רבע גמר גביע המדינה – ברק נתניה – גלבוע/גליל
שתי הקבוצות שחולמות על חצי הגמר נפגשו באולם צר המידות בנתניה. בגלבוע ערך מרכוס קוזין הופעת בכורה, ואילו בנתניה הרגיע הפנמי דנילו פינוק את העניינים שחזר לאחר ששהה לצד בנו החולה. גלבוע עלתה עם פארגו, מקל, דוואל, כדיר, ורנדל. נתניה עלתה עם ברנר, וושהאם, פינוק, קילינגסוורת וחכמון.
נתניה פתחה עם 0:5 של ברנר וקילינגסוורת. מקל מהקו פתח את הסקור של האורחים. שלשה של וושהאם הזעיקה פסק זמן מהיר של קטש אחרי 3 דקות של משחק. רנדל הודיע על נוכחות עם דאנק וחסימה על קילינגסוורת, ויחד עם מקל (8 אישיות), השאירו את גלבוע צמודה. נתניה חזרה לרוץ ועם המון התלהבות עלתה ל-12:22 (7), תוך שהיא מנצלת איבודי כדור של גלבוע, ובעיית עבירות כאשר דוואל, רנדל ופארגו מסתבכים. גם רכבת החילופים של קטש לא עזרה מול הידיות של וושהאם ויאנגר, והנוכחות של חכמון בצבע. בסיום הרבע – 15:30 מדהים לנתניה!
אי מתן שריקה לעבירה על קוזין, הוציאה את ספסל גלבוע מכליו ובעיקר את המנכ"ל עמית גל שקיבל עבירה טכנית על ידי משה ביטון ןהורחק משדה המגרש. נתניה אמרה תודה ובדקה ה-12 עלתה ל-20 הפרש (15:37). עד להפסקה נתניה המשיכה את הקצב ובגלבוע ניסו רק למזער את הנזק. במחצית: 36:58 לנתניה.
גלבוע עלתה למחצית השנייה חדורת רוח קרב ומוטיבציה במטרה עיקרית להחזיר את הכבוד שנלקח במחצית הראשונה. האחוזים של נתניה ירדו וגם גלבוע הפגינה משחק הגנה אגרסיבי יותר. ריצת 1:10 תוך 5 דקות הזעיקה פסק זמן מקומי ראשון במחצית השנייה. (46:59, 25). רנדל בחסימה אדירה על קילינגסוורת הפגין נוכחות, וקילינגסוורת הוסיף חטא על פשע שמחה וקיבל עבירה טכנית (רביעית שלו). סוואן ופארגו בשלשה הראשונה שלו הורידו ל-53:59 (26). וושהאם שבר את הקרח בשלשה וסיים את הריצה של האורחים. מקל, רנדל וכדיר לא ויתרו על שום כדור, אבל פינוק אמר את המילה האחרונה בסוף הרבע – 61:66 בלבד לנתניה.
וושהאם סחט עבירה של 3 זריקות מכדיר (רביעית), אבל קלע רק 2 – 61:68. פינוק העניש בעוד שלשה – 61:71 וקטש מיהר לקחת פסק זמן (32). יבזורי החטיא מבחוץ וביצע עבירה בלתי ספורטיבית על פינוק שהחזיר את החיוך לאוהדי נתניה -61:72. פארגו העצבני איבד כדור וירד מתוסכל לספסל. יזרעאלי מהקו – 62:72. וושהאם – 62:74. יזרעאלי 64:74. (33). מקל – 67:74. פינוק – 67:76 (34). פינוק המשיך לצלוף – 67:79. יזרעאלי לא ויתר עם שלשה משלו – 70:79 (35). כדיר יצא בחמישית ושלח את וושהאם לקו להחזיר לדו-ספרתי – 70:80. דוואל בסל חשוב – 72:80 אסנטי-אסרא 72:83 (37). וושהאם הוסיף עוד שלשה – 72:86 ובנתניה התחילו להריח את נוקיה.. שתיים וחצי דקות לסיום. בגלבוע הספסל היה מאד מתוסכל וניסה להבין איך שנה שנייה ברציפות הם נופלים חזק ברבע הגמר.
