קצת קשה לכתוב אחרי שבועיים שבהם אתה רושם שני הפסדים ודי משפילים וכואבים במיוחד, אבל החוכמה היא כמו שאמרו המאמנים שלנו להיות בשיא בחודש אפריל ולא בפברואר. יחד עם זאת, חשוב לדעת על מה אתה מתמודד ונגד מי. אז כן – הקבוצה שלנו צריכה ויכולה לסיים במקום השני בליגה אבל היא גם צריכה לדעת ולהפנים שכל משחק בסיבוב השני יהפוך להיות משחק עונה בשבילה.
מה עובר על פארגו?
לא ברור לי מה עובר על ג'רמי. מה שכן ברור לי שקטש כבר לא עושה הנחות לאף אחד. מי שלא טוב ולא משחק לפי החוקים הספר, ימצא את מקומו מהר על הספסל ומי שישמור ויילחם יישאר על המגרש גם אם לא תמיד כל כך הולך לו בהתקפה. דווקא אייזיה שלא בלט במשחקים האחרונים נראה שחוזר לעצמו גם התקפית וגם הגנתית.
שחצנות או התנשאות?
לא אוהב לבקר שופטים אבל דווקא חי עם זה טוב מאד, מכיוון שבכל הליגות שאני מבקר בהם אני רואה את זה בצורה ברורה: השופטים בארץ מנסים לגנוב את השואו מהשחקנים ולקחת לעצמם את הכבוד. נכון שזו הגדרה כוללנית ולא חלה על כולם, אבל גם בליגות הצעירות של נוער ונערים שופטים צעירים (ארצית, ליגה א') מתעסקים בקטנות ומחפשים שייתנו להם כבוד. בליגת העל זה כבר הפך למנהג שכל שופט שנהיה בינלאומי וגם כאלו שמועמדים מתחפשים ל'פנקסנים' ומנסים להיות יותר גדולים מהמשחק  עצמו.
אז יש לי חדשות בשבילך מר ביטון: אתה לא יותר גדול מהמשחק וגם לא תהיה אף פעם. ואם אתה במשחק מתעסק כל הזמן במה אומרים או לא אומרים על הספסל, עדיף שתצטרף לחבר שלך סמי בכר ותפרוש יחד איתו. התנהגות כזאת בהחלט לא מתאימה לאדם במשרה ציבורית.
עומר אסתרון – אנחנו חברים ואפילו נולדנו באותו יום, אבל כנראה שמאז שהוא נהיה בינלאומי האגו עלה לו לראש והוא מרגיש שעלה על איזה 'אולימפוס'. אז עומר – תחזור להיות מה שהיית, שמור על הפאסון ובעיקר על החיוך ותזכור שאף אחד לא יותר גדול מהמשחק עצמו. אף אחד אולי חוץ ממיקל ג'ורדן..
געגועים ליוגב
למרות שהפועל ירושלים משחקת בצבע אדום היא לא אחת מחביבותיי (אלא אם כן היא משחקת נגד מכבי ת"א). רוב האנשים שם מתנהגים בצורה לא נעימה, אבל תמיד תמצאו אותם במונח – 'אכלו לי, שתו לי'. דווקא שחקן אחד מנוגד לרוח הזאת וזה שחקן שאני תמיד אוהב להזכיר במובן החיובי. כן ניחשתם נכון – יוגב אוחיון, שלמי ששכח הוא שחקן בית שלנו (גדל בגליל).
יוגב התאושש מפציעה קשה בקיץ האחרון ופתח את העונה לא בצורה כל כך טובה אבל בחודש האחרון הוא בכושר מצויין ובמשחק עצמו ראו את זה משני צידי המגרש ובעיקר בחלק ההגנתי. למרות ההפסד הכואב אני דווקא מרגיש טוב לפרגן לשחקן ישראלי, ועוד יותר מזה לשחקן שאני מאד אוהב ומעריך כבר מגיל צעיר. מקווה שבעתיד הקרוב הוא יחזור אלינו.
חוצפה עיתונאית
לא נעים לי להגיד, אבל כן – עיתונאים צריכים לחכות שמאמן יסיים לדבר עם השחקנים שלו. עם כל הכבוד, השחקנים יותר חשובים ממסיבת העיתונאים שהיא רק נוהל רשמי ואני מקווה שלמרות השעה המאוחרת הסבלנות שלהם לא פקעה למרות שנאלצו לחכות זמן רב. מה לעשות שאחרי הפסדים לא כולם אוהבים לצאת מהר מחדר ההלבשה.
לצערי הרב, עיתונאי אחד בחר שלא להגיע למסיבת העיתונאים, אבל למחרת דווקא בחר לנהוג בדרך העוקצנית עם כותרת של שחקן בקבוצה – 'הבלגאן חוגג'. חבל שעיתונאים מחפשים את הדרך הקלה על ההדק בשביל הכותרת ויש להם הזדמנות לשמוע מהדמות המקצועית הבכירה בקבוצה, הם לא באים..
לכבוש את הכרמל
המשחק מול חיפה הופך לעוד סוג של משחק עונה. הניצחון ב-30 הפרש כבר נשכח מזמן וגם נקודה תספיק. ברוממה תמיד קשה לנצח ויעידו על כך שחקני הנערים של המועדון שניצחו שם העונה בגביע המדינה את הפועל חיפה. לא מתייחס לזה שיש להם פצועים וגם לא לזה שהם החתימו סנטר זר. אנחנו צריכים להתעסק בעצמנו, וככל שניטיב לפתור את הבעיות שלנו ולהתעסק בעצמנו, כך גם נחזור במהרה למסלול הניצחונות.
להתראות ברוממה
חגי פלק