מאחורי הסלים – חגי פלק

מצד אחד עצבים

פתיחת הסיבוב השלישי לא הייתה פשוטה. הרבה עצבים נראו בפתיחה, הן על פני השחקנים ובמיוחד על פניו של המאמן ליאור ליובין שהיה מאד נחוש לנצח את המשחק, גם על חשבון הכדורסל היפה שהופגן בחלק מדקות המשחק.
אני בהחלט חושב שמאמן אולי צריך להיות דרוך ונחוש, אך לא להפגין עצבנות והיסטריה כלפי השחקנים שלו, ובטח לא כלפי המנהלים שלו שיושבים לידו על הספסל. אני כן מסכים שהמאמן הוא האוטוריטה האחרונה בצד המקצועי, אך רק בצד זה בלבד.
 
מצד שני משחק רק מי ששומר

מצד שני, אני בהחלט חייב לפרגן לשינוי שנעשה בקבוצה מאז המשחק מול בני השרון והתחיל באשדוד. רק מי ששומר משחק, רק מי שעומד במשימות הטקטיות נמצא על המגרש. חלק יגידו שזה נכון, וחלק לא, אבל בצעד הזה, הצוות המקצועי הבהיר לשחקנים שהקבוצה היא מעל הכל, ומי שלא יהיה נאמן לדרך, ימצא את עצמו באותו כיוון בו נמצאים שחקנים כמו ליונס ורודני גרין. האמת – וויליקירסון לא היה חסר לי במשחק הזה, מקלינטון קצת כן.
כדאי שההנהלה תפנים ותקרא את שורות אלו – אמנם % הכישלון בבחירת הזרים יותר גבוה, אולם שני זרים ניתן כבר עכשיו להחתים לשנה הבאה ואלו הם וורן קרטר שהיה יציב לאורך כל העונה, וקורטני פלס שממשחק למשחק מוכיח שמדובר במנהיג גדול, שחקן קבוצתי בלי אגו, וסקורר שצריך לייצר נקודות. אין ספק שהשניים מהווים נכס לעתיד וראוי להמשיך את ההתקשרות איתם לטווח ארוך.
שמחתי גם שרוב הישראלים הפגינו יכולת טובה, בעיקר בקטע ההגנתי. גל חזר לעצמו, גוני משתדל מאד, אבישי בכושר מצויין, ועידו ואנטון עושים את שלהם. נקווה שזה ימשיך..
 
בחזרה לעיר הנמל

אחרי שבועיים חוזרים שוב לעיר הנמל במוצאי שבת. אין ספק שהמשחק באשדוד שוב יהיה קשה. למרות הסיבוב השלישי המיותר, כל אחת רוצה לנצח כדי לשפר עמדות לקראת הגמר-סל. המשחק הזה יהיה הרבה יותר קשה מהקודם, בגלל הסיפור של גוני שלדעתנו לא יקבל יותר קרדיט מהשופטים עד סוף העונה ואני לא מגזים. יחד עם זאת, שופטים הם חלק מהמשחק, וצריך להמשיך את הדרך של הקבוצה איתם ובגללם.
 
סוף שבוע נעים לכם..