פותחים עונה חדשה
אהלן, אהלן, אהלן...
מה העניינים ? מה קורה ? מה המצב ? איך המרגש ? התגעגעתם ? נחתם ? טיילתם ? אכלתם ? שמרתם על כושר ? – כמה שאלות ....
בכלל הקיץ הזה היה מלא בשאלות, אבל הכי אהבתי את השאלה של ביתי הקטנה, ירדן.
 
סיפור שהיה כך היה.
בערב לח וחם, אי-שם באוגוסט, שמנו עלינו את החולצות האדומות (האלו מהפיינל-פור) ויצאנו לכיכרות למחאת "האוהלים" בעפולה.
הלכנו כולנו ביחד ברחובות בהפנינג שהזכיר קצת את יום העצמאות והזכיר לי את הימים ההם של תנועת הנוער (הזאת עם החולצה הכחולה והשרוך), הלכנו וצעקנו לנו בכיף "לביבי שלי שלוש דירות..." צעקנו גם "העם דורש צדק חברתי".
לאחר כחצי שעה של צעידה וצעקות עם גרון ניחר, מסתובבת אלי הקטנה ושואלת ברצינות גמורה, "אבא, מה זה צדק חברתי ?"
האמת, נאלמתי דום ולא ידעתי מה לענות, מה זה באמת ... – אולי שנוכל לקנות דירה בזול, לתדלק בזול, לחנך הילדים בזול, לשלם הרבה פחות על קוטג' וגבינה צהובה.
אני מסתובב עם השאלה המטרידה הזאת מאז, מנסה לענות לעצמי קודם כל ואחר-כך להפיץ לדור ההמשך.
איפה-שהוא שם באליפות אירופה בכדורסל כיסאות גלגלים, כשראיתי את השחקן האיטלקי ההוא, בלי שתי רגלים וקטוע יד (שחקן מעולה למי שתהה...), נראה לי שבאותו הרגע אני את התשובה שלי לגבי הצדק החברתי קיבלתי.
זה כל-כך פשוט למעשה, כמעט כמו פעם בקיבוץ – החזק מוותר קצת ממה שיש לו (כוח, כסף, מעמד, אפשרויות החיים) לטובת החלשים יותר, בכדי שגם הם, החלשים בחברה, יוכלו לפתח לעצמם חיים מלאים ועשירים בעניין, אתגר והנאה.
ותראו איזה פלא, הנתינה של החזק לחלש היא בעצמם מרימה את כולנו, יוצרת חברה צודקת יותר, הוגנת יותר ובטוח כזאת שיותר נעים לחיות בה.
אז האזור שלנו התגייס לטובת אלו שלא נמצאים בזרקורים, התגייס להרים אליפות אירופה לנכים.
התגייסות מדהימה של בני נוער, בתי ספר, ארגונים למיניהם, עובדי מועצה ועוד הרבה אחרים.
מודה, זה הפעם הראשונה שלי לצפות בסוג כזה של כדורסל – נדלקתי ! זו חוויה מדהימה !
מדובר בספורט מדהים – תחרותי, טקטי, קבוצתי מאד ובעיקר מיוחד.
מיוחד מעצם העובדה שמשחקים אותו אנשים שהתגברו על מגבלות היכולת הגופנית והרימו עצמם לגבהים.
אותם האנשים שביום-יום מתקשים להגיע לקבל תשומת לב ציבורית, מתקשים לקבל תקציבים, מתקשים לשים את עניינם במרכז, אותם אנשים באו אלינו מכל רחבי אירופה בכדי להיות במרכז ולו רק לשבוע אחד.
אנחנו, החזקים יותר בחברה נתנו מזמננו, ממרצנו וגם מכספנו הציבורי והאישי בכדי שהם יוכלו לממש את יכולתם הספורטיבית.
אני יצאתי מהאירוע הזה קצת יותר צנוע ומודה לכולם, ומעל הכול מודה לנבחרות הגברים והנשים שלנו.
מקווה שתסכימו איתי שכולנו יצאנו נשכרים מהחוויה.
 
האם יהיה לזה המשך ? האם נדע לשמר את ההתנהלות הצנועה והמחשבה במעשינו גם על "האחר" ? – לא בטוח.
תראו את מכבי תל-אביב (בחזרה לכדורסל "הרגיל"), שוב מחתימים את כל מה שזז, אפילו כזה מה NBA, שוב כנראה גומרים את הליגה כבר ביולי – למה לא להוריד מעצמך לטובת התחרותיות, לטובת הישראליות, לטובת אלו שיש להם פחות – למהההההההההההה ?
ואף-על פי כן לא נוותר.
גלבוע גליל, שוב עוצמת עיניים, מתעלמת מכל רואי השחורות, מסתכלת על עצמה ועל שאיפותיה ובנתה שוב קבוצה צעירה, קבוצה רעבה ובעיקר קבוצה ישראלית שמפתחת את הכישרונות המקומיים.
מקל באיטליה (בהצלחה !), גוני עזב לירושלים, שנראית יותר כמו copy-paste של קבוצת האליפות, רק פלס נשאר מהזרים – קבוצה חדשה כמעט לגמרי, אבל עם אותו השלד ישראלי הותיק והטוב – דוגי, אבישי וקוזיקרו.
הגיעו גם זרים חדשים, צוות המאמנים כמובן ממשיך להוביל הקבוצה, אחרי שכה הצליח בשנה שעברה ועם הצוות הניהולי, שכבר מזמן הראה שיש על מי לסמוך – מסתמנת קבוצה מובילה בליגת העל.
אז כולנו יחד נצא לעונה חדשה עם אמונה ותקווה לעוד התעלות מעל הציפיות, לעוד עונה של משחקים מהנים, מבצעים מרהיבים, שלשות, הטבעות, לחימה ובעיקר לראות צוות שחקנים מגובש שהקהל (אנחנו) חשובים לו.
 
את פתיחת העונה כבר סידרו לנו – משחק ראשון נגד מכבי בבית ומשחק שני מול קטש וירושלים, גם כן בבית. לא ניתן היה לבקש פתיחה חגיגית ומאתגרת מזו.
בתוספת משחקי ליגה בלקנית (אירופה שוב כאן !) שמתחילים בסוף אוקטובר, מצפה לנו בהחלט עונה מעניינת, לפחות כמו זאת של השנה שעברה.
אז אפשר להתחיל להתכונן ,להוציא מהארון את החולצות האדומות כבר לא צריך, אבל נא לא לשכוח את הצעיפים, הדגלים, התופים וכמובן את תחתוני המזל האדומים.
בלהט החיפוש אחר הציוד ששכב לו והעלה אבק, נא לא לשכוח לקנות מנוי להצגה הטובה ביותר "בעיר".
 
בפתחה של עוד עונה, וביציאה למרוץ "המרתון" שמסתיים לו אי-שם במאי, הרשו לי לברך את בעלי הקבוצה, מנהליה, שחקניה, ואוהדיה, ברכת שנה טובה לכולם, שנה של מימוש עצמי, שנה של נתינה חברתית, שנה של שמחה והנאה.
 
ניפגש במגרש.
אדום עולה עוד מאוגוסט.