היורוליג זה אופרה אחרת
   
     חלום היורוליג של גלבוע/גליל נקטע כבר לאחר המשחק הראשון עם הפסד 97-84 לוורשאץ' הסרבית (צילום: עודד קרני)
     21/9/2010
    
צילומים: עודד קרני
ארבעה חודשים לאחר שזכתה באליפות המדינה, חזרה גלבוע/גליל לנוקיה כדי לנסות ולהעפיל לראשונה בתולדותיה למפעל היורוליג היוקרתי לעיני כ-4500 צופים.

האלופה הישראלית פתחה רע מאוד, התאוששה בהמשך אבל בסופו של המשחק הבינה שהיורוליג זה אופרה אחרת לגמרי וכדי להעפיל ליורוליג צריך לדעת להתמודד מול שחקנים כמו מילאן מאצ'בן שהתעלל הערב בשומריו עם 31 נק'. גלבוע/גליל תצא לגומלין בוורשאץ' עם סיכוי קלוש להעפיל לשלב הבא וצריכה להתחיל לחשוב מה לא עבד מול הסרבים וצריך לתקן עד לפתיחת הליגה הישראלית ב-17 באוקטובר.
כמה נקודות אור בכל זאת בגלבוע/גליל. הזר החדש טיילר וילקרסון קלע 20 נק' ויככב השנה בליגה, גל מקל בכושר טוב וגם ג'ק מקלינטון שחקן לא רע בכלל עם יד אדירה משלוש, כך שבליגה הישראלית גלבוע/גליל יכולה להגיע לצמרת בעיקר כאשר קוז'יקרו ויבזור יחזרו לכושר (0 נק' הערב לשניהם).
גלבוע/גליל פתחה עם מקל, מקלינטון, ליונס, קוז'יקרו וקרטר. הסרבים קלעו שלשה אחרי פתיחה מבולבלת של שתי הקבוצות. וורן קרטר התכבד בסל הראשון של גלבוע/גליל לעונת 10/11. מאצ'בן השתלט על המשחק ועם 7 נק' העלה את האורחים ליתרון 4-14 לאחר חמש דקות משחק.
שלשה שניה של קרסטוביץ' במשחק קבעה 5-19 ושלחה את ליאור ליובין לבקש פסק זמן. קשת השלוש החדשה לא היקשתה על הסרבים שקלעו את השלשה הרביעית שלהם משבעה נסיונות בעוד גלבוע/גליל קלעה שלשה ראשונה מידיו של ווילקרסון לאחר ארבעה נסיונות קודמים ללא הצלחה.הסרבים המשיכו ועלו ל 10-23 למרות שיפור בהגנה של גלבוע/גליל. שלשה של רודני גרין צימקה ל-10 הפרש. בסיום הרבע 16-26 לורשאץ'.
סל ופאול של קרטר קירבו את גלבוע/גליל עד 7 הפרש בתחילת הרבע השני. קרטר הצליח בזכות שליטה ברבאונד התקפה לשמור את גלבוע/גליל קרובה יחסית למרות שלשה סרבית נוספת. שתיים מהקו של קרטר קבעו 28-34 בלבד לסרבים אבל שטויות של המארחים איפשרו לוורשאץ לעלות חזרה ליתרון דו ספרתי, 28-40 ארבע דקות וחצי להפסקה.מקלינטון קלע נקודות ראשונות במשחק מטווח NBA וטיילר ווילקירסון הראה שהוא יהיה הסקורר הבולט של גלבוע/גליל העונה עם שתיים יפהפיות.
וילקרסון הגיע ל-8 נק' במשחק עם שתיים מהקו וההפרש ירד ל-5 בלבד. קרסטוביץ' הנהדר קלע עוד שלשה אבל וילקרסון נכנס לזון ולא נתן לסרבים לברוח גם בזכות גג אדיר בהגנה על מאצ'בן.
האלופה בדקות נהדרות חטפה כדורים והתקרבה עד 43-45 עם נקודות של גרין ומקלינטון. בסיום המחצית 45-47 לסרבים.
גלבוע/גליל המשיכה באותו מומנטום בתחילת הרבע השלישי ועלתה ליתרון 50-53. הסרבים לא נבהלו והשוו מיד.ווילקירסון המשיך להראות יכולת נהדרת וגל מקל החל להיכנס לעניינים. סל ופאול של הגארד הישראלי קבעו 61-64 לאלופה הישראלית. שלשה של גור פורת ועוד שתיים מהקו של מקל קבעו 61-69 נהדר לגלבוע/גליל. קרסטוביץ' עצר את הריצה האדומה עם שלשה רביעית במשחק אבל מקלינטון המשיך את המומנטום של המארחים בשלשה משלו. בסיום הרבע השלישי 67-72 לגלבוע/גליל כשגל מקל קולע 10 נק' ברבע נהדר שלו ו-15 בסך הכל במשחק.

