קוזי'קרו שחזר הביתה - מכיר את נשרביום שני פוגשת האלופה במכבי חיפה בנשר: בהיסטורית המפגשים זוכה האלופה,  בשני תנסה גם להשכיח המחזור הראשון ואת מכבי ת"א
האלופה תפגוש ביום שני יריבה קשה ועיקשת. חיפה שסיימה במקום הרביעי בליגת ווינר בשנה שעברה, ורק נתניה המפתיעה מנעה ממנה הופעה שנייה ברציפות בפיינל פור,  תרצה להמשיך
 את היכולת המצוינת שהפגינה במפעלים האירופיים ובגביע, כשהביסה את אליצור רמלה 129-76, במשחק בו רוברט רוטברט קלע 27.
בנוסף, אפשר היה לראות את הסגל החדש של חיפה כבר בתחילת העונה הנוכחית, בהצגה שהיא נתנה בניצחון 89-66 על פריס. ניצחון שהוביל אותה לשלב הבתים ביורוצ'אלאנג'. במשחק בלטו מרקו קילינגסוורת עם 18 נק' ו-11 ריב' ופרנק רובינסון עם 15. בנוסף לאלו על האלופה מהגלבוע לתת את הדעת על דרק לאו, שצלף 5 מ-5 מקו השלוש.
 
כאמור בחיפה בסגל החדש לא נשאר אפילו שחקן אחד מהסגל שהגיע למקום הרביעי שנה שעברה, או לגמר לפני שנתיים. כל השחקנים והמאמן(אלעד חסיון) הם חדשים וזה על הנייר אמור לשחק לטובתה של גלבוע גליל, שעשתה מאמצים לשמור על המשכיות והשאירה כמה מהשחקנים המובילים, וגם אלה שחזרו, קזרנובסקי  ועידו קוז'יקרו שמכיר גם את חיפה מקרוב , כמובן, מרגישים בבית.

 

היסטוריית מפגשים:
אלופה, מחזיקה במאזן של 17-8  ניצחונות מול חיפה.עם זאת, בביתה של חיפה מאזנה טוב יותר,
והיא מנצחת 7 פעמים לעומת 6 של האלופה מתוך 13 מפגשים ביחס נקודות של 1015-1014.
זהו הזמן מבחינת האלופה לשפר את המאזן.
הניצחון הגדול ביותר של גליל על חיפה בחוץ היה בשנת 2005, הגליל, בניצוחו של עודד קטש, גברה
על חיפה  95-82. בשורותיה שיחק --- אבישי גורדון כמובן, וגם אנטון קזרנובסקי, שאף קלע 8 באותו ניצחון. בשורות חיפה שיחק אז גור פורת, היום בגליל.
הניצחון בגדול ביותר היה שנהשעברה, 101-66, בעזרת יום ענק של ג'רמי פארגו עם 25 נקודות, ואייזיאה סוואן עם 17. ניצחון במחזור ה-3 שהיה חלק מריצת 4-0 מדהימה של האלופה במה שאולי רמז קצת על מה שהולך לקרות בסוף העונה.
בעונת 2002, נרשם סיפור מעניין, כשברק פלג עוד שיחק יחד עם עידו קוז'יקרו. פלג הדהיפ את חיפה והוביל את הגליל לניצחון 95-84. עם  21 נקודות, הוריד 6 ריבאונדים, וחילק 6 אסיסטים
 וסיפק 3 חטיפות. קוז'יקרו במדי הגליל מצידו היה מצוין עם 19 נק' ו-12 ריבאונדים. הפעם, מאחורי הקווים, פלג ייאלץ לתרום בצורה אחרת.


יזרעאלי שיחסר לאלופה
(במפגש בעונה שעברה בגן נר)