האלופה תפגוש בשבת את הקבוצה שמתחה את מכבי ת"א שלושה רבעים, לפני שהתפרקה בסיום. ראשון לציון, עומדת על מאזן 2-2, כששני ההפסדים הם לשתי הקבוצות שמובילות היום את הליגה, בני השרון ומכבי ת"א. הניצחונות, מצד שני, הגיעו בבית על ברק נתניה החזקה, ובחוץ על מכבי אשדוד. כך שנראה שהקבוצה של אפי היא אחת היחידות שמאוזנות כבר מתחילת העונה ולהגנה של גליל תהיה עבודה לא פשוטה.
על כן, גליל תפגוש בשבת קבוצה אולי לא דורסת, אבל עושה רושם שמאוד רגועה. דבר שלא ברור מאליו לגבי רוב קבוצות הליגה. ארון מגי ודארל טאקר, שהיו משמעותיים בעונה החולפת לקבוצה, ממשיכים לעונה שניה, ונותנים תפוקה לא רעה, כשמגי מעמיד ממוצעים יפים מאוד של 12 נק' ו-9 ריב'. טאקר עוזר לו עם 7.5 נק' ו-4 ריב' למשחק.
אל שני הזרים הללו התווספו השנה דניס קלמנטה הפורטוריקני שמספק 12 נק' גם הוא, אליו מצטרף דווין מיטשל, שהגיע מחולון, והיה אחד היחידים שתפקדו בחולוניה בעונה החולפת. העונה הוא תורם 12.5 נק' ו-8 ריבאונדים לקבוצה של אפי. מי שמשלים את התמונה הוא ריימר מורגן, שמצידו מוסיף 8 נק' ו-4 ריב'. גם יהוא אורלנד יכול להיות מסוכן (ממוצע 7 נק' למשחק), כשכולנו מכירים את הידית שלו מהשלוש. עם זאת, העונה אורלנד סובל כנראה מהרחקת הקשת, והוא חווה את פתיחת העונה הכי גרועה שלו עד היום עם 21% מקו השלוש.
בסופו של דבר התמונה שנוצרת של קבוצה המחלקת את הנקודות והדקות. כפי שניתן לראות, לא פחות מ-3 שחקנים מעמידים ממוצעים של דאבל-פיגרס, ואליהם מצטרפים עוד שלושה, שמשיקים ל-10 הנקודות למשחק. נתון בהחלט מאיים. אם גליל רוצה להשיג ניצחון בית שני ברציפות היא תצטרך לעבוד קשה מאוד בהגנה כדי לעצור את הקבוצה מעיר היין.
היסטוריה – אין ספק שההיסטוריה עומדת באופן חד משמעי לטובת הצפוניים. המאזן עד היום בין שתי הקבוצות עומד על 32-15 לטובת האלופה, כשמתוך זה 18-5 כשהגליל מארחת. ובעצם, הניצחון האחרון של הקבוצה מראשון על הגליל היה לפני כשנתיים וחצי, ב-27 באפריל 2008.
זהירות משעשוע
כאן מגיע נתון מעניין. ב-11 המשחקים האחרונים בין שתי הקבוצות גליל מנצחת 8-3. אך מה שמיוחד הוא ששלושת הניצחונות של ראשון מגיעים דווקא כשעודד שעשוע מגיע לשחק. כל פעם כששעשוע קולע בדאבל-פיגרס, ראשון מנצחת. כל ההפסדים מגיעים כששעשוע לא פגע, או לא היה. כך מפברואר 2006. 17 נק' הוא סיפק בניצחון 93-75, 16 נק' בניצחון 94-84, והשיא הגיע ב-27 נק' ו-7 אסיסטים לפני שנתיים וחצי בניצחון החוץ 84-82.  
בגליל יקוו להמשיך את היכולת הטובה של רודני גרין שמעמיד ממוצע יפה מאוד  של 20 נקודות למשחק וניצב כעת בראש הקלעים שלהליגה,  ומגל מקל, שמתייצב לאט לאט, ומראה מנהיגות כל פעם מחדש. נגד הקבוצה המאוזנת של אפי זה לא יהיה קל וצריך יהיה מישהו שינהיג את האלופה גם כשהמשחק לא בכיס.