בקטנה:

חיפה בבעלותו של ג'ף רוזן שמנסה להנחיל ניהול קבוצה א' לה ינקלה שחר אבל בסגנון אמריקאי, הותיר את שרביט האמון בידי מיקי גורקה הצעיר שנקרא לדגל  בעונה שעברה והציל את הקבוצה מירידה.
הקבוצה בעלת מרקם שחקנים ודמיון קל לגלבוע גליל  שחקנים ישראלים צעירים ורעבים:יוספוביץ לבנובסקי ,איידן ואריאלי , וזרים מוכשרים – לנדסברג, טיילור ווילקרסון  שהותיר רושם רע בגלבוע, הסנטר בעל הנוכחות שון ויליאמס  וקרלוס פאוול לשעבר שחקנה של זוב האיראנית.הקבוצה החיפאית  44 עונות בליגה, העפילה לפלייאוף 10 פעמים, ובליגה האירופאית שיחקה 6 עונות.


קוז'יקרו חוסם את שון ויליאמס (ברוך אולשק)
הישגים:
הופיעה 3 פעמים בגמר גביע המדינה ,הפסד בגמר 2009 למכבי ת"א,וחצי גמר (2001/02), באירופה העפילה לטופ 16 בליגה יורוצ'לנג'.סיפור שהיה כך היה.

גלבוע גליל חיפה עד כה:
19 ניצחונות לגלבוע לעומת 8 הפסדים, מתוכם 11 נצחונות בבית והפסד אחד,  בחוץ 7  ניצחונות לגלבוע  ו - 7 הפסדים.

החיפאים:
לאחר עונה שעברה מתישה בה פתחו עם ציפיות פיינלפור ובמהלכה הוחלפו שלושה מאמנים (כשבסיומה  כאמור גורקה השאירה בליגה), ולאחר סאגת איומו של רוזן לעבור לראשל"צ, החיפאים מחפשים יציבות, הסגל כולל  צעירים וזרים מנוסים(בעיקר בוגרי ליגות פיתוח, ליגות אירופאיות ואסייתיות זניחות) וסילבן לנדסברג אחד, וטיילור ווילקרסון שאמורים לסחוב את הקבוצה על הגב.

אנחנו האורחים:
נשר מחכה לנו... ניצחון באולם הזה תמיד עושה לקבוצה טוב לגיבוש ומוסיף בטחון לאופי הקבוצתי, אומנם זה לא אולם הפחים בחולון אבל הוא חם מספיק  להכין אותנו לעוד משחק סוער מול הסגולים מחזור אחרי, עם שמיר ופיני גרשון.

מה יהיה:
שני מאמנים צעירים בעונתם השנייה, החיפאי רכש ניסיון במאבקי התחתית, והשני  מהגלבוע התנסה ביורוליג, ביורוקאפ, בפלייאוף ובפיינלפור בעונתו הראשונה.
לאחר משחק האימון בגן נר בו חזרו החיפאים מהפרש של 20 נקודות וגברו על גלבוע בהרכב זרים מול הרכב ישראלי טהור, ניתן לומר שעל פניו, בהרכב מלא של הגלבוע המשחק יראה אחרת לגמרי.