונחישות.
על פרובוקציה והתנהגות
מאיר טפירו הוא שחקן גדול. בעצם אפילו ענק. קשה לשפוט מהספה עליה אני יושב האם דחף בכוונה אצבע לכיוונו של גוני יזרעאלי והאם לא מדובר בפרובוקציה או הצגה. אני כן מסכים כי דברים כאלו הם 'חלק מהמשחק' ויש שחקנים שיעשו הכל כדי לנצח, גם אם לצופה זה לא תמיד נראה דבר הגון. כל שחקן ועקרונותיו וסגנון המשחק שלו.
מה שלא אהבתי, זה את ההשתלחות חסרת הרסן של אנשי אשדוד – קבוצה חדשה בנוף ליגת העל, שקיבלה ובצדק לאורך העונה פרגונים למכביר, וברגע אחד של התלהמות ולהט היצרים החליטה למתוח את החבל ולהגיש תלונה כנגד גוני יזרעאלי. חבל שאשדוד לא מבינים שצריך לכבד החלטות של שופטים גם אם אתה לא מסכים איתם. יום אחד אתה נהנה ובגדול מהחלטות כאלו, ויום אחד אתה משלם את המחיר. לא חסרות דוגמאות ולא אלעה את הקוראים בכך, אבל גם אנחנו סבלנו בשנתיים האחרונות מהחלטות שופטים כאלו ואחרות, ותאמינו לי שהרשימה ארוכה. צריך לדעת לחיות עם זה או למות עם זה.
ברוך שפטרנו
אמנם לא פורסם בצורה רחבה, אבל השבוע התבשרתי על שחרורו של רודני גרין לקבוצת התחתית עירוני אשקלון. כאחד שסלד ממשחקו האנוכי לאורך כל העונה ואף לא פחד לבקר זאת בכל הזדמנות אני רק יכול להרים כוסית ולהגיד 'ברוך שפטרנו'. לצערי השחקן בחר להגיב בצורה לא הכי מקצועית שאמר: "אני מקווה שיתנו לי הזמנות להראות מה אני שווה". כאילו שהוא לא קיבל הזדמנויות כאלו למכביר...
 
 
סיבוב 3
מהסתכלות על הגרלת משחקי הסיבוב ה-3 אפשר בהחלט להיות מרוצים. בסך הכל ההגרלה סבירה, ובסופו של דבר צריך לשחק נגד כולם ולנצח כמה שיותר. ההגרלה זימנה משחק ביתי נגד מכבי חיפה. אפשר להגיד את הסיסמא – 'בואו נהרוג טורקי וננוח'..
סוף שבוע נעים וניפגש במגרש..   


כתבות נוספות:

  • התחברות