אחרי שבועיים עמוסים לעייפה, אני חוזר לכתוב לקראת הפגרה הממשמשת ובאה עלינו לטובה. את הליגה סיימנו במצב טוב, עם שני הפסדים בלבד, אחד מהם לא מחוייב המציאות, אבל בסופו של דבר צריך להיות בשיאנו במרץ-אפריל ולא בדצמבר.
נקווה שגם במפעל הגביע נעפיל לשלבים הגבוהים מתוך כוונה למלא את היכל nokia, בחודש פברואר בחצי הגמר והדרך לשם מתחילה הערב באולם ה'קמצנים' ברמת גן. תשאלו את אוהדי ראשון ששילמו 70 ש"ח לכרטיס למשחק מול קבוצה בלי קהל שמנסה כבר כמה שנים לעשות קופה על חשבון יתר הקבוצות בליגה. אפרופו 70 ש"ח – מזכיר לי את הפועל עכו ואת עיריית נצרת עילית במשחק שהופסק נגד הפועל ת"א. לפחות שמרנו את הכרטיסים למשחק החוזר...
החוק הרוסי
חזרנו לדבר על החוק הרוסי מכיוון שהנושא עלה שוב בימים האחרונים. כבר כתבתי בעבר שאסור לוותר על החוק, וטוב עושים השחקנים הישראלים והארגון שדורשים את מה שמגיע להם. לזכותם של רוב המאמנים בליגה אני יכול להגיד שמי שנותן הזדמנות – מרוויח ובגדול. בקבוצה שלנו הצוות המקצועי משתמש בחוק בתבונה רבה ולעיתים קרובות גם ברבע האחרון. למרות האהבה הגדולה לזרים שלנו, לא נצטער אם הליגה תרד לשני זרים בלבד כמו בעבר. לוותיקים שבכם אזכיר שפעם הייתה פה ליגה עם שני זרים – אבל זרים איכותיים בכל קבוצה, גם בזו שירדה בסוף ליגה. אז אם מר קופל יקבל בסוף שכל ויילך עם ניר אלון, דיינו. ואם לא – לפחות שנראה כמה שיותר כחול לבן על המגרש..
אולמות
השבוע הייתי פעמיים באולם בנתניה, ואת הפעמים שהייתי באולם בחולון אני כבר לא יכול לספור. אני יכול להגיד שבנתניה לפחות עשו מאמצים בשיפור הפארקט ובהחלפת הסלים, אבל בתנאים התברואתיים הם עדיין צריכים שיפור, ושאתה נכנס לשירותים אם זה בחדר ההלבשה או ביציע אתה צריך להצטייד במסיכת אב"כ. הדבר המרגיז ביותר בנתניה לעומת יתר אולמות הליגה כולל בחולון הוא בעיית החנייה שיש ב"בבירת הספורט של ישראל". בגלל משחק ליגת על שנערך ביום שני שקדם למשחק הנוער שלנו, נאלצתי לחנות את רכבי במרחק שני רחובות מהאולם, כאשר מאחורי האולם ישנו מגרש כדורסל לא מאוייש המשמש בימי משחקים לחנייה לשחקני הקבוצה הבוגרת. כך היה גם ביום רביעי במשחק הנערים, אך הפעם בהיעדר אנשי החוק, אף אחד לא הפריע לנו. איפה נשמע במדינת ישראל שלקבוצה אורחת או לאוהדים אין איפה לחנות? ולגבי האולם בחולון – ליבי ליבי עם אוהדי חולון הנאמנים, אך הם צריכים להבין שאדם רוצה להתפנות הוא לא רוצה להגיע למחרת לקבל חיסון ל'שפעת חזירים' או מלריה, ורוצה את התמורה המלאה לכספו, וזה כולל גם שירותים הגיינים.
 
 
 
קטש לנבחרת הנוער?
לפני חודש וחצי חשפתי בפני אנשי המועדון את העובדה שעודד מועמד לאמן את נבחרת הנוער, עוד לפני שהידיעה פורסמה בתקשורת או בניירות הרשמיים של איגוד הכדורסל. אנשים ביקשו לחכות כי הם לא ידעו אם הוועדה המקצועית שהתפזרה תתמוך במינוי, והאם עודד עצמו בכלל מעוניין. אני יכול להגיד שבמידה ועודד יסכים המינוי הוא ראוי. עודד אוהב לעבוד עם שחקנים צעירים כי הוא רואה אותם בצלמו, וכנראה שהאהבה למשחק והאמונה בצעירים היא חלק ממשנתו. במידה ואכן יסכים וימונה לתפקיד, הוא מקבל אמנם נבחרת בדרג ב' שהדבר הראשון שצריך להחדיר בה היא האמונה לחזור לקדמת הבמה, אך מצד שני הוא מקבל הרבה שחקנים כישרוניים מהליגה לנוער – החל ממחזור השמיניסטים שזכה במדליית זהב במכבייה, ועד לבוגרי נבחרת הקדטים שהייתה היחידה ששרדה בדרג א'. נקווה מאד שעודד לא יהיה הנציג היחיד בנבחרת הנוער וייקח עימו לסגל גם את עוז בלייזר שנמנה על השחקנים שאמורים לאייש את הסגל, וגם את זיו בן צבי שיתמודד בכבוד מול בכירי הרכזים של הנבחרת בדמותם של גיא לביא ותמיר שמחוני.
 
שתהיה לנו פגרה נעימה. בהנחה שנעפיל לרבע הגמר הגביע אתם כבר יודעים את מי אני רוצה לקבל בהגרלה ביום שני למשחק שייערך ב-10.1...