ריבאונד, ריבאונד, ריבאונד
בשבוע שבו דורון פרקינס מוריד ריבאונד התקפה לניצחון של מכבי על חימקי מוסקבה גם אנחנו למדנו את אכזריותן של השניות האחרונות.
שני ריבאונדים של ראשון, בהתקפה, בחצי הדקה האחרונה של המשחק ניצחו להם את המשחק.
ריבאונד של מגי לאחר החטאת שתי זריקות עונשין וריבאונד מנצח של מורגן חצי שנייה לסיום.
ריבאונד הוא תולדה של שני אלמנטים – טכניקה ורצון, ובשני אלו ראשון ניצחה אותנו היום.
דווקא כאשר גל מקל לא קולע אף שלשה מ 5 ניסיונות, מקלינטון לא במשחק וליבזורי לא ניכנסות השלשות, דווקא אז הופיעו הגבוהים שלנו בפעם הראשונה.
ראינו את ליאו ליונס משחק (סוף-סוף) ונלחם, שילוב מצויין בין ווילקרסון וקוז'יקרו, קארטר החזיר לנו את הצבע לפנים לכמה דקות ברבע האחרון.
על-אף כל אלה הגבוהים שלהם הם שעשו את ההבדל בשניות הסיום בין ניצחון להפסד – כמה חבל לנו.
בגלבוע-גליל של השנים האחרונות הגארדים והרכזים הם שמנצחים משחקים ולא הגבוהים, וכשאלו לא במשחק קשה מאד להביא ניצחונות.
 
לא יודע מה איתכם לא יצאתי מאד מאוכזב.
למה אנחנו מגיעים בכלל לראות כדורסל, רק בשביל הניצחונות ?
ראינו הערב שתי קבוצות שנלחמות בשיניים על כל כדור, קבוצות שמאד רוצות לנצח, צפינו במשחק דרמטי ומותח ואפילו ראינו כמה מהלכי כדורסל מרהיבים של שני הצדדים (מצרך קצת נדיר בליגה שלנו עד עתה לצערנו).
המהלך של המשחק היה האלי-אופ של גרין לליונס להטבעה, באותו הרגע חשבתי שאנחנו בנקודת מפנה במשחק אך ראשון לא הניחו לנו לרגע לברוח עד לניצחון בשניית הסיום.
האמת יש הרבה מה לפרגן לראשון על משחק הקרבה ולחימה שהצליח להוציא את ליובין והחבר'ה מתוכנית המשחק.
 
אנחנו יוצאים השבוע לתחילתו של מסע מעניין ומאתגר באירופה, מקווה שהשחקנים והצוות ירימו את הראש מהר, ילמדו מהטעויות וישפרו הטעון שיפור ותיקון לקראת השבוע הקרוב.
זה הולך להיות שבוע מכריע ודרמטי שיקבע לאן הולכת העונה שלנו.
בשבוע הקרוב נוסעים לקרואטיה (יום שלישי), בתחילת השבוע הבא מדרימים לאולם הפחים בחולון (שם תמיד קשה לנצח) ולאחר מכן אריס סלוניקי באה לביקור בגן-נר.
כל מה שנבנה עד עכשיו, צריך לתת פירות – לחימה של כל השחקנים, משחק מעבר קטלני ופירגון גם ברגעי הקושי.
לצערנו כל מה שלא נבנה בקבוצה עד עכשיו ילך איתנו גם הוא לשבוע הקרוב.
אישית אני קצת מאוכזב שבעיית הרכז לא נפתרה עד עתה, גל מקל מדהים אבל הקבוצה הייתה צריכה לבנות עוד אופציה, בעיקר לזמן של שני משחקים בשבוע.
הבעיות הקיימות והיכולת של הקבוצה להתגבר עליהן תוך שיתוף פעולה ולחימה מן הסתם יכריעו באם נצא מהשבוע הזה, למרות ההפסד לראשון, מחוזקים להמשך או שההפסד היום מסמן את תחילתה של התמודדות עם עונת מאבקי אמצע-תחתית מתישים בליגה.
 
שיהיה בהצלחה ונקווה שבמשחקים הבאים ובעיקר במשחק מול אריס, מול קהל שימלא גם את היציע החדש, נראה גלבוע-גליל שלמדה מהטעויות ושומרת על הבית שלה תוך לחימה וכדורסל איכותי

כתבות נוספות: