הרבה דיברו על הדרבי הזה ועל מה שמסביבו. דיברו על הסיכוי של עפולה לגנוב את המשחק. אצלנו התעסקו יותר בהכנה המקצועית והמנטאלית כולל משחק אימון שדי עזר להרים את הביטחון של חלק מהשחקנים. אמנם איבדנו את דוגי בגלל פציעה ביד, אבל כבר ביום חמישי ראינו שהרווחנו את אבישי, את ג'רמי וגם את מרכוס שמתחיל להשתלב.
המשחק אתמול הזכיר לי את השיר של אייל גולן שאני מאד אוהב: 'שמועות'. באחד הבתים שם הוא שר: "כתבו עלי הרבה דברים, דברי אמת, חצאי שקרים, אני שומע את הכל ואומר – שימשיכו לדבר". אז לכל אלו שפקפקו ביכולת שלנו בעיקר בגלל ההדחה מהגביע – 'שימשיכו לדבר'...
סתמו את הפה
נתחיל בשניים שספגו הרבה אש וקיטור בשבועות האחרונים. אחד בגלל שהגיע, ואחד שירד למחתרת בתקופה האחרונה.. אבל אתמול שניהם הגיעו בגדול. לפי האימונים בסוף השבוע הייתה לי הרגשה אישית שג'רמי פארגו הולך להתפוצץ וכמובן שלא טעיתי. 23 נק', 5 שלשות, מתוכן 4 רצופות ברבע השני שסללו את היתרון הגבוה, ולקינוח 8 אס' הביאו לשירת 'הבאנו פארגו עליכם' של האוהדים המסורים. מצפייה בתקציר המשחק רואים שהוא הגיע לתת שואו ובעצם לא בדיוק 'ספר את מי שעמד מולו או ניסה לשמור אותו.
השני הוא כמובן גל מקל שהוכיח ריכוז נהדר גם בפיגור, וכמובן בהובלה, יכולת מנהיגות, שליטה בקצה המשחק ובעיקר הוביל את המשחק הקבוצתי והזורם של הבחורים שלנו, שפרגנו אחד לשני בהתקפה החל מהרגע שעלו ליתרון ועד לסיום המשחק. אז כנראה שכל הפרשנים טעו, ומאמן אחד ידע שבטווח הארוך הוא לא יטעה בבחירה שלו.
אבישי חי וקיים
אבישי גורדון מעבר להיותו חבר ואדם שכיף להיות במחיצתו, הוא גם אדם נהדר. הוא גם לא אחד שיסתנוור ממחמאה כזו או אחרת. קפטן אמיתי, מנהיג אמיתי, אחד שיודע לעבוד קשה גם בתקופות לא טובות, והכי חשוב – ייקח תמיד את מה שיתנו לו. השבוע הוא לקח את זה לכיוונים הכי גדולים שיש, ומי שהיה במשחק ראה לא רק כמה חשוב לו לנצח את הדרבי, אלא גם כמה חשוב היה לו שהביטחון חזר לו. ועוד דבר אחרון – השיתוף פעולה שלו עם הקהל הוא לא מחזה שרואים מכל קפטן בליגה הזו, כולל ה'גמד הרשע' מיד נוקיהו..
דוד מרכוס
אפשר להגיד שהבעייה שהייתה לנו בצבע נפתרה. מרכוס קוזין, או בכינוי שהדבקתי לו 'דוד (cussin) מרכוס, עושה את עבודתו בצורה היעילה והשקטה ביותר, גם בפרק הזמן הקצר שהוא נכנס למשחק. שליטה בריבאונד, נוכחות בצבע, סחיטת עבירות כאלו ואחרות ובמיוחד משרה רוגע שיש על מי לסמוך. רק שימשיך ככה..
 
 
השחקן השישי
ולסיום, חוג אוהדי גלבוע/גליל שעד עכשיו מוכיח שהוא לא נופל מהקהל במלחה ובחולון ודופק נוכחות בכל אולם בליגה, היה הפעם בגדולתו. עידוד מסיבי לאורך 40 דקות לרבות הפיגור ברבע הראשון, תפאורה ססגונית, מצב רוח קרבי כיאה לדרבי. חבל קצת על הקונפטי בהתחלה אבל זה חלק מהמשחק.. חשוב מאד שלא נגררתם לפרובוקציות מהצד העפולאי ולאווירה הטעונה ששררה באולם.
אהבתי מאד לראות את השיתוף פעולה שלכם עם הספסל, ואני מקווה שתמשיכו להעשיר את מחרוזת השירים לשחקני הקבוצה ולצוות המקצועי..