תעירו אותי, תחזיקו אותי כי אף אחד מאיתנו לא רוצה שההרגשה הזו תיעלם. הרגשת העילוי, הרגשה שאם אתה מאמין שאתה טוב, שום דבר בעולם לא יעצור אותך. הרגשה של רוחניות, הרגשה של משהו חדש באוויר. הרגשה של אליפות!!
לאורך כל העונה האמנו בגלבוע/גליל שאפשר לעשות את זה. כמובן שזה נשאר בחדרי חדרים – בחדר של טוביה, ובמועדון. בשביל לקחת אליפות בהיכל נוקיה מהצהובים צריך לבוא מוכן ברגע הנכון, ולמרות כל מה שנכתב עלינו העונה במקומות אחרים, היינו שם. אני זוכר מסיבת עיתונאים לאחר המשחק מול ירושלים אי שם בתחילת הסיבוב השני שעודד אמר: "אנחנו צריכים להיות מוכנים באפריל ולא בפברואר". אז כנראה שיש מישהו שיודע יותר טוב מכולם.
אז ממה נתחיל? מדני עטר עם ההחלטה הכי אמיצה והכי חשובה בקריירה שלו בשנתיים האחרונות, עם חיים אוחיון שתמיד נשאר אופטימי ועם חיוך של איש הגולן שיודע מה הוא עושה למרות שלא תמיד כולם מבינים, עם ירון אוחיון – האיש שאצלו תמיד תדע שאתה לא תישאר קירח ותמיד ידאג לך, ועמית גל – מטורף חיובי, שלא ידענו איך לאכול אותו בגלבוע, אבל היום אנחנו יודעים שבאיש יש רוח מיוחדת שהביאה לנו את האליפות הראשונה בגלבוע והשנייה בגליל.
גם האמונה בצוות המסייע – זיו, מורן, תמיר, שמוליק הד"ר שנכנס יפה לנעליו של אורן בן לולו שיחזור אלינו בקרוב, דליה ויובל, טוביה ואפי – נותן את ההרגשה שאתה נמצא במשפחה.
ונעבור לשחקנים – בתור שחקן זר אני יכול להגיד לכם שברגע שאתה נותן לו הרגשה שתעשה בשבילו הכל, אבל ממש הכל אז הוא מרגיש מחויב. תראו את רנדל, פארגו, דיון, איזייה, ואפילו מרכוס ואריק השקטים, איך הם באים לאימון או למשחק. איזה שקט, איזה מחויבות, איזה מקצוענות. תראו לי עוד שחקנים כאלו באישיות בליגה, כי אני לא מצאתי..
דור ומוטי – יש לכם טבעת אליפות. גם לעודד מהספסל זה חשוב. דוגי – עם השלשות שלך עלינו לגמר, וגם הגנה לא חסר.
גל – אני יודע מה עברת בצהוב. אפילו שמעתי אותם צועקים דברים שבחיים לא הייתי רוצה לשמוע אם הייתי במקומך. כתבו, ביקרו, חתכו וכל מילה מיותרת. אני יודע שנתיים שאתה מקצוען ותמיד תתן את הלב. שנה שעברה פספסת, השנה זה בא ובא בגדול.
אלישי – אני חייב להגיד לך שמצאתי אצלך אוזן קשבת. אתה אדם שכיף להיות במחיצתו. מגיע לך מכולם תואר 'שחקן העונה' כי זה תואר שהצדקת לא רק מבחינה מקצועית אלא גם מבחינת האישיות שלך.
אחרונים חביביים הם אלו שעשו היסטוריה והפכו לשני השחקנים שלוקחים אליפות בשתי קבוצות שונות: לא סתם הם החברים הכי טובים. לא סתם הם האנשים שמחברים את הקבוצה המדהימה הזו, ולא סתם השארתי אותם לסוף. אבישי גורדון וגוני יזרעאלי, שני החברים הכי טובים שלי אולי היו היחידים שהאמינו שאפשר לעשות את זה. חברים – הגשמתם את החלום הכי גדול שלכם. מותר לכם לבכות, מותר לכם לצבוט את עצמכם. הלו – זה אמיתי וזה קורה!! לפעמים חלומות מתגשמים.
ליאור ליובין – אני מקנא בך: לחגוג אליפות ביום הנישואים שלך – אין יותר מתוק מזה. מזל טוב כפול..
ועכשיו נעבור למנצח על התזמורת. מה כבר לא נכתב עליו. לטוב ולרע בכל מיני מקומות. אבל אתמול הוכיח עודד קטש למה גלבוע/גליל זכתה בצדק בתור אלופת המדינה. לאורך כל העונה היינו קבוצת ההגנה הכי טובה בליגה. לאורך כל השנתיים האלו היינו הקבוצה הכי מחוברת בליגה, גם בהפסדים ובעיקר בניצחונות. והכי חשוב- עודד תמיד הולך עם הלב. בכל דבר בחיים שלו. גם במהלך המשחק הוא הלך עם הלב, והלב לא אכזב. עודד – אני מכיר אותך 17 שנה מאז ששיחקת בנוער, יכול להיות שהשתנית ויכול להיות שלא, אבל אני חייב להגיד לך – בשבילי תמיד היית ותמיד תישאר מס' 1 והיום זה גם עובדתי..
חברים, אני עדיין לא מצליח לעכל את השנה הזו. דאבל להפועל בכדורגל. אני זכיתי באליפות בנשים של מעגן מיכאל, ועכשיו האליפות הזו של הקבוצה הכי משפחתית בליגה, שאני גאה להיות שייך לה.
אי אפשר לתאר זאת במילים – לבוא בעונה הבאה, בתחילת החורף, לאולם של 2,500 מקומות, למשחק ראשון בשלב הבתים ביורו-קאפ ולהגיד: אני אלוף המדינה!! כן, תתחילו להפנים את זה. אנחנו באירופה, ואנחנו אלופי המדינה...

לפעמים חלומות מתגשמים, ולפעמים המציאות עול