 
 
קרסטוביץ' פתח את הרבע האחרון עם שלשה חמישית שלו הערב והוריד את ההפרש ל-2 בלבד. מאצ'בן עם 6 נק' רצופות הגיע ל-24 נק' במשחק והעלה את ורשאץ' ליתרון. הסרבים רצו 2-17 בארבע דקות ועלו ליתרון 74-84. וילקרסון עצר את הריצה הסרבית עם ארבע נק' רצופות, מקל חטף ומסר אסיסט לקרטר שהוריד ל80-84, הקהל הפעיל לחץ על הסרבים אבל זה לא הפריע למאצ'בן לעשות עוד 2 נק', הסנטר הסרבי צלף מכל מצב והעלה את ורשאץ' ליתרון 80-89 שתי דקות לסיום המשחק.מאצ'בן הגיע ל-31 והיתרון הסרבי הגיע ל-11 נק'. קרסטוביץ' קינח בשלשה השישית שלו במשחק. בסיום 84-97 לורשאץ', תוצאה ששולחת את גלבוע/גליל ליורוקאפ.
לגלבוע/גליל: ווילקרסון 20, מקלינטון 18, מקל 15, קרטר 11, ליונס 9, גרין 6, פורת 3, קזרנובסקי 2, כן שיחקו יבזורי וקוז'יקרו
להמופרם: מאצ'בן 31, קרסטוביץ' 22, סאבוביץ' 10, ג'ורדן , סוטאלו ובוריסוב 8 כ"א, פקוביץ' ובוזוביץ' 3, עבדול חמיד 2, מאראש 1
תגובות מאת דלית כהן:
המאמן הסרבי זליקו לוקאיץ' "בשביל לנצח בבית צריך גישה כמו שהייתה לנו פה. דברים טובים קרו פה היום, אנחנו נשמור על הריכוז גם בבית וזה גם מה שעשינו היום גם שהיינו במינוס 8. אני מודה על האירוח ועל האוהדים, אתמול אמרתי שגם אני לא בטוח מה יהיה, גם הקבוצה שלי צעירה וחשוב שיש לנו את היכולת והאומץ להתגבר גם על מצבים כמו היום, שיחקתי מספיק במשחקים כאלה ואמרתי לשחקנים שלי שזו רק מחצית ראשונה וגם אם עשינו תוצאה טובה זה לא מכפר על הטעויות שלנו ואותן לא נעשה במשחק השני כי אז נשלם ביוקר. לגלבוע/גליל יש שחקנים טובים ברבאונד התקפה והזהרתי את השחקנים שלי"
עבדול חמיד, אחד הזרים של ורשאץ': "היה משחק טוב, חשוב לנצח בחוץ. שיחקנו טוב ברבע הראשון שמרנו על ריכוז ובבית נהיה יותר מרוכזים, זה נסיון ראשון שלי באירופה, יש לנו כימיה נהדרת והקבוצה נהדרת. גליל שיחקה טוב אבל אנחנו יותר טובים"
גל מקל: "פישלנו בדברים הבסיסיים כמו לרדת להגנה והם הענישו אותנו על זה ושילמנו וחבל כי היינו בפלוס 8 והרגשנו שאנחנו יכולים לעשות את זה אבל נמשיך להתחבר כי בתור שחקנים אנחנו תמיד מאמינים. עוד חודש עבודה היה יותר טוב כמובן אבל החיבור יגיע. גם במשחקי אימון היתה לנו בעייה עם המחצית הראשונה וחזרנו בשניה, אנחנו קבוצה צעירה ונתגבר על הבעייה הזאת"

 
ליאור ליובין: "אני חושב שגם שמפסידים במשחק רגיל זו תחושה לא נעימה, בדרך כלל לשחקן זה עובר יותר מהר, למאמן זה נשאר יותר זמן, הבעייה שלנו היתה מאצ'בן, ניסינו כמה דברים כמו מעבר לאיזורית, הוא שחקן מוכשר שעשה לנו נזק ונחשוב על פתרונות יצירתיים, המטרה היא לנסוע לסרביה ולנצח"
"היו לנו רגעים עם הגנה יותר טובה, וניקח את הדברים הטובים, אני חושב שיש לנו פוטנציאל לקבוצה טובה, אני לא מחפש דברים טקטיים אבל על טעויות שילמנו מחיר גדול. במפעלים כאלה לומדים לשחק מול שחקנים יותר גדולים, נצטרך לשאוב דברים חיוביים וללמוד מדברים פחות טובים"