קלעו לנתניה: וושהאם 23 (8 כ"ח), פינוק 19, קילינגסוורת, יאנגר, ורותב'ארט 11 כ"א, חכמון 10, אסנטי-אסרא 4, ברנר 3 ו-13 אס'.
לגלבוע/גליל: מקל 20 (5 אס'), רנדל 15 (10 כ"ח), פארגו ויזרעאלי 11 כ"א, כדיר 10 (8 כ"ח), יבזורי 8, דוואל 5, סוואן 2.
תגובות:
אריק אלפסי: "באנו מוכנים מנטאלית ומקצועית בצורה מדהימה. כל שחקן קיבל את מה שהוא צריך היה לדעת מבחינת רמת הסקאוטינג. אני שמח שלמרות שההפרש ירד ל-5 הפרש, הבחורים הצליחו לשמור על היתרון ולעשות לנו היסטוריה גדולה ואמיתית למועדון. מאז שווילי סימס היה פה, לא הגענו למעמדים האלה. החבר'ה שיחקו בשביל הקהל שלנו שעזר לנו לתת את כל הלב, למרות שהם תמיד נותנים את הלב. אני לא יודע איך לבטא את ההתרגשות שלי ושל כל הצוות בשביל הרגע הזה להגיע לחצי גמר בנוקיה, בשנה ראשונה בליגת העל.
לגבי דנילו פינוק: "אני חושב שהחופשה בשהות בנו עזרה לו ועזרה לנו. אני מקווה ומאמין שהוא יישאר איתנו, ואם נצטרך נעזור לו לשרוד את התקופה ואת השיקום של בנו. "
אני עדיין חושב על חיזוק. הליגה מאד ארוכה ויש לנו משחקים קשים וחשובים להמשך העונה.
אני מאד מעוניין לפגוש כל קבוצה בחצי הגמר, אבל לא את מכבי. אחרי שהדחנו את ירושלים, וגלבוע.
קטש: "הגענו לא טוב למשחק הזה. אני מברך את נתניה על העלייה והגיע להם ומגיע להם כל הקרדיט. פתחנו בור גדול מדי בתחילת המשחק ולא הצלחנו לצאת ממנו. חזרנו מהפגרה לא טוב. אנחנו במומנטום לא טוב שהתחיל עוד לפני הפגרה, ונמשך גם במשחק הגביע ברמת גן. אולי היינו יותר מדי בטוחים בעצמנו וכנראה שעכשיו אנחנו נצטרך להחזיר לעצמנו את הביטחון והאמונה בעצמנו.
קיבלנו סלים מאד קלים, סלים שאסור לנו לקבל מבחינה הגנתית, בטח בדברים שאנחנו מתרגלים באימונים. יחד עם זאת, אנחנו קבוצה צעירה, עם שחקנים שמאד רצו, אבל גם ההתרגשות מהמעמד של משחק עלייה לחצי גמר הגביע כנראה פגע בנו. חזרנו קצת למשחק ברבע השלישי, אבל נתניה קלעו באחוזים טובים ורצו טיפה יותר.
אני מעריך שנגיע לפה בפעם הבאה בליגה, כבר נדע להתכונן טוב יותר לסוג של המגרש הזה. אני לא חושב שזו הייתה הסיבה המרכזית לאיך שנראינו למרות שקשה מאד לשחק במגרש הזה. שיחקנו מול קבוצה מאד מחושלת, מאומנת וקבוצה שידעה מה היא רוצה מעצמה.
לגבי מרכוס קוזין – עוד לא מצאנו את הזמן לשלב אותו, כי הוא לא מספיק זמן איתנו אבל אני מקווה שבזמן הקרוב הוא ישתלב היטב.